21. července 2015 • 14:57

Vůjtek už si rozdělil práci s asistenty. Kalous půjde na tribunu

Autor:
Jiří Kalous (vlevo) a Josef Jandač budou asistenty Vladimíra Vůjtka...
TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea
Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nový trenér hokejové reprezentace Vladimír Vůjtek se již domluvil s asistenty Josefem Jandačem, Jiřím Kalousem a Jaroslavem Špačkem na rozdělení kompetencí. Jandač se Špačkem budou mít mít na starosti defenzivní činnost, Kalous by se společně s Vůjtkem měli starat o ofenzivu a Kalous by vedle toho část utkání měl sledovat i z tribuny.Vůjtek již minulý týden, kdy oznámil jména svých spolupracovníků, uvedl, že počítá s tím, že všichni budou mít své úlohy. Konkrétní rozdělení kompetencí však nechtěl sdělit do té doby, než se se všemi sejde. Poslední schůzku se Špačkem absolvoval o víkendu.

"Platí, že budeme spolupracovat na všem společně," řekl Vůjtek ČTK. "Jarda Špaček a Pepa Jandač se budou starat o obránce a Jirka Kalous mi bude pomáhat s útočníky. Navíc bude sledovat soupeře i nás z tribuny při zápase," uvedl osmašedesátiletý kouč, který v létě na české střídačce nahradil Vladimíra Růžičku.

Minimálně na listopadovém turnaji Karjala ve Finsku a ve Švédsku by měl Kalous sledovat dvě třetiny zápasů z tribuny. "Uvidíme, jak to bude vypadat na prvním turnaji. Pak to zhodnotíme a rozhodneme se, jestli nám to vyhovuje. Chtěli bychom, aby první a druhou třetinu sledoval z tribuny a o přestávce nám nosil zprávy. Ve třetí třetině by poté byl s námi na střídačce," přiblížil plány Vůjtek.

Špaček by také v průběhu sezony měl intenzivněji sledovat hráče v Evropě i v zámoří. "Moje výhoda je, že nejsem v Plzni vázaný, na rozdíl od zbylých asistentů Jirky Kalouse a Pepy Jandače," uvedl Špaček na webu Indiánů.

Na rozdíl od předešlé sezony totiž nebude bývalý vynikající obránce, který spolupracoval u národního týmu i s Růžičkou, v Plzni klasickým asistentem.

"Už nebudu stát na střídačce během zápasů. Nebudu mít takovou pravomoc. Vše se vrátí do toho stavu, kdy jsem se do Plzně před třemi lety vrátil z NHL. Povedu speciální tréninky pro obránce, samozřejmě se budeme radit, konzultovat všechny problémy, budu na ledě při trénincích, ale na střídačce během zápasu se do toho klukům nebudu plést," řekl Špaček.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze