30. ledna 2022 • 06:57

Hertl přispěl gólem k bodu, Kämpf dvakrát asistoval. Mrázek má výhru

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Hokejový útočník Tomáš Hertl přispěl San Jose 22. gólem této sezony NHL k zisku bodu za prohru 4:5 v prodloužení na ledě Floridy. Toronto zvítězilo i díky dvěma přihrávkám Davida Kämpfa 7:4 v Detroitu. Výhru kanadského týmu vychytal Petr Mrázek, který kryl 31 střel. Karel Vejmelka předvedl 32 zákroků, ale neodvrátil porážku Arizony 1:3 s Buffalem.

Hertl otevřel v sedmé minutě skóre. Český útočník zachytil u levého mantinelu rozehrávku, vyměnil si puk s Rudolfsem Balcersem a vybruslil si před Sergeje Bobrovského, jehož překonal střelou mezi betony. San Jose pak vedlo 2:0, 3:1 a 4:2 i zásluhou dvou branek Jonathana Dahlena. Panthers ale slepenými góly ve 47. a 49. minutě vyrovnali a prodloužení rozhodl Samuel Bennett.

„Prohráli doma jen třikrát (z 26 zápasů), navíc my jsme nastoupili s několika hráči AHL, kteří ale dobře zapadli a týmu pomohli. Bojovali jsme a je to dobrý bod,“ uvedl kapitán San Jose Logan Couture.

Detroit vedl ještě v 50. minutě 4:2, přičemž dvakrát překonal Mrázka útočník Dylan Larkin. „Snažil jsem se zůstat po druhé třetině pozitivní. Potřeboval jsem tým podržet zákroky,“ uvedl Mrázek, který v Detroitu působil v letech 2012 až 2018.

Gólovou smršť Toronta odstartoval Michael Bunting, který dvěma góly vyrovnal a zkompletoval druhý hattrick v kariéře. U první trefy z 33. minuty mu asistoval Kämpf. Nerozhodný stav zlomil Rasmus Sandin v čase 57:09 a zbývající góly vstřelili při hře domácích bez gólmana Mitchell Marner a John Tavares, jemuž přihrál Kämpf.

Vejmelka inkasoval v předchozích dvou startech shodně šest gólů a proti Buffalu pustil všechny branky v úvodních 28 minutách. Nejprve jej překonal v přesilové hře švihem z pravého kruhu Kyle Okposo a poté skórovali z rychlých protiútoků Peyton Krebs a Alex Tuch. Čestný úspěch Arizony vstřelil v 52. minutě Shayne Gostisbehere.

Zhluboka si oddechli ve Philadelphii, která zdolala Los Angeles 4:3 v prodloužení a vyhrála poprvé v novém kalendářním roce. Nejdelší série proher v klubové historii se tím zastavila na čísle třináct. Flyers byli blízko k vítězství už v základní hrací době, když Cam Atkinson zvýšil druhou trefou v zápase v 50. minutě na 3:1. Viktor Arvidsson ale druhým gólem v utkání snížil a Anže Kopitar vyrovnal v čase 59:22. Prodloužení rozhodl Scott Laughton.

Evander Kane skóroval ve své premiéře za Edmonton a úvodním gólem zápasu nasměroval tým k hladké výhře 7:2 v Montrealu. Třicetiletý útočník, jemuž San Jose vypovědělo smlouvu kvůli porušování opatření proti šíření koronaviru, nastupoval v elitní řadě vedle Connora McDavida.

„Je příjemné, že jsem se v novém týmu hned prosadil. Chtěl jsem se vytáhnout, ukázat, co umím, a je skvělé, že jsem nemusel jako někteří jiní čekat na první gól dlouho. Měl jsem radost, že jsem brankou nakopl spoluhráče a že jsme dalšími trefami převzali nad zápasem kontrolu,“ uvedl Kane. Gól vstřelily všechny čtyři řady Edmontonu, přičemž Leon Draisaitl a Zach Hyman skórovali dvakrát.

Martin Nečas nebodoval potřetí v řadě, ale i bez jeho příspěvku Carolina zdolala New Jersey 2:1. Na straně poražených vyšel počtvrté za sebou naprázdno Pavel Zacha. Tampa Bay s Ondřejem Palátem a Janem Ruttou v sestavě podlehla doma Vegas 2:3 po nájezdech. Až v sedmé sérii rozhodl Mark Stone. Čeští hráči se v zápase neprosadili.

Daniel Vladař kryl záda Jacobu Markströmovi, který zneškodnil patnáct střel Vancouveru a dovedl Calgary k výhře 1:0 v prodloužení. Jediný gól zápasu vstřelil Johnny Gaudreau.

Domácí: 07:56. Ennis

Hosté: 06:19. Rakell, 43:42. T. Terry

Domácí: A. Forsberg (M. Murray) – L. Thomson, Chabot (A), Zub, Holden, J. Brown, Mete – Ennis, Stützle, B. Tkachuk (C) – Gaudette, Tierney, Formenton – Sanford, Kastelic, J. Sokolov – Watson, C. Bishop, N. Paul (A).

Hosté: J. Gibson (Stolarz) – Manson (A), Fowler, Drysdale, H. Lindholm, Shattenkirk, Benoit – T. Terry, Getzlaf (C), Rakell – Silfverberg (A), Zegras, Henrique – D. Grant, Lundeström, Comtois – B. Robinson, S. Carrick, Steel.

St. Pierre, Furlatt – Barton, Baker

Canadian Tire Centre, Ottawa

bez diváků diváků

Domácí: 09:33. Mayhew, 29:24. Atkinson, 49:06. Atkinson, 62:22. Laughton

Hosté: 35:15. Arvidsson, 49:51. Arvidsson, 59:23. Kopitar

Domácí: Hart (M. Jones) – Braun, Provorov (A), Ristolainen, Sanheim, York, Yandle – Atkinson, Giroux (C), Lindblom – Konecny, Laughton (A), J. van Riemsdyk – Mayhew, Frost, Willman – MacEwen, Bunnaman, Brassard.

Hosté: Quick (C. Petersen) – M. Anderson, Doughty (A), O. Määttä, M. Roy, Björnfot, Durzi – Iafallo, Kopitar (C), A. Kempe – T. Moore, Danault, Arvidsson – Athanasiou, Byfield, D. Brown (A) – B. Lemieux, B. Lizotte, Kaliyev.

Lee, Rooney – Cherrey, Hunt

Wells Fargo Center, Philadelphia

13 763 diváků

Domácí: 06:08. Tarasenko

Hosté: 14:23. P. Stastny, 27:57. Connor, 32:35. N. Schmidt, 57:25. P. Stastny

Domácí: Husso (Binnington) – Parayko, Mikkola, Faulk, Krug, Bortuzzo, M. Scandella – Bučněvič, R. O'Reilly (C), I. Barbašev – Tarasenko (A), R. Thomas, Kyrou – Perron, B. Schenn (A), Saad – Sundqvist, Bozak, K. Kostin.

Hosté: Comrie (Hellebuyck) – N. Schmidt, Dillon, Pionk, Heinola, Kovacevic, Chisholm – Perfetti, Dubois, Connor – Wheeler (C), Scheifele (A), Copp – Poganski, Lowry (A), P. Stastny – Vesalainen, Toninato, Harkins.

Chmielewski, Kozari – McNamara, Marquis

Enterprise Center, St. Louis

18 096 diváků

Domácí: 19:07. Forsling, 41:26. Barkov, 47:30. Marchment, 49:38. Huberdeau, 61:08. S. Bennett

Hosté: 06:10. Hertl, 17:07. Dahlén, 21:31. Nieto, 44:50. Dahlén

Domácí: Bobrovskij (J. Johansson) – Ekblad, Weegar, Gudas, Forsling, Montour, Lucas Carlsson – Tippett, Barkov, Verhaeghe – Duclair, S. Bennett, Huberdeau – S. Reinhart, A. Lundell, Marchment – Lomberg, Luostarinen, J. Thornton.

Hosté: J. Reimer (Sawchenko) – B. Burns, M. Ferraro, Meloche, Jaycob Megna, R. Šimek, M.-É. Vlasic – T. Meier, Couture, Dahlén – Balcers, Hertl, Barabanov – Bonino, Nieto, Cogliano – Gregor, Weatherby, Gadjovich.

FLA Live Arena, Sunrise

Domácí: 24:00. Josh Anderson, 35:09. Toffoli

Hosté: 11:21. E. Kane, 12:48. Hyman, 13:09. Draisaitl, 26:18. Nugent-Hopkins, 34:30. Hyman, 35:33. Draisaitl, 59:27. D. Ryan

Domácí: Montembeault (41. Primeau) – D. Savard, Chiarot (A), Petry (A), Kulak, Ch. Wideman, A. Romanov – Toffoli, Suzuki (A), Lehkonen – Josh Anderson, Evans, R. Pitlick – M. Hoffman, Poehling, Dauphin – Pezzetta, Vejdemo, C. Paquette.

Hosté: S. Skinner (Koskinen) – Bouchard, Nurse (A), Ceci, Keith, K. Russell, Lagesson – Yamamoto, McDavid (C), E. Kane – Puljujärvi, Draisaitl (A), Foegele – Kassian, Nugent-Hopkins, Hyman – D. Ryan, R. McLeod, Devin Shore.

MacDougall, Meier – Cormier, Brisebois

Bell Centre, Montreal

Domácí: 01:15. Dylan Larkin, 21:16. Naměstnikov, 22:11. Bertuzzi, 35:54. Dylan Larkin

Hosté: 16:28. Engvall, 32:07. Bunting, 49:28. Bunting, 51:58. Bunting, 57:09. R. Sandin, 58:46. Marner, 59:49. Tavares

Domácí: Nedeljkovic (Pickard) – Seider, Oesterle, G. Lindström, Leddy, Hronek, M. Staal (A) – L. Raymond, Dylan Larkin (C), Naměstnikov – Bertuzzi, P. Suter, Fabbri – Zadina, M. Rasmussen, Erne – Gagner, Veleno, Givani Smith.

Hosté: P. Mrázek (J. Campbell) – Brodie, Rielly (A), Holl, R. Sandin, Liljegren, Dermott – O. Kaše, Matthews, Bunting – Marner (A), Tavares (C), I. Michejev – W. Nylander, Kämpf, Kerfoot – Simmonds, Spezza, Engvall.

Dunning, Sutherland – Berg, MacPherson

Little Caesars Arena, Detroit

19 515 diváků

Domácí: 53:12. Colton, 57:12. Perry

Hosté: 05:25. B. Howden, 34:56. W. Carrier, . Mark Stone

Domácí: Vasilevskij (B. Elliott) – Hedman (A), Rutta, Sergačjov, McDonagh (A), Claesson, C. Foote – Palát, B. Point, Cirelli – Killorn, Stamkos (C), M. Joseph – Maroon, Bellemare, Perry – Katchouk, Colton, Raddysh.

Hosté: Lehner (Brossoit) – Hague, Pietrangelo (A), McNabb, Theodore, B. Hutton, Whitecloud – Pacioretty, Patrick, Mark Stone (C) – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Janmark, N. Roy, Dadonov – W. Carrier, B. Howden, Kolesar.

South, O'Rourke – Suchánek, Fournier

Amalie Arena, Tampa

19 092 diváků

Domácí: 07:58. Martinook, 14:22. A. Svečnikov

Hosté: 17:26. J. Boqvist

Domácí: Raanta (F. Andersen) – Slavin, A. DeAngelo, Skjei, Pesce, Cole, Bear – T. Teräväinen, Aho, Jarvis – A. Svečnikov, Trocheck, M. Nečas – Niederreiter, J. Staal, Fast – Lorentz, Kotkaniemi, Stepan – Martinook.

Hosté: J. Gillies (A. Schmid) – Severson, Siegenthaler, P. K. Subban, Graves, Ty Smith, Colton White – Bratt, J. Hughes, Šarangovič – Bastian, N. Hischier, Zacha – Tatar, Mercer, A. Johnsson – Vesey, J. Boqvist, Kuokkanen.

Hebert, McCauley

PNC Arena, Raleigh

Domácí: 51:30. Gostisbehere

Hosté: 07:02. Okposo, 15:07. Krebs, 27:14. Tuch

Domácí: K. Vejmelka (Wedgewood) – Gostisbehere, Capobianco, Strälman, J. Moser, Ljubuškin, Chychrun (A) – N. Schmaltz, T. Boyd, Keller (A) – Kessel, Dzingel, Ladd (A) – Ch. Fischer, Riley Nash, Roussel – L. Eriksson, Galchenyuk, Crouse.

Hosté: C. Anderson (Tokarski) – Jokiharju, Bryson, M. Samuelsson, Pysyk (A), Hägg, Fitzgerald, Butcher – Tuch, Tage Thompson, J. Skinner – Bjork, Mittelstadt, Krebs – V. Olofsson, Cozens, Okposo (A) – Eakin, Hayden.

Hanson, Skilliter – Rody, Murray

Gila River Arena, Glendale

12 853 diváků

Domácí: 60:29. J. Gaudreau

Hosté:

Domácí: Markström (Vladař) – R. Andersson, Hanifin, Ch. Tanev, Kylington, Gudbranson, Zadorov – M. Tkachuk (A), E. Lindholm, J. Gaudreau – Coleman, Backlund (A), Mangiapane – D. Dubé, Monahan (A), Lucic – B. Ritchie, Adam Ružička, T. Lewis.

Hosté: Demko (Halák) – T. Myers, Ekman-Larsson (A), L. Schenn, Q. Hughes, B. Hunt, Juulsen – Boeser, Elias Pettersson, J. T. Miller (A) – Garland, Horvat (C), Höglander – Highmore, Lammikko, Motte – Chiasson, Dickinson, Podkolzin.