Sedmý zápas? Jasná jízda! Vegas smetlo Minnesotu a je ve čtvrtfinále

Autor: ČTK, pta
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Hokejisté Vegas porazili v rozhodujícím sedmém zápase prvního kola play-off NHL Minnesotu 6:2 a jako sedmý celek si zajistili místo ve čtvrtfinále. Třemi brankami pomohl Golden Knights k postupu švédský útočník Mattias Janmark.

Po Coloradu, Winnipegu, Bostonu, Tampě Bay, New York Islanders a Carolině slaví postup mezi nejlepší osmičku NHL také hokejisté Vegas. Golden Knights rozhodli sedmý zápas proti Minnesotě v jeho druhé polovině, ve které vstřelili tři góly a došli si pro vysoké vítězství.

Hráči Wild drželi s Vegas krok pouze do úvodu druhé třetiny. Na první Janmarkovu branku ze šesté minuty odpověděl v závěru první části Zach Parise a po zvýšení Nicolase Haugeho ze začátku druhého dějství dokázal po dvou a půl minutách přesilovkovou trefou srovnat stav utkání Kirill Kaprizov.

Na další čtyři branky Golden Knights již hráči Minnesoty reagovat nedokázali a v rozhodujícím zápase série padli 2:6. Vítěznou branku Vegas vstřelil v 28. minutě Max Pacioretty.

Domácí: 05:09. Janmark, 22:05. Hague, 27:44. Pacioretty, 33:40. Whitecloud, 52:36. Janmark, 56:53. Janmark

Hosté: 16:49. Parise, 24:35. Kaprizov

Domácí: M.-A. Fleury (Lehner) – Martinez, Pietrangelo, Holden, Theodore, Hague, Whitecloud – Pacioretty, Stephenson, Mark Stone – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Janmark, N. Roy, Tuch – W. Carrier, P. Brown, Reaves.

Hosté: Talbot (Kähkönen) – Suter, Spurgeon, Brodin, Dumba, Cole, Addison – Greenway, J. Eriksson Ek, M. Foligno – Kaprizov, V. Rask, Zuccarello – Parise, Hartman, Fiala – Bonino, Sturm, Bjugstad.