Osmnáctka nestačila na Spojené státy, na turnaji končí šestá

0
Plekanec promluvil o Kladně: Když se pořád opakují stejné chyby, tak…
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana

MEMORIÁL IVANA HLINKY | Česká hokejová osmnáctka skončila na Memoriálu Ivana Hlinky šestá, v duelu o konečné umístění v Břeclavi podlehla Spojeným státům americkým 3:4. Výběr trenéra Roberta Reichela ztratil zápas mezi 21. a 24. minutou, kdy Američané třemi brankami otočili stav z 0:1 na 3:1.

Češi šli do vedení ve 12. minutě, kdy z levého kruhu prostřelil brankáře Dhillona Najman. Po 31 vteřinách druhé části vyrovnal v přesilové hře Mittelstadt, vzápětí se prosadil po průniku střelou z mezikruží Farmer a po chybě v české rozehrávce v čase 23:48 zvýšil Yamamoto.

Na konci druhé třetiny zkorigoval stav v přesilovce Kristian Reichel. V 43. minutě ale vrátil v početní výhodě pěti proti třem Američanům dvoubrankové vedení opět Yamamoto. Domácí se nevzdali, ale kapitán Zachar dokázal 64 sekund před koncem už jen snížit.

O 5. místo:

ČR - USA 3:4 (1:0, 1:3, 1:1)
Branky: 12. Najman, 37. K. Reichel, 59. Zachar - 24. a 43. Yamamoto, 21. Mittelstadt, 23. Farmer.

O 7. místo:

Slovensko - Švýcarsko 5:6 po sam. nájezdech (1:2, 3:1, 1:2 - 0:0).

17:30 semifinále: Finsko - Švédsko (Bratislava),

19:00 semifinále: Kanada - Rusko (Břeclav).

0

MS hokej 2024 ONLINE - Mistrovství světa v ledním hokeji

Program Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v ledním hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.