Palát dalším gólem přispěl k výhře. Gudas nahrával a porval se

1
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Hokejový útočník Ondřej Palát přispěl v NHL za asistence Jana Rutty gólem k výhře Tampy Bay 6:1 v Buffalu, ale v průběhu prostřední třetiny odstoupil ze zápasu. Filip Hronek přihrál na oba góly Detroitu, který podlehl v San Jose 2:3 v prodloužení. V dresu vítězů nastoupil k prvnímu utkání v NHL Adam Raška a je čtvrtým českým hráčem, který v této sezoně debutoval v soutěži. Radko Gudas přihrál v úterním programu na jeden gól Floridy u vítězství 5:2 nad Vancouverem a v utkání se také popral. Toronto zdolalo Vegas 4:3 po nájezdech i díky jedné asistenci Ondřeje Kašeho.

Palát vstřelil ve třetí minutě úvodní gól zápasu, když v mezikruží zpracoval hokejkou ze vzduchu těžkou přihrávku Victora Hedmana a pohotovou střelu skóroval. Rodák z Frýdku-Místku potvrdil střeleckou formu, skóroval počtvrté v řadě a na kontě má v této sezoně patnáct branek. Rutta si u jeho gólu připsal druhou asistenci.

Tampa Bay vedla v 35. minutě 5:0 a její trenér Jon Cooper za rozhodnutého stavu stáhl ze hry Paláta, který není podle slov kouče stoprocentně fit a raději jej šetřil. Hlavní postavou zápasu byl Nikita Kučerov, autor hattricku. Zdatně mu sekundoval Steven Stamkos (1+2).

San Jose otevřelo v patnácté minutě skóre, v přesilové hře se prosadil Timo Meier. Detroit ale na přelomu druhé a třetí třetiny otočil. Hronek vyslal při vyloučení Tomáše Hertla prudkou přihrávku k pravé tyčce, kterou usměrnil do branky Tyler Bertuzzi. Druhý gól přidal po individuální akci Nick Leddy.

Domácí vyrovnali trefou Jeffreyho Viela a na ledě byl i Raška, který si připsal v premiéře za šest a půl minuty jeden plusový bod a tři srážky. Prodloužení rozhodl přesně po minutě Logan Couture.

Florida vedla už v sedmé minutě 2:0. U druhé branky si připsal asistenci Gudas, jehož střelu od modré čáry tečoval Sam Reinhart. Český obránce se ani nešel z gólu radovat a stejně jako J. T. Miller hned shodil rukavice. V souboji, který trval jen pár sekund, nepadla ani jedna rána a útočník Vancouveru povalil Gudase zápasnicky na led.

Domácí: 45:31. Hinostroza

Hosté: 02:16. Palát, 10:44. Cirelli, 20:27. Kučerov, 30:21. Kučerov, 34:04. Stamkos, 53:03. Kučerov

Domácí: Luukkonen (21. M. Subban) – Jokiharju, Dahlin, C. Miller, Bryson, Pysyk (A), Butcher – V. Olofsson, R. Asplund, J. Skinner – Hinostroza, Cozens, J. Quinn – Hayden, Eakin, Bjork – B. Murray, Jankowski, Girgensons (A).

Hosté: Vasilevskij (B. Elliott) – Rutta, Hedman (A), Černák, Sergačjov, Bogosian, C. Foote – Kučerov, B. Point, Palát – Cirelli, Stamkos (C), Killorn – Perry (A), Bellemare, Maroon – M. Joseph, Colton, Raddysh.

M. Dunning, P. MacDougall – A. Smith, C.J. Murray

KeyBank Center, Buffalo

Domácí: 05:18. Ekblad, 06:24. S. Reinhart, 28:46. S. Reinhart, 29:12. Mamin, 39:01. Barkov

Hosté: 11:31. Dickinson, 44:34. Lammikko

Domácí: Bobrovskij (J. Johansson) – Ekblad (A), Weegar, Gudas, Forsling, Montour, Juolevi – S. Reinhart, Barkov (C), Verhaeghe – Duclair, S. Bennett, Huberdeau (A) – Mamin, A. Lundell, Vatrano – Heponiemi, Luostarinen, Lomberg.

Hosté: Demko (Halák) – T. Myers, Ekman-Larsson (A), L. Schenn, Q. Hughes, Poolman, B. Hunt – Boeser, J. T. Miller (A), Podkolzin – Höglander, Elias Pettersson, Pearson – Garland, Horvat (C), Dickinson – Motte, Lammikko, Highmore.

Luxmore, Pollock – Fournier, Daisy

FLA Live Arena, Sunrise

15 041 diváků

Domácí: 12:51. Jenner, 58:39. Nyquist

Hosté: 13:15. DeBrincat, 35:10. de Haan, 46:36. C. Murphy, 59:45. DeBrincat

Domácí: Korpisalo (Merzlikins) – A. Boqvist, Werenski (A), Peeke, Gavrikov, Kukan, Bean – Nyquist, Jenner (C), Laine – J. Voráček, Sillinger, O. Bjorkstrand (A) – Bemström, Roslovic, Domi – Činachov, Kuraly, E. Robinson.

Hosté: M.-A. Fleury (Söderblom) – de Haan, I. Mitchell, C. Murphy (A), C. Jones, R. Stillman, J. Galvas – Brett Connolly, J. Toews (C), DeBrincat – P. Kane (A), D. Strome, D. Kubalík – Dach, Kurashev, Entwistle – R. Carpenter, Borgström, Khaira.

Nationwide Arena, Columbus

15 444 diváků

Domácí: 02:32. Jeannot, 19:04. Kunin, 37:25. Kunin, 50:00. Duchene, 63:01. Duchene

Hosté: 28:13. Aube-Kubel, 31:48. Burakovsky, 45:21. MacKinnon, 53:19. Makar

Domácí: Saros (Rittich) – Benning, Josi (C), A. Carrier, Ekholm, Borowiecki, Fabbro – Kunin, Johansen, Tolvanen – Duchene, Mikael Granlund (A), Jeannot – Cousins, Sissons, Cole Smith – Tomasino, McCarron, Luff.

Hosté: Kuemper (Francouz) – Makar, D. Toews, Girard, R. Murray, E. Johnson, J. Johnson – Rantanen (A), MacKinnon (A), Ničuškin – Burakovsky, Kadri, Compher – L. O'Connor, Newhook, Aube-Kubel – Helm, Jost, MacDermid.

Chmielewski, Morton – Brisebois, Baker

Bridgestone Arena, Nashville

17 159 diváků

Domácí: 13:00. Kolesar, 41:34. W. Karlsson, 51:48. Pietrangelo

Hosté: 01:24. W. Nylander, 31:43. Matthews, 36:46. I. Michejev, . W. Nylander

Domácí: Lehner (Lo. Thompson) – Pietrangelo (A), Whitecloud, McNabb, Coghlan, B. Hutton, Miromanov – Dadonov, Stephenson, Mark Stone (C) – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Janmark, B. Howden, Kolesar – J. Röndbjerg, Leschyshyn, Amadio.

Hosté: J. Campbell (P. Mrázek) – Rielly (A), Muzzin, Brodie, Holl, R. Sandin, Dermott – Bunting, Matthews (A), O. Kaše – Kerfoot, Tavares (C), W. Nylander – I. Michejev, Kämpf, Simmonds – Clifford, Spezza, N. Ritchie.

Pochmara, Kozari – Gibbons, Alphonso

T-Mobile Arena, Las Vegas

17 911 diváků

Domácí: 28:33. Silfverberg

Hosté: 01:05. J. Carter, 23:23. Malkin, 34:38. Malkin, 57:03. J. Carter

Domácí: Stolarz (Dostál) – Manson (A), Fowler, Drysdale, H. Lindholm, Shattenkirk, Benoit – T. Terry, Getzlaf (C), Milano – Rakell, Zegras, Comtois – Silfverberg (A), Lundeström, D. Grant – B. Robinson, Steel, Deslauriers.

Hosté: Jarry (Domingue) – Letang (A), Dumoulin, Marino, M. Pettersson, Ruhwedel, Matheson – Rodrigues, Crosby (C), Guentzel – Kasperi Kapanen, Malkin (A), J. Carter – D. Simon, Blueger, R. Zohorna – Angello, Boyle, Björkqvist.

McCauley, Syvret – Berg, Knorr

Honda Center, Anaheim

11 431 diváků

Domácí: 14:24. T. Meier, 43:18. Viel, 61:00. Couture

Hosté: 39:38. Bertuzzi, 41:48. Leddy

Domácí: Hill (Sawchenko) – B. Burns, M. Ferraro, R. Merkley, M.-É. Vlasic, E. Karlsson (A), Jaycob Megna – T. Meier, Hertl (A), Barabanov – Gregor, Couture (C), Dahlén – Nieto, Weatherby, Cogliano – Adam Raška II, N. Merkley, Viel.

Hosté: Nedeljkovic (Greiss) – Seider, Oesterle, Hronek, Leddy, G. Lindström, M. Staal (A) – L. Raymond, Fabbri, Bertuzzi – Givani Smith, P. Suter, Zadina – Erne, M. Rasmussen, Naměstnikov – Gagner, Veleno, Barber.