Euro Hockey Tour -  ONLINE PŘENOS -  Česko : Švédsko - 26. dubna 2018   19:00

1:3
(0:1, 0:2, 1:0)
Švédsko
Švédsko
15:19' Nilsson  (Backlund, Brännström) • 33:30' Zibanejad  (Janmark, Wikstrand) • 35:25' Ekman-Larsson  (L. Andersson, Janmark)
Česko
Scaniarinken, Södertälje, Švédsko (kapacita: 6 200 diváků)
Švédsko

Ohlas hlavního trenéra Josefa Jandače:

„V zápase jsme měli v podstatě jen prvních deset minut, kdy jsme snesli nějaký parametr. Potom už jsme tahali za kratší konec, byli u všeho druzí, prohrávali osobní souboje, takže jsme zaslouženě prohráli."
Z mé strany to je pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera. Na shledanou!
Český tým bude mít v pátek zápasové volno, k dalšímu duelu tým Josefa Jandače vyjede v sobotu, kdy se opět v Södertälje utká s výběrem Finska.
Nejlepší hráči zápasu

David Sklenička (1+0) – Jacob Nilsson (1+0).
Úvodní utkání českého národního týmu na Švédských hokejových hrách končí, reprezentace si připisuje první porážku v přípravě na mistrovství světa. Švédové v dnešním duelu byli lepším týmem a po zásluze si dokráčeli k vítězství 3:1. Hráči Tre Kronor si do konce druhé dvacetiminutovky vypracovali tříbrankové vedení, Češi v závěrečné periodě dokázali zásluhou Davida Skleničky jen korigovat na konečných 1:3.
59:42'
Švédsko hraje v plném počtu. Nilsson si připsal zákrok proti Řepíkově střele, kouč národního týmu si ještě před vhazováním ve středním pásmu vyžádal oddechový čas.
59:01'
Minuta do konce. Čechům se nedaří najít cestu k Nilssonově brance, Švédové se dobře brání.
58:33'
Českým hráčům se nepovedlo v rohu švédského pásma vybojovat kotouč, Wikstrand jej pak odpálil za prázdnou branku národního týmu.
58:14'
Moravčíkovi na modré utekl kotouč, Češi se musí vrátit do středního pásma.
58:00'
Dvě minuty do konce, Rittich je na střídačce. Češi hrají se šesti bruslaři v poli!
57:35'
Jacob de La Rose zajel do Ritticha, sudí mu udělili dvouminutový trest za nedovolené bránění. Český národní tým má velkou příležitost ještě se zápasem něco udělat.
57:10'
Rittich si nakonec musel dávat pozor proti pokusu Brännströma, ten ale nakonec svou střelou netrefil branku.
56:29'
Červenka s Nestrašilem připravili dobrou pozici pro Hrbase, ten ale z bezprostřední blízkosti Nilssona nepřekonal. Švédové posílají kotouč k Rittichovi.
55:59'
Češi se herně zvedli, Švédové se brání jen za cenu zakázaného uvolnění.
55:13'
Dnešní utkání sleduje 4 707 diváků.
55:13'
Po buly v útočném pásmu okamžitě pálil Frk, Nilsson opět zasáhl.
55:09'
Češi se mohli přiblížit k vyrovnání! Roman Horák a dostal kotouč do předbrankového prostoru, svou bekhendovou kličkou ale Nilssona nepřekonal!
54:40'
Švédsko pokračuje v aktivní hře, pokus Pääjärviho ale byl sražen mimo Rittichovu branku.
54:09'
Erik Brännström dostal nabito na pravou stranu kluziště, jeho pokus ještě před Rittichem tečoval Magnus Pääjärvi. Rittich našel puk v lapačce. Komerční přestávka.
53:23'
Češi jsou kompletní, Švédové nicméně pokračují v tlaku. Z pravé strany mohl střílet Adam Larsson, ten ale netrefil branku.
52:49'
Poskakující kotouč se od modré čáry velmi šťastně dostal až do předbrankového prostoru, Jacob Nilsson ale nevyhodnotil situaci úplně nejlépe a pouze poslal puk do prázdného prostoru!
52:06'
Švédové se velmi rychle vrátili do útočné třetiny, Zibanejad ale v dobré pozici trefil jen padajícího Skleničku. Hráči Tre Kronor pokračují s kotoučem na holích.
51:37'
Švédsko začalo přesilovku obstojně, po dvou střelách, které Rittich bez obtíží vyrazil, se ale Češi dokázal osvobodit.
51:07'
Filip Pavlík ve středním pásmu kolenem sestřelil pronikajícího protihráče, Švédové mají k dispozici přesilovou hru.
50:51'
Česko právě vstřelilo branku!
Češi se nakonec přeci jen dočkali a slaví první branku v zápase! Roman Červenka se za švédskou brankou dostal ke kotouči, milimetrovým pasem ke střele vyzval DAVIDA SKLENIČKU, který ze z mezikruží nemýlil! Asistence: Roman Červenka.
