Adam Sušovský
15. května 2016 • 18:48

Červenka po dánské facce: Nešťastný zápas, tohle nás ale nepoloží

Reklama
TOP VIDEA
Sportovní ředitel Ščasný - o stavu kádru Sparty, posilách i možných odchodech Sportovní ředitel Ščasný - o stavu kádru Sparty, posilách i možných odchodech
Kincl jako McGregor! Vlétl do garáže a zaútočil na Vémolu v mustangu Kincl jako McGregor! Vlétl do garáže a zaútočil na Vémolu v mustangu
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘIMO Z RUSKA | První prohra na turnaji přišla ve chvíli, kdy to nikdo nečekal. Češi nestačil na Dánsko, prohráli 1:2 v nájezdech, i když byli většinu zápasu výrazně aktivnější a nastřelili tři tyčky. "Byl to nešťastný zápas. Občas takový přijde. Nevuyžili jsme šance, oni z přesilovky srovnali," zhodnotil Roman Červenka. Češi si prohrou zkomplikovali situaci v základní skupině, tu zakončí v úterý proti Švýcarsku.Říkáte, že to byl nešťastný zápas. Narážíte i na to, že jste třikrát trefili tyč?
"Myslím, že gólových šancí jsme měli hodně. U nich v pásmu to bylo dobré, oni hráli jednoduše, vyhazovali puky ven. Chodili za tím. Nic jdeme dál, nemá cenu to řešit. Doufám, že se nic nezmění. Čekají nás důležité zápasy."

Neříkal jste si při těch ranách do tyčky, že je branka Dánska dneska zakletá?
"Pořád jsem věřil. Cítil jsem se dobře. I jako lajna jsme měli šance. Věřil jsem do poslední chvíle, ale teď už se nedá nic dělat."

Sám jste spálil jednu velkou šanci, střelu do prázdné branky zastavil obránce na brankové čáře. Zkuste to popsat...
"Soustředil jsem se na ten úhel, jako levák už jsem to totiž měl trošku z úhlu. Chtěl jsem hlavně trefit branku. Nevím, jestli se to trochu postavilo, prostě jsem to nezvedl a on tam stihl dát hokejku. Samozřejmě by to měl být gól, ale nad tím se nedá moc přemýšlet."

VIDEO: Podívejte se na sestřih utkání Česka s Dánskem


První prohra přišla ve chvíli, kdy ji asi nikdo nečekal. Ústojí tým dánskou facku?
"Doufám, že to není důvod, abychom se měli položit. Odehráli jsme spoustu dobrých zápasů, navíc bych řekl, že ani tenhle zápas nebyl úplně špatný. Dánové mají kvalitní tým, mají stejně hráčů z NHL jako my. Vidíte, že každý zápas je jiný. Rusové jim dali desítku, ale s Kazachstánem hráli vyrovnaně. Rozhodlo, že jsme nevyužili šance a jim se to jednou povedlo došťouchat."

Dá se vzít tahle prohra i nějak pozitivně?
Říká se, že všechno špatný je k něčemu dobrý. Uvidíme, jak budou hrát ostatní, je to otevřené. Švýcaři musejí hrát taky o postup, když Dánové vyhráli. Je potřeba se připravit na rozhodující zápas, to je jediné, co nás zajímá. Hodil bych to za hlavu, občas takový utkání přijde, teď už to nevrátíme.

VÍCE O MISTROVSTVÍ SVĚTA V RUSKU ČTETE ZDE >>>

 

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze