Vejmelka znovu v akci, Toronto podlehlo Rangers. Krakenům se nedaří

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Hokejisté Toronta s českými útočníky Ondřejem Kašem a Davidem Kämpfem v sestavě podlehli na domácím ledě New York Rangers, za které nastoupil Filip Chytil, 1:2 po prodloužení. Nováček ze Seattlu prohrál ve Philadelphii 1:6 a neuspěl ve třetím z úvodních čtyř utkání v ročníku. Arizona podlehla St. Louis 4:7, na konci druhé třetiny přišel zastavit kanonádu Blues Karel Vejmelka, který z dvanácti střel inkasoval jedinkrát.

Rangers se v Torontu dostali do vedení ve 14. minutě, kdy se poprvé v sezoně prosadil Mika Zibanejad. Maple Leafs srovnali na začátku druhé části zásluhou Michaela Buntinga, a protože ve zbytku základní hrací doby vyšli střelci naprázdno, šlo se do prodloužení.

Nastavení přineslo intenzivní hokej plný šancí na obou stranách. V největší z nich se po špatné rozehrávce brankáře Igora Šesťorkina objevil navrátilec do sestavy Toronta Auston Matthews, ale střelou bez přípravy trefil jen vyjetého ruského gólmana a neuspěl ani z následné dorážky.

Na druhé straně Jack Campbell skvělým zákrokem lapačkou zlikvidoval Zibanejadův pokus a udržel Toronto ve hře. Po následném vhazování si však našel puk Artěmij Panarin a ranou zápěstím rozhodl o výhře newyorského celku.

Hlavní hvězdou zápasu byl brankář Rangers Šesťorkin, který zlikvidoval 40 střel Toronta. „Jeho dnešní výkon byl neuvěřitelný. Pomohl nám ukrást pár bodů. Je atletický, silný, soustředí se na každý puk a vždy si dokáže najít tu nejvýhodnější pozici. Opravdu výborný výkon,“ pochválil Šesťorkina trenér Rangers Gerard Gallant.

Ruského brankáře ve službách Rangers nepřekonal ani kanonýr Matthews, který v prvním duelu po operaci zápěstí odehrál více než 22 minut a vyslal osm střel na branku. „Myslím, že můžu odejít spokojený. Byl to první zápas a já se dokázal dostat do několika nadějných příležitostí. Celkově jsem se na ledě cítil docela dobře,“ řekl Matthews.

Vejmelka v souboji se St. Louis podruhé v kariéře okusil atmosféru zápasu NHL. Český brankář v 37. minutě za stavu 2:6 vystřídal Cartera Huttona a ve zbytku zápasu kryl 11 střel. Jediný gól inkasoval v 53. minutě, kdy ho střelou z prostoru mezi kruhy překonal Ivan Barbašev. Bývalý brankář Komety Brno navázal na spolehlivý výkon ze sobotní premiéry proti Buffalu, ve které byl vyhlášen hlavní hvězdou zápasu.

Arizona ztratila slibně rozjetý zápas mezi 32. a 37. minutou, kdy inkasovala pět branek. Po Vejmelkově nástupu se Coyotes zvedli a snížili na 4:6, ale Barbaševova trefa jejich tlak zase otupila a zařídila Blues pohodový závěr. Český útočník Dmitrij Jaškin se do sestavy Arizony nevešel.

Seattle ve Philadelphii nezvládl úvodní dvě třetiny zápasu, po kterých prohrával 1:5. Na konečné výhře Flyers 6:1 měla hlavní podíl druhá útočná formace ve složení Joel Farabee (1+1), Derick Brassard (1+2), Cam Atkinson (0+1), která zaznamenala šest kanadských bodů.

Druhou výhru ve třech zápasech získali hokejisté Anaheimu. Ducks otočili souboj s Calgary a po výhře 3:2 v prodloužení mají na kontě čtyři body. Obrat nastartoval v 53. minutě Rickard Rakell, který srovnal na 2:2, v prodloužení pak rozhodl o výhře Anaheimu Jamie Drysdale.

Toronto - NY Rangers

Domácí: 21:36. Bunting

Hosté: 13:53. Zibanejad, 63:48. Panarin

Domácí: J. Campbell (P. Mrázek) – Brodie, Rielly (A), Holl, Muzzin, Dermott, R. Sandin – Marner (A), Matthews, N. Ritchie – W. Nylander, Tavares (C), Bunting – O. Kaše, Kämpf, Kerfoot – Simmonds, Spezza, Engvall.

Hosté: Šesťorkin (A. Georgijev) – A. Fox, R. Lindgren, Trouba (A), K'A. Miller, Lundkvist, Nemeth – Kreider (A), Zibanejad, Lafreniere – Goodrow, Chytil, Panarin (A) – J. Gauthier, K. Rooney, Blais – Reaves, McKegg, Dryden Hunt.

Brenk, Luxmore – Alphonso, Nansen

Scotiabank Arena, Toronto

18 098 diváků

Philadelphia - Seattle

Domácí: 09:18. C. Giroux, 12:12. Konecny, 14:36. Brassard, 27:10. R. Ellis, 28:49. Braun, 45:25. Farabee

Hosté: 37:14. Soucy

Domácí: Hart (M. Jones) – R. Ellis, Provorov (A), Braun, Sanheim, Seeler, Yandle – Konecny, Couturier (A), C. Giroux (C) – Atkinson, Brassard, Farabee – J. van Riemsdyk, Laughton, Lindblom – Aube-Kubel, N. Thompson, Willman.

Hosté: Grubauer (29. Driedger) – Soucy, Giordano (C), A. Larsson (A), Oleksiak, Lauzon, H. Fleury – Jordan Eberle (A), McCann, Schwartz – Donskoi, Wennberg, Lind – B. Tanev, Geekie, Donato – Appleton, Sheahan, Bastian.

Kozari, L´Ecuyer – Kelly, Cormier

Wells Fargo Center, Philadelphia

17 727 diváků

Calgary - Anaheim

Domácí: 07:43. Coleman, 23:52. E. Lindholm

Hosté: 15:56. Fowler, 52:55. Rakell, 63:26. Drysdale

Domácí: Markström (Vladař) – Hanifin, R. Andersson, Zadorov, Ch. Tanev, Välimäki, Gudbranson – J. Gaudreau, E. Lindholm, M. Tkachuk – D. Dubé, Monahan, Mangiapane – Lucic, Backlund, Coleman – B. Ritchie, Gawdin, T. Lewis.

Hosté: J. Gibson (Stolarz) – H. Lindholm, Drysdale, Fowler, Manson, Mahura, Shattenkirk – Comtois, Getzlaf, T. Terry – Henrique, Zegras, Rakell – McTavish, Lundeström, Silfverberg – Deslauriers, Groulx, Max Jones.

Scotiabank Saddledome, Calgary

Arizona - St. Louis

Domácí: 05:26. Keller, 23:58. Crouse, 45:25. Ch. Fischer, 48:23. T. Boyd

Hosté: 07:05. Bučněvič, 31:10. Faulk, 32:46. Kyrou, 34:40. K. Kostin, 35:27. K. Kostin, 36:17. Kyrou, 52:25. I. Barbašev

Domácí: C. Hutton (37. K. Vejmelka) – Chychrun (A), Strälman, Gostisbehere, V. Söderström, Ljubuškin, Timmins – L. Eriksson, N. Schmaltz, Kessel – Ladd (A), Johan Larsson, Dzingel – Crouse, T. Boyd, Keller – Roussel, Beagle (A), Ch. Fischer.

Hosté: Binnington (Husso) – M. Scandella, Parayko (A), Krug, Faulk, Walman, Bortuzzo – Saad, R. O'Reilly (C), Perron – Kyrou, B. Schenn, Bučněvič – I. Barbašev, R. Thomas, Tarasenko (A) – Neighbours, Bozak, K. Kostin.