50:43'
Hrbas zatáhl kotouč do útočné třetiny, jeho následná střela ale k Nilssonovi nedoputovala.
50:01'
Češi se herně zvedli a drželi Švédy pod tlakem. Ze snažení první formace národního týmu vzešla střela Frka z mezikruží, Nilsson si připsal další úspěšný zárkok.
49:19'
Češi se po delší době dostali do útočného pásma, Moravčík ke střele vyzval svého plzeňského parťáka Skleničku, ten ale z dobré pozice trefil jen připraveného brankáře Nilssona.
48:52'
Švédové ale velice rychle vrátili hru k Rittichovi, ten raději v lapačce ukryl nahození ze středního pásma.
48:42'
V závěru přesilovky ještě Janmark dostal dobrý pas, nedokázal si ale zpracovat puk. Čeští hráči poté poslali kotouč do středního pásma.
48:02'
Hráči Tre Kronor jsou zpět v útočném pásmu, v dobré pozici před Rittichem ale neuspěl Lias Andersson. Češi opět vyhazují.
47:31'
Další akce se Švédům nepovedla, národní tým znovu odpálil kotouč za Nilssonovu branku.
47:07'
Švédové rozehráli akci na jeden dotek, na jejím konci ale nedokázal puk před brankou zpracovat Jacob Nilsson. Češi se osvobodili.
46:39'
Po vhazování v útočném pásmu Česka následovala rychlá protiakce Švédska, při které musel za záchrannou brzdu zatáhnout Roma Horák. Český útočník v dobré pozici hákoval střílejícího Everberga.
46:23'
Pláněk u modré čáry sestřelil jednoho ze švédských hokejistů, těžit z toho mohl Matěj Stránský, který si nabruslil až do výhodné střelecké pozice. Stránský ale poslal kotouč jen do Nilssonovy lapačky.
46:00'
Švédsko drží kotouč v útočném pásmu. Po kombinaci třetího švédského útoku se ke střele z pravé strany odhodlal Gustafsson, Rittich si věděl rady. Komerční přestávka.
45:14'
Erik Brännström se prokličkoval do útočné třetiny, svou rychlou střelou ze zápěstí pak rozvlnil síť Rittichovy klece! Vzrušení ale bylo zbytečné, kotouč trefil branku z boku.
44:43'
Nevedlo se ani Backlundovi, jehož přihrávku ve středním pásmu zachytil Nestrašil. Ten ale následně se svými spoluhráči nezvládl přechod do útočné třetiny.
44:13'
Akce českého výběru neměla dlouhého trvání, Švédové se znovu dostali do své útočné zóny. Janmark se snažil z levé strany najít své spoluhráče, přihrávka ale nebyla přesná.
43:31'
Švédové jsou opět v útočném pásmu. Rittich rozehrával kotouč zpoza své branky, puk se ale dostal jen k Jonssonu Fjälbymu, který však nedokázal rozehrát na své spoluhráče.
42:52'
Češi propadli u vlastní modré čáry a umožnili hráčům ve žlutých dresech rychlou protiakci. Norman ale v posledním okamžiku pokazil přihrávku na najíždějícího Zackrissona.
42:15'
Johan Larsson se prokličkoval do útočné třetiny, svou následnou prudkou střelou ale trefil jen Rittichovu vyrážečku.
41:49'
Rittich si poradil s pokusem Backlunda, na druhé straně pak Nilssona ohrožoval Sklenička. Brankář švédského výběru drží puk v lapačce.
41:17'
Češi se s kotoučem dostali do útočného pásma, k ohrožení Nilssona už však ne. Hrají Švédové.
40:36'
Švédové vstoupili velmi aktivně také do závěrečné dvacetiminutovky. Po rychlé kombinaci přes střední pásmo se do střelecké pozice dostal Zibanejad, Rittich vykopl puk do rohu kluziště.
40:01'
Střely na branku ve druhé třetině: 2:13,
střely celkem: 9:26.
Druhá třetina je u konce a nutno přiznat, že Čechům se vůbec nepovedla. Švédové působili aktivnějším dojmem, byli častěji v útočném pásmu a na své konto přidali dvě branky. Češi v prostřední dvacetiminutovce hráli dvě početní výhody, jedna z nich se ale národnímu týmu stala osudnou. Rychlý brejk dvou proti jednomu přesnou střelou zakončil Mika Zibanejak. V třicáté šesté minutě pak v rohu kluziště dobře zapracoval Lias Andersson, čehož přesnou střelou využil Oliver Ekman-Larsson. Češi tak budou ve třetí třetině dohánět tříbrankovou ztrátu.

