NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  St. Louis : Winnipeg - 29. ledna 2022   21:15

Winnipeg
14:23' P. Stastny   • 27:57' Connor  (Dubois) • 32:35' N. Schmidt  (Scheifele, Connor) • 57:25' P. Stastny  (Pionk)
St. Louis
Chmielewski, Kozari – McNamara, Marquis
Enterprise Center, St. Louis
18 096 diváků
Winnipeg

Je za námi utkání mezi St. Louis a Winnipegem. Hosté dokázali zaskočit favorita a po sérii nezdarů vyhráli, na ledě Blues uspěli 4:1. Jako první ovšem skórovalo St. Louis díky Vladimiru Tarasenkovi, avšak poté už pálili jen Tryskáči. Vyrovnání obstaral Paul Stastny a ve druhé třetině se trefili i Kyle Connor a Nate Schmidt. Po čtyřiceti minutách vedl Winnipeg zaslouženě a v části závěrečné své vedení s přehledem strážil. Svou druhou branku v utkání si navíc připsal Stastny, jenž skóroval do prázdné klece.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou!
Statistické okénko

Střely na bránu: 29 – 24 | Přesilová hra: 1/5 – 1/3 | Trestné minuty: 8 – 12

Kdo se postavil do brankoviště?

Ville Husso (STL) – 20 zákroků, 3 OG, úspěšnost 87,0%, odchytal 58:34
Eric Comrie (WPG) – 28 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,6%, odchytal 59:35

Československá stopa v utkání

Do tohoto utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Tři hvězdy utkání

1. Kyle Connor (WPG) – 1+1
2. Paul Stastny (WPG) – 2+0
3. Vladimir Tarasenko (STL) – 1+0
59:49'
Ještě jednou se hosté pokusí zamířit dopředu, ale skórovat už nutně nemusí. Je jasné, že dnes zvítězí.
59:27'
Marco Scandella vystřelil z velkého úhlu do připraveného levého betonu hostujícího brankáře.
59:02'
Bozak neprotlačil puk do předbrankového prostoru. Dobrou práci holí odvedl Johnny Kovacevic.
58:40'
Vpřed se chtěli znovu vydat hosté, ale defenzíva Blues si nakonec poradila.
58:25'
Teď už je zcela zřejmé, že se utkání z obou stran dohrává.
57:25'
Winnipeg právě vstřelil branku!
Zdálo se, že Ryan O'Reilly byl faulován Duboisem, ale rozhodčí ruku nezvedli. Posléze vyhodil puk Neal Pionk. Od zadního mantinelu se kotouč odrazil příhodně k PAULU STASTNÉMU, který jej dorazil do sítě. 1:4. Asistence: Neal Pionk.
56:52'
Hru šesti proti pěti zahájili domácí s kotoučem na hokejkách. Co vymyslí Vladimir Tarasenko?
56:33'
Hra je přerušena a po reklamní přestávce se bude vhazovat před Comriem. Husso už je na střídačce, takže se dá čekat, že domácí to rovnou zkusí v šesti.
56:10'
Po špatné rozehrávce Schmidta se na puk dostal rozjetý Thomas. Forvard Blues trefil připravenou vyrážečku Comrieho.
55:38'
Do konce řádné hrací doby už zbývá jen něco málo přes čtyři minuty. Winnipeg už je velmi blízko k zisku dvou bodů.
55:11'
54:53'
Hosté dlouho drželi puk, až se u zadní tyče uvolnil Cole Perfetti. Domácí měli štěstí, že útočník Jets puk netrefil ideálně.
54:13'
Stastny se vrátil na led, takže početní výhodu si teď zahrají hosté.
53:41'
Rychlost nabral Thomas, který báječně bekhendem oslovil zcela volného Parayka mezi kruhy. Zadák St. Louis bránu ovšem netrefil, takže snížení na 2:3 nepřišlo.
53:11'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Brayden Schenn – 2 min., sekání).
53:01'
Po souhře mezi Krugem a Schennem se puk odrazil pro hostujícího brankáře velmi nepříjemně. Těžké chvíle ale Comrie přečkal.
52:25'
Na vrchol pravého kruhu si najel Perron. Útočník St. Louis nemířil vůbec zle, ale zadní tyč o pár centimetrů minul. Kotouč se po mantinelu dokutálel do středního pásma.
52:13'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Paul Stastny – 2 min., hákování).
52:03'
Tentokráte si Comrie poradil s ostrým pokusem Oskara Sundqvista z kruhu. Je nutno říct, že dvojka Winnipegu dnes chytá velice jistě.
51:44'
Krátce po návratu Pionka na led tvrdě střílel Parayko. Vyrážečka Comrieho se činila.
51:22'
Domácí musí zakládat další útočnou akci. V této přesilovce se jim vůbec nedaří.
50:54'
Teď už hosté vyhodili puk přes všechny čáry. Oba celky posílají na led čerstvé síly.
50:21'
Na levý kruh si najel dnes střelecky aktivní Tarasenko, jenž tlačil touš nahoru. Eric Comrie ale vytasil rameno a snažení domácích tím zastavil.
49:52'
Adam Lowry se štěstím dostal puk do střední třetiny. Úvodní přesilovkový nápor domácích se prozatím nekoná.
49:37'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Neal Pionk – 2 min., hrubost).
49:11'
Domácí mají tlak a také on si vynutili početní převahu. Husso už je na střídačce a na řadu přišla ponechaná výhoda.
48:45'
Po komerční přestávce se pokračovalo aktivitou Blues. David Perron ale zhuštěnou obranu hostů nepřekonal.
48:16'
Obrana Blues se znovu pootevřela a do šance si to mířil Cole Perfetti. Mladík ale trefil tyč, takže třígólové vedení si Tryskáči zatím nevytvořili.
47:49'
Connor se domácího brankáře snažil překvapit pohotovou střelou zápěstím, ale Husso včas zacvakl betony.
47:30'
Navíc se nyní provinili icingem, takže těžiště hry se vrací do jejich obranné třetiny.
47:05'
Bluesmani už několikrát v této sezoně ukázali, že zvládají dotahování zápasů, nicméně dnes si ve třetí třetině zatím potřebné šance netvoří.
46:22'
St. Louis zvýšilo aktivitu, ale hosté se zatím velmi dobře brání. Kotouče odhazují tak, aby se nemuselo pískat zakázané uvolnění.
45:54'
Robert Bortuzzo si najel do celkem výhodné pozice, ale zadní tyč těsně minul.
44:57'
Zkrácené oslabení přežil i Winnipeg. Dubois se už vrátil na led.
44:50'
Mezi kruhy vyplaval volný Tarasenko, kterému ale do střely skočil hostující zadák, takže podruhé v zápase se zkušený Rus radovat nemohl.
44:24'
Také hosté však byli na začátku oslabení nebojácní. Zahrozil Brenden Dillon, ale přesně touš do předbrankového prostoru předložit nedokázal.
44:05'
43:40'
Ville Heinola vypomohl útoku a následně zápěstím vypálil po ledě. Pravý beton Hussa se činil.
43:09'
Zhruba minutu se bude hrát ve čtyřech na obou stranách, následovat bude početní výhoda domácích.
42:57'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Pierre-Luc Dubois – 2 min., držení).
42:54'
St. Louis je v oslabení nebezpečné. Připomněl se Bučněvič, jenž těsně minul zadní tyč.
42:24'
Ryan O'Reilly si to zamířil v oslabení vpřed. Šikovnou žabičkou hledal u zadní tyče Oskara Sundqvista, který ale puk netrefil.
42:05'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Torey Krug – 2 min., držení).
41:32'
Winnipeg načal třetí periodu tlakem. Navíc už za okamžik bude hrát svou druhou přesilovku v utkání.
40:56'
Kyle Connor předvedl povedenou stahovačku a následně rychle vypálil bekhendem. Husso si však mezírku mezi betony pokryl.
40:19'
Tarasenko nahodil puk do útočné zóny. Comrie si však povyjel za bránu a po mantinelu kotouč odhodil.
40:01'
Ve druhém dějství byl hostující Winnipeg lepším týmem a po zásluze se tedy ujal dvoubrankového vedení. Nejprve se prosadil ve 28. minutě Kyle Connor a o pět minut později vedení hostů navýšil z přesilové hry Nate Schmidt. Ville Husso měl posléze štěstí, že neinkasoval ještě jednou. Uhájí tak Jets tento stav a vyhrají konečně po šesti prohrách za sebou?
Střely na branku po 2. třetině: 13 – 18
40:00'
39:52'
Na konci třetiny se ještě od modré čáry chystal střílet Parayko, ale skákavý kotouč si nezpracoval.
39:31'
Domácí se nyní směrem dopředu trápí. Robert Thomas se objevil v ofsajdu, takže hra musela být přerušena.
39:01'
Schmidt od modré čáry překvapil pohotovou střelou. Je možné, že se puk odrazil od horní tyče, ale moc zřejmé to nebylo.
38:25'
Po zbytečné ztrátě hostů vyrazili do protiútoku dva na jednoho domácí. Barbašev hledal Bučněviče, ale tomu touš přeskočil přes čepel. Zakončení tedy nepřišlo.
37:50'
Oba celky nyní hrají v plném počtu.
37:32'
Ryan O'Reilly se v útočném pásmu neprosadil. Defenzíva Jets si s ním poměrně snadno poradila.
36:56'
Dělovku Schmidta od modré čáry vyrazil Husso do ochranné sítě. Vhazovat se teď bude v pásmu Bluesmanů.
36:23'
Na druhé straně se v dobré pozici ocitl Thomas, ale prostor nad lapačkou Comrieho vůbec netrefil.
36:04'
Hru čtyři na čtyři začali s pukem na hokejkách hosté. Scheifele byl ale odstaven Marcem Scandellou.
35:50'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Niko Mikkola – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Pierre-Luc Dubois – 2 min., hrubost).
35:50'
Dubois a Mikkola si před brankou St. Louis rozdali pár ran. Rozhodčí tak museli hru přerušit a zřejmě oba kohouty pošlou na trestnou lavici.
35:16'
Dubois hledal zpoza brány hůl Perfettiho, který se ale k zakončení neprotlačil.
34:46'
Teď to Winnipeg možná překombinoval. Wheeler se ocitl na brankovišti, ale ještě hledal lépe postaveného Coppa. Puk se posléze odrazil do příhodné pozice ke Schmidtovi, jenž těsně minul bližší tyč.
34:09'
Nicméně na domácích je vidět, že s vývojem spokojeni nejsou. Nyní svého soupeře zmáčkli, ale snižující branka nepřišla.
33:34'
Po brance na 1:3 jsme viděli zajímavé náznaky na obou stranách. Klec hostů objel Kostin, který se snažil kotouč zastrčit za tyč. Comrie se ale rychle přesunul.
32:35'
Svou první přesilovku v utkání sehrál Winnipeg skvěle a navíc ji poměrně rychle využil. Mark Scheifele posunul na modrou čáru spoluhráči, kterým byl NATE SCHMIDT. Bek hostů tvrdě vypálil a jeho pumelice zůstala až v síti. Dobrou práci před brankou odvedl stínující Wheeler. 1:3. Asistence: Mark Scheifele a Kyle Connor.
32:12'
Z kruhu pálil aktivní Connor, který ale těsně zadní tyč Blues minul.
32:03'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Vladimir Tarasenko – 2 min., vysoká hůl).
31:50'
Vladimir Tarasenko si výtečně stáhl puk a najednou se mezi kruhy objevil úplně sám. U zadní tyče se snažil ještě vybídnout Thomase, ale obránci Jets zareagovali.
31:20'
Wheeler jel proti Faulkovi, ale do kličky si netroufl. Nakonec zavezl puk do pásma a tam se snažil připravit co nejlepší pozici pro spoluhráče.
30:29'
Bučněvič předložil puk na modrou čáru, kde se ale Mikkola k ráně z první neodhodlal.
29:51'
Nyní je to boj o každý centimetr ledu. Za chvíli se dostaneme do druhé poloviny řádné hrací doby.
29:19'
Parayko nahodil puk do útočného pásma. Tam ale byli rychleji hokejisté Winnipegu.
28:48'
Domácí se snažili odpovědět, ale kanadský tým se poměrně dobře a rychle ubránil.
27:57'
První lajna hostů předvedla aktivní střídání a nakonec je po zásluze odměněna gólem! Pierre-Luc Dubois získal puk u mantinelu a následně jej předložil KYLU CONNOROVI. Nejproduktivnější hráč Tryskáčů odrazil touš od tyče za brankovou čáru. Pro Connora 24. trefa v sezoně. 1:2. Asistence: Pierre-Luc Dubois.
27:21'
Cole Perfetti odvedl velmi dobrou práci v rohu kluziště. Husso následně musel do zákroku, ale zas tolik práce neměl.
26:40'
Ryan O'Reilly nahodil puk a následně za ním jel bojovat. Černou gumu předložil k modré čáře, odkud přišla střela. Ta ale byla bruslemi hostů sražena.
26:17'
Sérii dvou rychlých zákroků za sebou musel předvést Ville Husso. Finský brankář si ale s tlakem Winnipegu poradil.
26:00'
Po skončení přesilovky celek v modrých dresech i nadále kombinoval před brankou Jets, ale k zakončení se nedostal.
25:31'
25:13'
Od hole Pavla Bučněviče se puk odrazil do hlediště. Hra tak musela být přerušena a za chvíli se bude vhazovat po levici Comrieho.
24:46'
O'Reillyho zpětná přihrávka se s úspěchem nesetkala, nicméně posléze na pravém kruhu vyplaval zakončující David Perron. Comrie se ale stačil přemístit a bez větších potíží touš lapil.
24:11'
Málem se do úniku v oslabení dostal hostující Connor, ke kterému ale nakonec touš nedoputoval.
23:31'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Blake Wheeler – 2 min., podrážení).
23:05'
Vyhození hostů zastavil Husso, který tak svému celku vypomohl s rozehrávkou.
22:37'
Bučněvič až moc dlouho váhal, jak s pukem naloží. Výborně zapracoval Harkins, jenž dostal hrací předmět do rohu kluziště.
22:13'
Za odraženým pukem spěchal Oskar Sundqvist, avšak Schmidt těsně před ním stačil odehrát.
21:32'
V úvodu druhé třetiny jsou zatím více na kotouči hostující hokejisté, kteří se znovu snaží něco vymyslet.
21:13'
Duboisova rána zápěstím byla sražena do ochranné sítě. Buly bude provedeno před domácím gólmanem.
20:17'
Vpřed se krátce po prvním buly ve druhé třetině tlačil hostující Copp, ale Niko Mikkola před ním puk odehrál.
20:01'
Domácí se ujali vedení hned při své první početní výhodě, když se z kruhu prosadil Vladimir Tarasenko, jenže v 15. minutě trestal nedůslednost v defenzívě Blues Paul Stastny. Úvod patřil opticky domácím, ale vyrovnávací branka je dostala herně dolů. Po dvaceti minutách tak platí nerozhodný stav 1:1.
Střely na branku po 1. třetině: 11 – 10
20:00'
19:44'
Tyler Bozak to zkoušel individuálně, jenže také v tomto případě si hostující obrana bez potíží poradila.
19:09'
Wheeler už měl za sebou dlouhé střídání, a tak kotouč jen odevzdal na zadní mantinel. Rozehrávat budou domácí.
18:39'
Ville Heinola si počínal na levé straně velmi dobře, poněvadž zastavil rozjetého Faulka a vypíchl mu kotouč.
18:09'
V závěru první periody moc šancí na jedné či druhé straně neregistrujeme.
17:30'
Lowry zabojoval o puk v rohu kluziště útočného pásma. Poté jej předal na modrou čáru, ale střela obránce moc důrazná nebyla.
16:52'
Rozhodčí hru přerušili kvůli přihrávce rukou v podání hostů. Mělo by se vhazovat v neutrální zóně.
16:38'
Schenn posunul na levou stranu Mikkolovi, jehož rychlou střelu zápěstím zastavil Comrie na hrudi.
16:16'
Connor se už už v mezikruží dostával ke střele, ale nakonec byl hned dvěma hráči soupeře zablokován.
15:48'
Přestože se zdálo, že Connor byl u vyhozeného puku jako první, pískáno bylo zakázané uvolnění. Střídačka Winnipegu pochopitelně spokojena není.
14:23'
Tak tohle byla velmi kuriózní branka. Zdálo se, že domácí měli puk pod kontrolou, ale poté se srazili Faulk s Kyrouem a PAUL STASTNY mohl zaútočit. Puk se snažil před Stastnym odehrát Husso, ale ten napálil jen nohu Faulka, od které se černá guma odrazila k útočníkovi Jets. Ten poté doprovodil puk do opuštěné klece. 1:1. Bez asistence.
13:47'
Mark Scheifele to zkusil zápěstím od modré čáry. Jeho rána ale neměla naději na úspěch, navíc byla posunuta mimo branku.
13:18'
Teď jsme viděli asi zatím největší šanci Jets ke skórování. Ville Heinola dostal nabito na vrchol pravého kruhu, přičemž prudce vypálil. Husso se ale stačil přemístit a puk ukryl na hrudi.
12:52'
Faulkovo střílené nahození vyrážel hostující brankář pravým betonem do rohu kluziště.
12:12'
Kanadský celek už nutně potřeboval vystřídat, neboť St. Louis bylo opět aktivní. Dillon vyhodil puk tak, aby se nemuselo pískat zakázané uvolnění.
11:38'
Důrazně a čistě si na vlastní modré čáře počínal Dillon. Následně si vypomohl se spoluhráčem Schmidtem.
11:02'
Bozak ztratil puk a dopředu si to mířil Scheifele. Forvard Winnipegu se ale k zakončení nedostal, poněvadž obránci St. Louis situaci rychle dobruslili.
10:33'
Hosté teď uklidnili hru. Přihrávají si na obranné polovině.
09:48'
Mohlo to být už o dvě branky! Po přihrávce Kruga zůstal na brankovišti zcela volný Thomas, Comrie ovšem předvedl efektní i efektivní zásah.
09:29'
Tarasenko vybízel na brankovišti Thomase, který skákavou přihrávku promáchl.
08:57'
Na druhé straně však Hussovi vypadla poměrně prudká střela z dálky. Domácí brankář měl štěstí, že se černá guma odrazila pro něj poměrně příhodně.
08:25'
Hosté se pod tlakem ocitají i po komerční přestávce. St. Louis je při chuti a rádo by přidalo další branku.
07:36'
Na brankovišti pracoval Harkins, jehož rychlé zakončení šlo mimo tři tyče.
07:12'
Winnipeg by se potřeboval zvednout, ale zatím se před bránu svého soupeře tolik nedostává.
06:08'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Přece jen se domácí dostávají po proměněné přesilovce do vedení. Faulk přistrčil puk do strany Schennovi, jehož křížnou pobídku si na levém kruhu našel VLADIMIR TARASENKO. Ruský útočník precizně zamířil k přední tyči. 1:0. Asistence: Brayden Schenn a Justin Faulk.
05:23'
O další vyhození z pásma se postaral obránce Brenden Dillon, jenž dostal touš co nejdále bekhendem.
04:53'
Na vrchol pravého kruhu si najel Kyrou, jehož ránu vyrazil Comrie před sebe. Dorážka Blues ovšem nepřišla.
04:33'
Okamžitě po buly vyhodil hrací předmět přes všechny čáry hostující obránce Neal Pionk.
04:25'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Johnny Kovacevic – 2 min., držení).
04:02'
Přečíslení dvou na jednoho hostům hrubě nevyšlo. Cole Perfetti se snažil hledat na levé straně Connora, ke kterému ale pobídka nedoputovala.
03:32'
První lajna St. Louis pracovala v útočné třetině, avšak Ryan O'Reilly se k odraženému puku nedostal, takže zakončit nemohl.
03:12'
Blake Wheeler se snažil tečovat nahození od modré čáry. Kotouč možná i lehce zasáhl, ale Husso byl připraven.
02:44'
Na druhé straně se k zakončení tlačil Kostin, ale hosté mu šanci zneškodnili.
02:12'
Před bránou soupeře se usadil Stastny, jenž ale prostor u bližší tyče svatyně Blues nenašel.
00:53'
Málem se domácí ujali vedení už na konci 1. minuty. Kyrou nahodil puk do brankoviště, přičemž Comrie jej vyrazil. Vzápětí ale nešťastně bruslí zapracoval Pionk, takže Comrie se musel proti nepředvídatelnému odrazu rychle přesouvat, což zvládl.
00:22'
Hned na začátku zápasu se domácí udrželi v útočném pásmu. Pálil od modré čáry Niko Mikkola, ale touš až k bráně Jets nedoputoval.
00:01'
Oba celky už vyjely na ledovou plochu. Před začátkem duelu si vyslechneme hymny Kanady a Spojených států amerických.

St. Louis Blues: Husso (Binnington) – Parayko, Mikkola, Faulk, Krug, Bortuzzo, M. Scandella – Bučněvič, R. O'Reilly (C), I. Barbašev – Tarasenko (A), R. Thomas, Kyrou – Perron, B. Schenn (A), Saad – Sundqvist, Bozak, K. Kostin.
Trenér: Craig Berube

Winnipeg Jets: Comrie (Hellebuyck) – N. Schmidt, Dillon, Pionk, Heinola, Kovacevic, Chisholm – Perfetti, Dubois, Connor – Wheeler (C), Scheifele (A), Copp – Poganski, Lowry (A), P. Stastny – Vesalainen, Toninato, Harkins.
Trenér: Dave Lowry

Rozhodčí: Chmielewski, Kozari – McNamara, Marquis.
Česká a slovenská stopa

Kristian Reichel (Winnipeg) – 5 zápasů, 1 bod (1+0)
Vzájemné zápasy

19.12.2021 Winnipeg - St. Louis 4:2
10.11.2021 Winnipeg – St. Louis 2:3 po nájezdech

WINNIPEG JETS

Winnipeg by už nutně potřeboval zabrat, poněvadž po šesti porážkách v řadě postupně klesl až na třináctou pozici v Západní konferenci. Tryskáči se do domácího prostředí vrátili po více než měsíci, avšak šňůru nezdarů bohužel pro ně protáhli. Nejprve doma nestačili 3:5 na Floridu a v minulém utkání dokonce 1:5 na Vancouver. Ztráta svěřenců kouče Lowryho na pozice zaručující play-off však není nikterak vysoká, momentálně činí jen pět bodů. V produktivitě týmu si nejlépe vede Kyle Connor, jenž už vsítil 23 branek a na dalších 19 asistoval.

ST. LOUIS BLUES

Hokejisté St. Louis pobývají v tabulce Západní konference na třetí příčce se ziskem 57 bodů po 43 odehraných zápasech. V počtu nastřílených branek si vedou velmi dobře, vsítili už 152 gólů, což je v této statistice řadí mezi nejúspěšnější týmy v celé lize. St. Louis z posledních pěti zápasů hned čtyřikrát vyhrálo. Po skalpech Vancouveru, Seattlu a Nashvillu podlehlo na ledě Calgary vysoko 1:7, avšak v domácím prostředí stejnému soupeři porážku vrátilo, tentokráte vyhráli Bluesmani 5:1. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Jordan Kyrou s dvaačtyřiceti kanadskými body.
Hezký sobotní večer při sledování textového přenosu z NHL. Hokejisté St. Louis dnes od 21:00 přivítají na domácím ledě Winnipeg. Pěknou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.