TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea
Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z RUSKA | Nedali mu šanci, vůbec. Třikrát se Dánové v samostatných nájezdech rozjeli na Dominika Furcha, třikrát mu suverénně poslali puk do sítě. "Dostat tři góly ze tří nájezdů je špatné skóre. Za rámeček si to nedám," řekl český gólman po prohře 1:2.Začněme ale u celého zápasu. Jak byste ho zhodnotil?
"Pro mě to bylo ze začátku docela nepříjemné. Dlouho na mě nešla žádná střela a pomaleji jsem se dostával do tempa. Dánové hráli dobře a nepříjemně. V základní hrací době jsme měli šance, bohužel jsme je neproměnili. Nájezdy pro mě byly nešťastné. Dostat tři góly ze tří nájezdů je špatné skóre."

Taky jste přišel o neprůstřelnost. Na MS jste dostal gól po 163 minutách. Mrzí to hodně?
"Po pomalejším začátku jsem se dostal do tempa. Že jsem přišel o neprůstřelnost teď? Prostě to přišlo."

VIDEO: Podívejte se na sestřih utkání Česka proti Dánsku


Byl to hodně nešťastný gól, že?
"Dánové mezi kruhy tečovali střelu a puk zpomalil. Chtěl jsem ho hokejkou odehrát pryč, jenže to se nepodařilo a puk zůstal v brankovišti. Smůla."

V nájezdech jste si na puk ani nesáhl. Dánové všechny tři proměnili. Udělali to tak dobře, že chytat nešly?
"Udělali to šikovně, i tak si ale nájezdy za rámeček nedám. Po prvních dvou jsem chtěl udělat něco jiného, rozhodl jsem se pak vypíchnout hokejkou. Ani to ale nevyšlo."

Jak se vám líbila hra českého mužstva?
"Dánově umí kousat. Zpětně bych chtěl spíš poukázat, jak důležité proti Norsku bylo, že jsme první třetinu vyhráli 3:0. Jinak by se to mohlo vyvíjet podobně jako s Dánskem."

Nebojíte se toho, aby první prohra na turnaji s mužstvem moc neotřásla?
"Porážka může být ku prospěchu věci. Vítěznou sérii jsme sice přerušili, ale ještě je před námi jeden zápas. Všechno máme ve svých rukách."

Více o mistrovství světa v Rusku čtěte zde >>>

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze