Nečas se vrátil po zranění jako hvězda zápasu. Skvělý Vaněček, výhra Mrázka

0
SESTŘIH: Olomouc - Sparta 1:4. Kanonáda hostů, rozhodl skvělý Krejčí
Olomouc - Sparta: Krejčího hlavička jako kulka za Stoppenova záda, 0:2!

Český útočník Martin Nečas při návratu po zranění gólem a asistencí přispěl v NHL hokejistům Caroliny k výhře proti Detroitu 4:2 a byl vyhlášen první hvězdou utkání. Skvělý výkon předvedl brankář Vítek Vaněček, jenž si na ledě Columbusu připsal 29 zákroků a inkasoval pouze jednou. Jeho New Jersey zvítězilo 4:1. Výhru zapisuje i další gólman Petr Mrázek, jehož Chicago zdolalo New York Islanders 4:3 v prodloužení.

Carolina při Nečasově absenci dvakrát prohrála, proti Detroitu se ale vrátila na vítěznou vlnu. Český útočník po návratu odehrál téměř devatenáct minut a byl vyhlášen hlavní hvězdou zápasu.

První bod si český forvard připsal v 37: minutě, kdy na útočné modré čáře dostal spoustu místa a střelou schovanou za obránce poslal Hurricanes do vedení 2:1. Podruhé bodoval v závěru, kdy Sebastianu Ahovi připravil gól do prázdné branky.

Vaněček proti Columbusu inkasoval jediný gól a z pohledu čísel odchytal nejlepší zápas v dosavadním průběhu sezony. Český gólman při výhře 4:1 zneškodnil 29 střel Blue Jackets a úspěšnost zákroků udržel na 96,7 procentech. Rodák z Havlíčkova Brodu vychytal 15. výhru v sezoně a drží se mezi deseti nejúspěšnějšími brankáři NHL.

Chicago vyhrálo druhý z posledních tří zápasů a opět na tom měl zásadní podíl Petr Mrázek. V úterý 37 zákroky vychytal San Jose a v pátečním programu se 26 zásahy podepsal pod výhru 4:3 v prodloužení nad NY Islanders. Třemi body Chicago za gól a dvě nahrávky dotáhl Blackhawks k vítězství Jason Dickinson.

Domácí: 03:14. Martinook, 36:25. Nečas, 50:46. Svečnikov, 58:44. S. Aho II

Hosté: 02:27. Kostin, 39:17. Compher

Domácí: Raanta (Perets) – Burns, Slavin (A), Pesce, Skjei, Chatfield, Orlov – Teräväinen, S. Aho II (A), Svečnikov – Fast, Kotkaniemi, Bunting – Jarvis, J. Staal (C), Martinook – Drury, Nečas, Noesen.

Hosté: Lyon (Reimer) – Gostisbehere, Seider, Chiarot (A), Petry, Määttä, Walman – Perron, Larkin (C), Raymond – Fabbri, Compher, DeBrincat – Rasmussen, Copp (A), Fischer – Sprong, Veleno, Kostin.

Schlenker, Nicholson – Fournier, Murray

PNC Arena, Raleigh

Domácí: 04:21. Sillinger

Hosté: 20:28. Marino, 28:40. Holtz, 33:31. Hischier, 34:43. Bastian

Domácí: Merzļikins (Tarasov) – A. Boqvist, Severson, Peeke, Provorov, Gudbranson (A), Bean – Činachov, Sillinger, J. Gaudreau – Roslovic, Jenner (C), Fantilli – Marčenko, Voronkov, K. Johnson – Danforth, Kuraly (A), Texier.

Hosté: Vaněček (Daws) – Nemec, Foote, Marino, L. Hughes, C. Miller, Bahl – Bratt (A), Hischier (C), Toffoli – Mercer, M. McLeod, Meier – Bastian, Lazar, Haula (A) – Holtz, Tierney, Willman.

McIsaac, Beach – Marquis, Baker

Nationwide Arena, Columbus

18 630 diváků

Domácí: 20:35. Ekblad, 38:27. Luostarinen, 48:05. Lundell, 48:23. Forsling

Hosté: 02:49. Kaprizov, 23:22. Hartman, 27:36. Eriksson Ek, 30:32. Zuccarello, 40:41. Kaprizov, 59:49. Hartman

Domácí: Bobrovskij (31. Stolarz) – Ekblad (A), Forsling, Montour, Mikkola, Kulikov, Ekman-Larsson – Reinhart, Lundell, Luostarinen – M. Tkachuk (A), Bennett, Verhaeghe – Lomberg, Stenlund, Rodrigues – Lockwood, Lorentz, Gadjovich.

Hosté: M. Fleury (31. Gustavsson) – Faber, Brodin, Mermis, Middleton, Bogosian, Goligoski – Zuccarello, Rossi, Kaprizov (A) – Boldy, Eriksson Ek (A), M. Johansson – Maroon, Hartman, M. Foligno (A) – Raška, Dewar, Duhaime.

Brenk, Furlatt – Daisy, Alphonso.

Amerant Bank Arena, Sunrise

19 595. diváků

Domácí: 38:07. Katchouk, 39:14. Joe. Anderson, 45:10. Dickinson, 60:22. S. Jones

Hosté: 06:09. Nelson, 46:37. Horvat, 52:50. Palmieri

Domácí: Mrázek (Söderblom) – A. Vlasic, S. Jones (A), Korchinski, Megna, Tinordi, I. Phillips – R. Pitlick, Kurashev, T. Raddysh – Blackwell, Dickinson (A), Joe. Anderson – Reichel, Entwistle, Guttman – Katchouk, Sanford, Re. Johnson.

Hosté: Sorokin (Appleby) – Romanov, Dobson, Mayfield (A), Pelech, S. Aho I, Bolduc – Lee (C), Horvat, Barzal – Fasching, Nelson (A), Palmieri – Holmström, Pageau, J. Gauthier – Clutterbuck, MacLean, M. Martin.