VIDEOGRAFIKA: České body v NHL za 10 let. Jasný král, kam se vrátil Jágr? | iSport.cz
15. ledna 2020 • 18:10

VIDEOGRAFIKA: České body v NHL za 10 let. Jasný král, kam se vrátil Jágr?

Autor: mto
TOP VIDEA
Dočkal po návratu: Malý zázrak, vyhráno ještě ale nemám Dočkal po návratu: Malý zázrak, vyhráno ještě ale nemám
SESTŘIH: Sparta - Ústí nad Labem 1:0. Po přestávce rozhodl Sáček SESTŘIH: Sparta - Ústí nad Labem 1:0. Po přestávce rozhodl Sáček
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kdo byl nejúspěšnějším českým hokejistou uplynulého desetiletí v NHL? Co názor, to rozdíl, to asi nebude žádné překvapení, ale čísla mluví jasně. Bodově už posledních několik let nemá konkurenci Jakub Voráček z Philadelphie, který hlavně v druhé polovině skutečně zářil. Jak si vedl například Jaromír Jágr a jak vysoko se dostal David Pastrňák, na to se podívejte v exkluzivní videografice iSport.cz.Voráček je dlouholetou stálicí NHL a jedním z mála Čechů, na kterých roky některá z organizací zámořské soutěže stojí. Body to jen potvrzuje. Ale ještě než se dostal na špičku, musel předehnat silné konkurenty.

Dlouho byl na čele druhý nejproduktivnější Čech historie Patrik Eliáš, kterému zdatně sekundovali David Krejčí a Tomáš Plekanec. Nesmí se zapomínat ani na jména jako Martin Havlát, Martin Erat a Radim Vrbata, kteří v soutěži zanechali také silnou bodovou stopu a vždy byli oporami svých mužstev.

Jágr se do NHL vrátil až v sezoně 2011/12, takže jeho soupeři měli jeden celý ročník náskok, přesto se nestárnoucí útočník dokázal dostat až na páté místo v tabulce.

Do té v jejím závěru začal výrazně promlouvat také David Pastrňák z Bostonu, tomu by ale mělo patřit až to současné desetiletí...

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud