ANKETA: Vyberte nejlepší zápas hokejové reprezentace na MS | iSport.cz
20. dubna 2012 • 21:50

ANKETA: Vyberte nejlepší zápas hokejové reprezentace na MS

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
Těžká volba: které utkání reprezentace na MS bylo nejlepší?
TOP VIDEA
iSport podcast: Byla penalta proti Slavii zářez, nebo sudí neměli jinou možnost?
Palát chce pohár přivézt do Čech. Jak prožíval bublinu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

SPORT MAGAZÍN | Který zápas v předlouhé historii hokejových mistrovství světa byl z českého (nebo československého pohledu) vůbec nejlepší? Tuhle otázku řeší Sport Magazín, který vyjde za týden v pátek. A řešit ji chce i s vámi. Podívejte se na 10 předvybraných klasik a vyberte mezi nimi tu, která si to podle vás zaslouží.Úžasné bitvy se Sověty. Bolavé duely s Kanadou. Bratrovražedné finále se Slováky. Co je víc? Sport Magazín vybral ze všech mistrovství světa deset úchvatných zápasů, které svého času vzrušily celý národ. Před nadcházejícím šampionátem ve Švédsku a Finsku hledá ten vůbec nejúžasnější duel. Pomozte s tímhle úkolem i vy!

A že je to nesnadná práce. Předně – mimo zůstalo mnoho nádherných utkání, která se odehrála na jiných turnajích. Olympiáda v Naganu, nebo senzační přemožení domácích hvězd z NHL na Kanadském poháru 1976 tak zůstanou opomenuta. Nevešlo se ale i plno nádherných bitev ze světových mistrovství, už tenhle předvýběr byl nesnadný.

Zbylo deset adeptů. Deset mimořádných okamžiků. Zvolte mezi nimi (seřazanými zde chronologicky) ten nejlepší v anketě na konci článku. A za týden v pátek porovnejte svou volbu s pořadím ve Sport Magazínu.

ČSSR – SSSR 2:0, rok 1969

(od času 3:10)ČSSR – SSSR 4:3, rok 1969ČSSR – SSSR 3:2, rok 1972

(záběry z tohoto zápasu si můžete prohlédnout v dokumentu ČT)ČSSR – SSSR 4:3, rok 1977

Jiří Holeček v bráně českého národního týmuJiří Holeček v bráně českého národního týmuFoto Archiv Sport


ČSSR – SSSR 2:1, rok 1985ČSSR – Kanada 5:3, rok 1985Česko – Kanada 4:2, rok 1996Česko – Slovensko 5:3, rok 2000Česko – Rusko 4:3 PP, rok 2006Česko – Švédsko 3:2 SN, rok 2010Vstoupit do diskuse
0

MS v hokeji 2021

Mistrovství světa v hokeji se v Bělorusku a Lotyšsku bude konat od 21. května do 6. června 2021. Hokejový šampionát proběhne po roční pauze, která byla způsobena nemocí COVID-19, kvůli které IIHF šampionát  zrušila. Český tým odehraje základní skupinu A v Minsku, kde se střetne se Švédskem, Ruskem, Švýcarskem, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Běloruskem. Skupinu B hostí lotyšská Riga.
Termín Program Stadiony a města

Euro Hockey Tour

Švédské hokejové hry Channel One Cup Karjala Cup

Tipsport Extraliga

Play off zrušeno, letošní ročník bez mistra Přestupy ONLINE

Hokejové vybavení * Reprezentační hokejové dresy * Hokejové brusle na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud