Pavel Bárta
26. prosince 2015 • 22:00

Pastrňák dorazí, píše švédský novinář. Zachovo zranění prý není vážné

Autor:
David Pastrňák by mohl dorazit na šampionát dvacítek do Finska
TOP VIDEA
Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul
Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z FINSKA | Úvodní zápas juniorského mistrovství světa s Ruskem dohrával český tým v okleštěné sestavě. Jakub Zbořil byl už v první třetině vyloučen do konce utkání, pro zranění odstoupili další bek Alex Rašner a útočník Pavel Zacha. První si v závěru utkání přiklekl koleno, druhého trápily potíže v dolní části těla, které tým blíž nespecifikoval. Podle posledních zpráv by také snad měl dorazit i David Pastrňák.„Nejde o nic vážného, má lehčí zranění, které ho limituje někdy víc, jindy míň,“ uvedl manažer českého týmu Milan Hnilička. Rašnerovi se objevila v koleni krev, ale v turnaji by taky mohl pokračovat. „Dostane den klidu, bude hodně ledovat, před dalším zápasem uvidíme. Ale ani u jednoho hráče není zranění natolik vážné, aby některého z nich vyřadilo ze šampionátu,“ dodal Hnilička.

Trenéři napsali na soupisku sedm obránců, posledním škrtem v zadních řadách byl den před zahájením mistrovství světa Filip Pyrochta, který už odcestoval domů. Kdyby vypadl Rašner a Zbořil k tomu dostal dodatečný disciplinární trest, mohlo by to znamenat velkou komplikaci. Ale podle Hniličky to nehrozí. V pondělí proti Slovensku by Zbořil nastoupit měl. „Dostal pět minut a do konce, ale nešlo o trest ve hře,“ řekl šéf českého týmu.

Pastrňák (snad) dorazí!

Na soupisce stále zbývá jedno volné místo. Ještě v noci by totiž mělo padnout konečné rozhodnutí ohledně případné účasti Davida Pastrňáka. Boston měl před sebou zápas s Buffalem. Po něm klub vydá oficiální zprávu, zda českého útočníka pro dvacítku na šampionát v Helsinkách uvolní, nebo ne.

V prognóze na zápas byl Pastrňák veden stále jako zraněný a mimo sestavu, dobrým znamením by mohlo být také to, že český mladík není v sestavě farmářského týmu z Providence a neodjel na trip, pozitivní zprávy přichází i ze zámoří, třeba uznávaný novinář z TSN Bob McKenzie píše, že přílet mladé české hvězdy je reálný.

Švéd Andreas Häggström, který o Pastrňákovi psal v době jeho švédského angažmá, pak na Twitteru napsal, že mu mladík z Bostonu přímo potvrdil, že na MS dvacítek dorazí.

Pokud by přesto Bruins rozhodli pro druhou možnost, český tým by dopsal Jiřího Černocha, jehož má v záloze.

 Klasická verze
Mobilní verze