Pavel Ryšavý
12. prosince 2022 • 20:20

5 otázek k české dvacítce: Dynamo bez kouče, třaskavé místo i příjezd opory

Vstoupit do diskuse
0
 • Radim Rulík promluvil o Patriku Hamrlovi, Davidu Jiříčkovi či Oskaru HaasoviRadim Rulík promluvil o Patriku Hamrlovi, Davidu Jiříčkovi či Oskaru HaasoviFOTO: Koláž iSport.cz

  Už se to blíží. Za dva týdny odstartuje hokejové mistrovství světa hráčů do dvaceti let. A na šampionát už se chystají i Češi, kteří v Kanadě budou navazovat na čtvrté místo ze srpnového turnaje v Edmontonu. Nominace už je venku, třaskavé místo? Snad jen jedno. Přesto se kolem reprezentačního kádru objevilo pár nejasností. Web iSport.cz proto přináší pět bodů, ke kterým se vyjádřil trenér národního mužstva Radim Rulík.

 • 1. Kdy se připojí Kulich s Jiříčkem?

  Národní tým získal souhlas Buffala, aby si na MS zahrál Jiří Kulich a Columbus odklepl účast Davida Jiříčka. Pro Česko jsou to velké posily, mít hráče z AHL je velký bonus. Kulich by se měl připojit už 18. prosince, u Jiříčka záleží ještě na jednáních. „Oba mají kvalitu, je před nimi velká šance v budoucnu hrát NHL. Soupeři mají takových hráčů ale taky dost, pro nás je klíčové, aby hráli pro tým. Známe je, pevně věřím, že to tak bude. Pak nám dají hodně,“ naznačil kouč Radim Rulík.

  David Jiříček proti Finům David Jiříček proti FinůmFoto Pavel Mazáč/sport

 • 2. Proč chybí Haas?

  Třaskavá místa v nominaci? Možná jedno. Oskar Haas hraje v 1. lize za Frýdek-Místek. Ve 24 zápasech posbíral 19 bodů (9+10). Přesto ve výběru chybí. „Bruslení,“ vypálil Radim Rulík první věc, která Haase limituje. „Je centr, měli jsme ho v Porubě na posledním turnaji, k ničemu se moc nedostal a ani nehledal tolik spoluhráče. Nebyl tak konstruktivní, jak bych si u centra představoval. Vzal to za konec, že chtěl udělat body a upozorní na sebe. Ale body pro mě nejsou prioritní,“ přidal kouč.

  Oskar Haas v dresu prvoligového Frýdku-Místku Oskar Haas v dresu prvoligového Frýdku-MístkuFoto profimedia.cz

 • 3. Jak probíhala nominace?

  Finální zodpovědnost nese Radim Rulík, ale primárně si brankáře zvolil Ondřej Pavelec, obránce Marek Židlický a útočníky vybírali Rulík s Jiřím Kalousem. Z brankářů asi nejvíc zaujme, že chybí Patrik Hamrla, kterého Carolina draftovala ve 3. kole v roce 2021. „Měli jsme v úvaze asi šest brankářů, on se nevešel do trojky. Ondra brankáře sledoval hodně a rozhodl se pro jiné kluky. Draft není předurčením, že budete v nominaci. Záleží na formě a technice chytání, jak pracujete,“ řekl Rulík.

  Patrik Hamrla v dresu Caroliny během předsezonní přípravy Patrik Hamrla v dresu Caroliny během předsezonní přípravyFoto profimedia.cz

 • 4. Bude se ještě vyřazovat?

  Na čtyři se ze seznamu nedostane, na MS můžete nasadit jen dvacet hráčů do pole a tři brankáře. Čtyři borci postupně z plánů vypadnou. Navíc mělo být pět jmen, ale liberecký obránce Jakub Dvořák je zraněný. „Necháváme si rezervu, před turnajem se může stát cokoliv. A získat hráče do týmu rychle je komplikovanější," vysvětlil Rulík. V plánu je, že se nejdřív napíše na soupisku osmnáct jmen a dvě další se doplní podle potřeby postupně. Jistotu MS tak mají pouze brankáři.

  Jakub Dvořák v dresu Liberce během extraligového zápasu s Kometou Jakub Dvořák v dresu Liberce během extraligového zápasu s KometouFoto ČTK / Šálek Václav

 • 5. Jak bude Rulík řídit Pardubice?

  Pokud se národní tým vrátí z Kanady podle plánů opravdu až 7. ledna, odehrají Pardubice v extralize šest zápasů bez hlavního trenéra Radima Rulíka. Tým si vezmou na povel Richard Král s Markem Zadinou. „Budeme s klukama komunikovat. Vymezím si na Pardubice nějaký čas, nejde být ale hlavou na dvou stranách. Když bude něco potřeba, budu k dispozici, abychom mohli konzultovat, co se děje doma,“ zdůraznil kouč, že na to bude připraven. „Naše zápasy ale určitě uvidím,“ hned dodal.

  Trenér Radim Rulík během tiskové konference Trenér Radim Rulík během tiskové konferenceFoto ČTK / Deml Ondřej

Vstoupit do diskuse
0
Play-off
Články odjinud


Články odjinud