27. dubna 2018 • 08:30

Sklenička po premiérovém gólu: Jediná věc, která se mi povedla

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Hokejista Bednář o nové funkci manažera, ženách i stavu českého hokeje Hokejista Bednář o nové funkci manažera, ženách i stavu českého hokeje
LIGA NARUBY: vzkazy pro Tvrdíka i Šádka, Collina na Slovácku LIGA NARUBY: vzkazy pro Tvrdíka i Šádka, Collina na Slovácku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dal svůj první reprezentační gól. Ale nebyl z toho kdovíjak paf. „Nebudu na zápas vzpomínat v dobrém, ta branka byla asi jediná dobrá věc, která se mi povedla. Jinak to vůbec nebylo dobrý,“ sebekriticky vykládal plzeňský obránce David Sklenička. Švédští hokejisté s pořádným kalibrem z NHL vládnuli, vyhráli 3:1. „Soupeř byl lepší. Rychlejší, silnější,“ říkal reprezentační bek.Sklenička musel uznat i to, že celkově zadáci nehráli ideálně, z jejich strany nebyla dobrá podpora útočníkům. „Vůbec jsme jim nepomohli. Rozehrávka nám trvala hrozně dlouho,“ přiznal 21letý zadák, který odehrál dvanáctý reprezentační zápas. A vstřelil v něm první gól. Ale nebyl kdovíjak rozjuchaný. Při rozhovoru klopil oči, bylo vidět, že porážka jeho trefu zastínila.

„První dvě třetiny jsme se nedokázali vyrovnat s jejich tempem. Ve třetí části už nejspíš trochu povolili, takže jsme se dostali do nějakých šancí,“ vysvětlil, proč národní tým v závěrečné třetině dokázal snížit.

Právě díky němu. K přesné ráně se dostal po vyhraném souboji za bránou. „Švédové už se nejspíš nekoncentrovali na sto procent, takže to byl důvod, že jsme souboje začali trochu vyhrávat,“ vykládal Sklenička.

Ten si vyčítal i situaci před třetím gólem soupeře, v jehož sestavě se celkem představilo dvanáct hráčů z NHL. „Nedostal jsem puk ven a byl z toho gól. To je to, co musíme zlepšit,“ věděl plzeňský zadák.

Národní tým má v pátek volno, o víkendu hraje s Finy a s Rusy.

26. 4. • 19:00
Česko
Česko
1:3
ONLINE
26. dubna
19:00
Švédsko
Švédsko
Góly

Domácí: 50:51. D. Sklenička

Hosté: 15:19. Nilsson, 33:30. Zibanejad, 35:25. Ekman-Larsson

Sestavy

Domácí: Rittich (Furch) – Jordán, F. Pavlík, Moravčík, D. Sklenička, Hrbas, Pyrochta, Pláněk – Červenka (C), Faksa, Frk – Stránský, R. Hanzl, Nestrašil – D. Kubalík, Horák, Řepík (A) – Chytil, Chlapík, Zadina.

Hosté: A. Nilsson (Hellberg) – E. Gustafsson, J. Klingberg (A), Ekman-Larsson (A), A. Larsson, Wikstrand, Pilut, Brännström – Janmark, Zibanejad, L. Andersson – C. Klingberg, Backlund (C), Nilsson – Pääjärvi, Jo. Larsson, J. de La Rose – Everberg, Zackrisson, Norman – Jonsson Fjällby.

Rozhodčí

Anssi Salonen, Jari-Pekka Pajula (oba FIN) – Daniel Persson, Emil Wernström (oba SWE)

Stadion

Scaniarinken, Södertälje, Švédsko (kapacita: 6 200 diváků)

Mikael Wikstrand v souboji o puk s Martinem Frkem.
Mikael Wikstrand v souboji o puk s Martinem Frkem.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze