NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Vegas : Minnesota - 29. května 2021   03:00

Vegas
Vegas
05:09' Janmark (Holden, N. Roy) • 22:05' Hague (W. Karlsson) • 27:44' Pacioretty (Stephenson, Theodore) • 33:40' Whitecloud (Theodore, Stephenson) • 52:36' Janmark (N. Roy) • 56:53' Janmark (N. Roy, Pietrangelo)
6:2
(1:1, 3:1, 2:0)
Stav série: (4:3)
Minnesota
Minnesota
16:49' Parise  (J. Eriksson Ek, Suter) • 24:35' Kaprizov  (Zuccarello, Spurgeon)
Vegas
Wes McCauley, Gord Dwyer – Matt MacPherson, Michael Cormier
T-Mobile Arena, Las Vegas
12 156 diváků
Minnesota

Hokejisté Las Vegas vyhrávají tento zápas 6:2 a v sérii vyhrávají 4:3 na zápasy. Před play-off chtěli hráči Vegas skončit na prvním místě západní divize. To se jim vinou výher v prodloužení a ne v základní hrací době nepodařilo.

První Colorado šlo na čtvrté St. Louis Blues, které porazilo jednoznačně 4:0 na zápasy. Naopak druhé Vegas šlo na třetí Minnesotu a bylo to drama od prvního do sedmého zápasu.

Hokejistům z města neonů pomohla domácí atmosféra. Las Vegas doma klíčový mač vyhrálo, ale ve druhém kole výhody prvního domácího prostředí bude mít Colorado.
Statistické okénko

Střely na bránu: 34 – 20 | Přesilová hra: 0/1 – 1/2 | Trestné minuty: 10 – 8

Kdo se postavil do brankoviště?

Marc-Andre Fleury (VEG) – 18 zákroků, 2 OG, úspěšnost 90,0%, odchytal 60:0
Cam Talbot (MNS) – 28 zákroků, 5 OG, úspěšnost 84,8%, odchytal 58:11

Česká a slovenská stopa v utkání

Český ani slovenský hráč do zápasu nezasáhl.

Tři hvězdy utkání

1. Mattias Janmark (VEG) – 3+0
2. Max Pacioretty (VEG – 1+0
3. Zach Whitecloud (VEG) – 0+1
Dnešní utkání sleduje 12 156 diváků.
Vegas Golden Knights vyhráli klíčový sedmý zápas 6:2 a postoupili do druhého kola Play-Off Stanley Cupu. Minnesotě Wild končí sezona.
59:00'
Oznámena byla poslední minuta hry.
58:32'
Zakázané uvolnění Wild, buly před brankou Vegas. Wild se pokouší hrát aktivně, ale nemají už mnoho času.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry v této sérii.
57:38'
Elektrizující atmosféra v T-Mobile Areně, Vegas míří za výhrou a k postupu do druhého kola.
56:53'
Golden Knights právě vstřelili branku!
Vegas tento zápas vyhraje, svou třetí branku a hattrick dává MATTIAS JANMARK. Přebruslil obránce soupeře a dokázal trefit z dobré pozice prázdnou branku. Vegas jde dál a po velkém srdnatém boji pro Wild sezona končí. Asistence: Nicolas Roy a Alex Pietrangelo.
56:46'
Vhazování v útočném pásmu Wild se bude nyní opakovat. Jeden z hráčů Wild má v obličeji krvavý šrám.
56:37'
Wild riskují, hrají bez brankáře, ale Alex Pietrangelo ze svého pásma prázdnou branku trefit nedokázal. Píská se icing.
56:00'
Čtyři minuty zbývají, Chandler Stephenson bekhendem netrefil prázdnou branku.
55:24'
Ryan Suter (Minnesota) rozehrává v útočném pásmu. Ale stabilněji se hosté nemohou usadit v útočném pásmu.
55:11'
Zakázané uvolnění Vegas, buly v útočném pásmu Wild.
54:34'
Vegas hraje zodpovědně ve svém obranném pásmu, velkou šanci po rychlém přenesení hry neproměnilo.
54:00'
Šest minut zbývá do konce třetí třetiny, domácí celek vede, ale Wild mají ve svém kádru hráče, kterým stačí minimum prostoru ke skórování, ještě není rozhodnuto.
52:36'
Domácí hokejisté navyšují své vedení, na rozdíl tří branek upravuje skóre zápasu MATTIAS JANMARK. Dostal výbornou přihrávku od spoluhráče a dokázal se podruhé prosadit v zápase. Asistence: Nicolas Roy.
52:11'
Puk je ve středním pásmu, čehož oba týmy využívají ke střídání.
51:38'
William Karlsson (Vegas) byl blízko k dorážce, ale nedokázal kotouč přesněji trefit.
51:24'
Ryan Hartman (Minnesota) pálil, Marc-Andre Fleury kryje jeho ránu. Komerční přestávka.
51:00'
Go Knights Go, ozývá se v hledišti. Fanoušci ví, že nyní potřebují jejich oblíbenci podporu.
50:26'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině.
50:07'
Alex Pietrangelo (Vegas) minul branku ránou od modré čáry.
49:40'
Nicolas Roy (Vegas) vyhrál buly, jeho spoluhráči se usadili v útočném pásmu, ale nedokázali výrazněji ohrozit branku.
49:23'
Nick Holden nahodil kotouč do útočného pásma, Cam Talbot ukryl kotouč do rukavice, bude se vhazovat.
48:53'
Alec Martinez (Vegas) se vrátil na střídačku Vegas, zdá se, že bude v zápase pokračovat. Po jednom ze střetů opustil hrací plochu v této třetině. Po střetu s Fialou.
48:50'
Sledujeme rychlý hokej, nyní ale raději Marc-Andre Fleury přerušil hru, buly před jeho brankou. Komerční přestávka.
48:07'
Puk je před brankou Vegas, Marc-Andre Fleury pro něj vyjel, icing se nepíská.
47:48'
Kevin Fiala (Minnesota) pálil, ale jeho pokus kryje brankář Marc-Andre Fleury.
47:30'
Jared Spurgeon (Minnesota) pálil, jeho ránu zblokoval jeden z domácích hráčů Vegas. Hosté hrají nyní aktivně.
47:04'
Obrana Wild zblokovala další střelecký pokus, který vyslali domácí hráči.
46:48'
Nick Holden (Vegas) pálil z dobré pozice, ale minul branku.
46:08'
Sledujeme hru pět na pět, Kirill Kaprizov se okamžitě dostal do útočného pásma, následná rána Wild byla zblokovaná.
46:00'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Reilly Smith – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Joel Eriksson Ek – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Jordan Greenway – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Jonathan Marchessault – 2 min., hrubost).
45:40'
Marc-Andre Fleury (Vegas) kryje ránu soupeře, Vegas následně vyhazuje přes všechny čáry.
45:26'
Ryan Suter (Minnesota) se pokoušel o dorážku, ale neuspěl.
45:09'
Kevin Fiala (Minnesota) pálil z dobré pozice, ale jeho pokus končí vedle branky. Následně si brankář poradil.
44:44'
Jeden z hráčů Vegas zakončoval bekhendem, ale jeho pokus byl nepřesný a zblokovaný.
44:00'
Nick Holden hraje v úvodu třetí třetiny výborně, zastavil dvě dobré šance soupeře.
43:40'
Obrana Vegas rozehrává tak, aby z toho nebyl icing.
43:21'
Jordan Greenway (Minnesota) se výborně dokázal vrátit, a tak se William Carrier nedokázal probojovat do střelecké pozice.
43:00'
Vegas rozehrává od své branky, Nick Holden (Vegas) prodloužil do útočného pásma, následně se píská icing Vegas.
42:28'
Zach Parise (Minnesota) přihrával na obránce na modrou čáru, ale přihrávka postrádala přesnost.
42:00'
Wild se pokouší hrát aktivně, ale přes dobře hrající hokejisty Vegas to mají obtížné.
41:44'
Sledujeme styl hry, který vyhovuje domácím.
41:25'
Max Pacioretty (Vegas) se pokoušel něco vymyslet v útočném pásmu, ale neměl rychlost.
41:09'
Shea Theodore (Vegas) pálil od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná.
40:01'
Čtyři branky jsme viděli ve druhé třetině. Nicolas Hague poslal domácí do vedení, za hosty srovnal v posledních zápasech aktivně hrající Kirill Kaprizov. Vegas šlo znovu do vedení, trefil se nový muž v sestavě Max Pacioretty. Následně uspěl střelou na vzdálenější tyč Zach Whitecloud. Vegas vede 4:2.
40:00'
39:19'
Sledujeme hru pět na pět.
39:02'
Reilly Smith (Vegas) dostal dobrou přihrávku, ale nedokázal kotouč poslat do branky, na druhé straně musel Marc-Andre Fleury zasahovat proti střele soupeře.
38:33'
Sledujeme dramatickou pasáž hry, oba týmy hrají aktivní útočný hokej.
38:18'
Wild se nyní dostali do útočného pásma, ale prosadit se nedokázali.
37:55'
Shea Theodore (Vegas) měl obrovskou šanci, ale v situaci dva na jednoho se rozhodl pro střelu a Cam Talbot chytil jeho pokus.
37:35'
Vegas to zkoušelo, ale proti přesile hráčů se v útočném pásmu neprosadilo.
37:09'
Sledovat budeme hru čtyři na čtyři.
37:09'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Nicolas Hague – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Nick Bjugstad – 2 min., hrubost).
37:09'
Nico Sturm (Minnesota) zůstal volný před brankou, ale nedokázal přesněji trefit volnou část branky. Puk má Marc-Andre Fleury.
36:30'
Nyní se usadil hostující celek v útočném pásmu, ale výraznější šanci si vypracovat nedokázal.
36:10'
Vegas mělo možnost přečíslení tři na dva, ale ke střele se domácí nedostali.
35:45'
Se střelou od modré čáry neměl brankáře Wild žádné výraznější problémy, buly před jeho brankou.
35:24'
Sledujeme nyní klidnější pasáž zápasu, ani jeden celek se nikam nežene.
35:10'
Ofsajd Wild, buly ve středním pásmu.
35:04'
23:13, tak vypadá statistika střel na branku, Vegas hraje aktivněji, tlačí se do střeleckých pozic a v sedmém zápase vede o dvě branky. Připomínám jen, že vítěz tohoto zápasu tedy i série nastoupí proti Coloradu, které přejelo Blues 4:0.
34:43'
Po komerční přestávka pokračuje zápas dál.
33:40'
Poprvé v zápase jdou domácí hokejisté do dvoubrankového vedení. Tvrdou ránou z kruhu se prosazuje ZACH WHITECLOUD. Jeho první branka v tomto play-off přišla ve správný moment z pohledu Vegas. Trefuje se po 48 zápasech. Asistence: Shea Theodore a Chandler Stephenson.
32:48'
Zach Parise (Minnesota) měl velkou šanci, ale branku trefil z bezprostřední blízkosti nedokázal.
32:42'
Přesilovka končí, nyní kryje po střele soupeře puk Marc-Andre Fleury. Buly před jeho brankou.
32:13'
Zdá se, že domácí tuto přesilovku nepromění.
31:56'
Jonathan Marchessault (Vegas) pálil z dobré pozice na kruhu, jeho ránu bez přípravy v pohodě zastavil Cam Talbot. Buly před jeho brankou.
31:31'
Nick Bonino vyhodil přes všechny čáry, puk je u branky Vegas.
31:11'
Rána od modré byla zblokvaná.
30:32'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Ian Cole – 2 min., nedovolené bránění).
30:32'
Komerční přestávka, přesilovka pro Vegas.
29:57'
Domácí se nyní dostali do ofsajdu, vhazovat se tedy bude ve středním pásmu.
29:43'
Fanoušci ženou Vegas znovu vpřed. Sledujeme zápas, který doprovází parádní atmosféra.
29:14'
Mattias Janmark (Vegas) vedl další zajímavou útočnou akci Vegas, ale trefil jen brankáře soupeře.
27:44'
On se vrátil. MAX PACIORETTY se vrátil poprvé od začátku května do sestavy Vegas a dává důležitou branku. Byl volný před brankou, dostal přihrávku a střelou mezi betony poslal kotouč. Asistence: Chandler Stephenson a Shea Theodore.
27:09'
William Carrier (Vegas) se dostal do útočného pásma, jeho rána nebyla příliš přesná.
26:48'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.
26:46'
Cam Talbot (Minnesota) kryje ránu z kruhu. Komerční přestávka.
26:25'
Wild nemohli hrát, byli by v ofsajdu. Domácí tedy dostali hru do útočného pásma.
25:57'
Mattias Janmark (Vegas) zakončoval z kruhu, jeho rána byla zblokovaná.
25:35'
Zakázané uvolnění proti Wild, buly před jejich brankou.
25:10'
Alex Pietrangelo (Vegas) dostal dobrou přihrávku, ale jeho rána končí nad brankou.
24:35'
Minnesota právě vstřelila branku!
Bleskově hosté využili přesilovku a hlavně nedůslednosti obrany Vegas. Domácí tým byl totálně rozhozený a před brankou zůstal zcela volný KIRILL KAPRIZOV. Dostal přihrávku a v pohodě skóroval. Asistence: Mats Zuccarello a Jared Spurgeon.
24:22'
Suter byl domácím hráčem natlačený na brankovou konstrukci, přesilovka pro hosty.
24:22'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Ryan Reaves – 2 min., nedovolené bránění).
24:00'
Obrana Wild dostala kotouč za branku Vegas, a tak může vystřídat v pohodě a bez problémů.
23:43'
Shea Theodore (Vegas) od modré čáry trefil jen brankáře. Tlak Vegas je nyní značný.
23:00'
Marc-Andre Fleury (Vegas) na poslední chvíli vypíchl kotouč soupeře. Dumba to byl, kdo zakončoval.
22:05'
Vegas jde znovu k velké radosti fanoušků do vedení. Po vhazování se ránou od modré čáry prosazuje NICOLAS HAGUE. Jeho ránu se ujala a Golden Knights vedou. Asistence: William Karlsson.
21:39'
Nick Holden (Vegas) z dobré pozice mezi kruhy nedokázal trefit prostor branky přesněji. Cam Talbot v pohodě zasáhl.
21:20'
Vegas se nyní usadilo v útočném pásmu, hostující obrana musí být pozorná.
21:01'
Nick Holden (Vegas) nahazoval kotouč na branku od modré čáry, Cam Talbot byl připravený.
20:47'
Kirill Kaprizov (Minnesota) minul branku, na druhé straně pálil Mark Stone, ale trefil jen brankáře.
20:24'
Jordan Greenway (Minnesota) se dostal do útočného pásma, ale vypálit nedokázal.
20:01'
Úvodní buly pro hosty.
20:01'
Za malý moment začne druhá třetina.
Mattias Janmark poslal Vegas do vedení a jeho tým byl lepší v první polovině třetiny, druhá část úvodní třetiny patřila Wild a Zach Parise dokázal vyrovnat. Střely na branku 8:10, v tomto ohledu mírně vedou hosté.
20:00'
19:52'
19:30'
Už se pravděpodobně nic nestane.
19:07'
Tři dobré střely měli hosté, ale Marc-Andre Fleury si dokázal poradit. Mats Zuccarello je v tomto směru hodně aktivní.
18:36'
Domácí se ještě pokouší v závěru první třetiny něco vymyslet. Obrana Wild je ale pozorná.
18:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.
17:22'
Vegas se usadilo v útočném pásmu a pokouší se rychle odpovědět.
16:49'
Hosté srovnávají, střelu od modré čáry tečoval před brankou osamocený ZACH PARISE. Jeho ztečovaný projektil zapadl přesně mezi betony brankáře Vegas. Asistence: Joel Eriksson Ek a Ryan Suter.
15:47'
Jared Spurgeon (Minnesota) rozehrává od své branky, následně se hosté dostali do útočného pásma, ale brankář Vegas byl připravený.
15:25'
Jonathan Marchessault (Vegas) tečoval nahození před brankou, puk končí těsně vedle branky. Arenou to jen zahučelo.
14:56'
Ryan Reaves (Vegas) nahazoval kotouč na branku, ale jeho akce nebyla výraznějším nebezpečím pro brankáře.
14:30'
Zach Parise (Minnesota) se znovu dostal do útočného pásma, ale obrana Vegas si dokázala poradit.
14:15'
Rána byla před brankou Wild tečovaná, ale puk končí v rohu za brankou.
14:08'
Ryan Reaves (Vegas) obkroužil branku a rychle zakončoval na bližší tyč. Cam Talbot byl připravený. Komerční přestávka.
13:40'
Zach Parise (Minnesota) měl velkou šanci, ale sám před brankou udělal kličku a puk poslal vedle.
13:11'
Vegas rozehrává od své branky, Max Pacioretty, navrátilec do sestavy vedl akci domácích.
12:36'
Vegas hraje v plném počtu a hosté vyslali jednu střelu na branku v přesilovce.
12:19'
Victor Rask (Minnesota) minul branku, následně Dumbovu střelu zastavil Marc-Andre Fleury a jeho tým vyhodil.
11:30'
Hosté jsou v útočném pásmu, Victor Rask (Minnesota) kombinoval se spoluhráči. Následně pálil od modré čáry Matt Dumba. Jeho rána končí zblokovaná nad brankou.
11:04'
Cam Talbot (Minnesota) má kotouč za svou brankou, domácí vyhazují přes všechny čáry. Minnesota využila v této sérii jednu z devíti přesilovek.
10:53'
Mats Zuccarello (Minnesota) pálil z dobré pozice, jeho rána byla zblokovaná, následně puk vypadl z hrací plochy.
10:32'
První přesilovku si zahraje Minnesota, která vyhrála buly v útočném pásmu.
10:32'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (William Karlsson – 2 min., vražení na hrazení).
10:12'
Vegas se usadilo v útočném pásmu, ale faulovalo.
09:45'
Po krátké přestávce pokračuje utkání dál, blížíme se do poloviny první třetiny. Zápas číslo sedm, první kolo Stanley Cup Play-off.
09:45'
Komerční přestávka, puk na střídačce Vegas.
09:30'
Chandler Stephenson (Vegas) od modré čáry nahazoval, ale do výraznější šance se domácí nedostali.
08:14'
Vegas nemohlo hrát, dostalo by se do ofsajdu. Rozehrávají tedy hosté od své branky.
08:02'
Na druhé straně Alex Tuch minul branku.
07:44'
Jared Spurgeon (Minnesota) rozehrával od své branky, ale do útoku se nedostal.
07:24'
Po chybě obrany Wild se domácí dostali ke střele, ale ránu kryje Cam Talbot.
06:14'
Buly před brankou Wild, Alec Martinez pokračoval v akci. Max Pacioretty následně neuspěl. Jeho rána byla zblokovaná.
05:09'
T-Mobile Arena se třese v základech, Vegas jde do vedení. Po pěkné individuální akci se prosazuje blafákem MATTIAS JANMARK. Asistence: Nick Holden a Nicolas Roy.
04:29'
Kirill Kaprizov (Minnesota) to zkoušel individuálně, ale Marc-Andre Fleury jeho akci zastavil hokejkou.
04:08'
Ofsajd Minnesoty, buly ve středním pásmu.
03:15'
Alex Pietrangelo (Vegas) si sjel před branku, ale minul. Na druhé straně mířil sám na branku Nick Bjugstad. Někdejší hráč Floridy minul branku.
02:28'
Nico Sturm (Minnesota) vypálil z mezikruží, ale minul branku. Následná další rána Wild byla nepřesná.
01:52'
Jeden z hráčů Wild při hře ztratil rukavici, střídat nešel, později ji sebral a pokračuje.
01:12'
Mark Stone (Vegas) se dostal do šance, brzy dal gól v pátém zápase, tentokrát však trefil rukavici brankáře. Domácím na tomto zápase hodně záleží a v elektrizující atmosféře se pustili do boje.
00:14'
Alec Martinez (Vegas) vypálil, jeho rána minula branku. Vegas začalo aktivně. Hned se ozývají fanoušci.
00:01'
Ještě hymna v podání Carnella Johnsona. Tento zpěvák mimochodem v počátcích pandemie, v době, kdy se nemohl zpěvem živit, hledal práci a žádal lidi o pomoc. Například uklízel zahrady nebo pomáhal s drobnými opravami. To už ale ale pryč a teď jdeme na zápas číslo sedm.
Návštěva v T-Mobile Areně bude znovu přes 12 000 fanoušků.
Zápas brzy začne.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (Lehner) – Martinez, Pietrangelo, Holden, Theodore, Hague, Whitecloud – Pacioretty, Stephenson, Mark Stone – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Janmark, N. Roy, Tuch – W. Carrier, P. Brown, Reaves.

Minnesota Wild: Talbot (Kähkönen) – Suter, Spurgeon, Brodin, Dumba, Cole, Addison – Greenway, J. Eriksson Ek, M. Foligno – Kaprizov, V. Rask, Zuccarello – Parise, Hartman, Fiala – Bonino, Sturm, Bjugstad.

Rozhodčí: Wes McCauley, Gord Dwyer – Matt MacPherson, Michael Cormier.
Max Pacioretty se připravuje s týmem Vegas na rozbruslení, podle všeho by do zápasu měl zasáhnout
„Minnesota má velmi dobrý defenzivní tým. Už před sérií jsme věděli, že to budou zápasy s malým počtem gólů. Podle mého názoru jsme také dobře bránícím týmem," sdělil pro Las Vegas Rewiew Journal kouč Golden Knights Pete Deboer.
V sérii hrané na čtyři vítězné zápasy vedli hokejisté z Las Vegas 3:1 na zápasy a po dvojzápase v Minnesotě měli sérii dobře rozehranou. Jenže v domácím prostředí prohráli 2:4 a v Minnesotě 0:3. Hráči Wild zvládli nepříjemnou situaci a dotlačili sérii do posledního možného zápasu.
Už není kam couvnout, už není cesty zpět. Play-off, první kolo, zápas sedm. Souboj o všechno. I takto by se dal stručně popsat význam tohoto zápasu pro Vegas Golden Knights a Minnesotu Wild.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.