Třetí třetina začne přibližně v 20:37.
40:00'
39:37'
Švédové se dostali do útočného pásma, Rittich si musel dávat pozor proti střele Jacoba Nilssona. Český brankář drží puk v lapačce.
39:15'
Švédsko hraje v plném počtu. V závěru přesilovky se ještě v dobré pozici ocitl Frk, z mezikruží ale netrefil branku.
38:43'
Švédové bez problémů brání své území, kotouč za Rittichovu branku tentokráte dopravil Brännström.
38:14'
Národní tým se konečně dostal do soupeřovy třetiny, následná rozehrávka Kubalíka na modrou čáru ale byla sražena do středního pásma.
37:47'
Čechům se nepovedl přechod do útočné třetiny, jejich rozehrávka skončila v ochranné síti. Buly v neutrální zóně.
37:35'
Švédové zvládli buly ve vlastním pásmu a poslali kotouč do pásma soupeře.
37:13'
Švédové si nerozuměli při střídání a chvíli hráli v šesti. Trest pro hráčskou lavici odpyká Lawrence Pilut.
36:42'
Češi se pokusili o odpověď, jejich aktivní hra v útočném pásmu ale k žádné střele nevedla.
35:25'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Tre Kronor jdou do tříbrankového trháku! Švédi se dostali do útočného pásma, Lias Andersson v rohu kluziště o kotouč obral Skleničku a poslal pobídku do předbrankového prostoru, kde stál OLIVER EKMAN-LARSSON! Ten zamířil a přesně trefil místečko nad Rittichovým betonem! Asistence: Lian Andersson, Mattias Nylén-Janmark.
34:57'
Češi se snaží najít odpověď, Švédové ale v poklidu brání své území a Čechy do žádných šancí nepouštějí.
34:23'
Češi svou početní výhodu nevyužili, naopak při ní sami inkasovali. Švédové se po návratu potrestaného Johana Larssona znovu dostali do útočného pásma, jejich akce ale skončila jen úspěšným Rittichovým zákrokem. Komerční přestávka.
33:30'
Tre Kronor bránilo oslabení velmi dobře, po úniku dvou proti jednomu navíc Švédové mohou slavit druhou přesnou trefu! Mattias Nylén-Janmark dostal přihrávku do jízdy, v útočném pásmu ke střele vyzval najíždějícího MIKU ZIBANEJADA, který se střelou pod horní tyč zapsal na listinu střelců! Asistence: Mattias Nylén-Janmark, Mikael Wikstrand.
32:52'
Kubalík hledal mezi kruhy stojícího Nestrašila, ten ještě zadovkou přeposílal kotouč na modrou. Tam ale nestál žádný z obránců, puk tak doputoval až k Rittichovi.
32:25'
Před brankou v dobré pozici stál Řepík, ten ale nedokázal překonat pozorného Nilssona. Švédové se osvobodili.
32:05'
Červenka nejprve u modré čáry nezachytil kotouč, Češi se ale velmi rychle vrátili do útočné třetiny a založili svou kombinaci.
31:36'
Roman Horák si aktivním pohybem chtěl udělat prostor, nedovoleně jej však zastavil Johan Larsson. Přesilovka pro Česko.
31:17'
Další akce českého týmu už skončila ohrožením Nilssonovy branky, Moravčíkova dělovka ale švédskému brankáři mnoho vrásek nepřidělala.
31:02'
Český tým dvakrát zkusil dlouhým pasem do akce vyslat Frka. V prvním případě se akce nepovedla a po nepřesném Frkově zpětném pasu se Češi museli vrátit do svého pásma, podruhé pak sudí odpískali icing.
30:26'
Češi se ve třech vydali do útočné třetiny, Zadina s Chytilem ale nedokázali připravit střeleckou pozici pro Chlapíka. Švédové poté bleskurychle otočili hru na druhou stranu kluziště, jejich nahození ale skončilo v Rittichově lapačce.
29:59'
Češi se stále nemohou dostat do tempa, Švédové jsou jednoznačně lepším týmem na ledě. Rittich musel likvidovat další střelu, na svědomí ji měl de La Rose.
29:40'
Akce Tre Kronor končí nepříjemnou střelou z pravého kruhu pro vhazování, Rittich si věděl rady.
29:32'
Moravčík v tísni odehrál kotouč přes všechny čáry, puk ale trefil branku, takže se o icing nejednalo. Švédové rozjíždějí svou akci.
29:04'
Češi se pokusili o rychlý přechod do útočného pásma, zastavil je však ofsajd.
28:42'
Jonsson-Fjällby se z pozice třináctého útočníka dostal na led, za Rittichovou brankou si aktivním pohybem vybojoval prostor, svou následnou střelu ale poslal vedle branky. O chvíli později pak Rittich zlikvidoval pokus Backlunda.
28:03'
Rittich musel opět zasahovat, z bezprostřední blízkosti na něj zle dotíral Zibanejad. Rittich drží puk v lapačce.
27:46'
Švédové jsou aktivnější, český tým se nemůže dostat z vlastního pásma. A když už se národnímu výběru povede odvést kotouč do neutrální zóny, tak se hráčům ve žlutých dresech rychle povede uzmout puk zpět na své hole.
27:10'
Český tým zkusil svého soka překvapit dlouhým pasem na útočnou modrou, Řepík ale na kotouč nedosáhl. Zakázané uvolnění.
26:55'
Další střelu z hole Adama Larssona už Ritich ukryl v lapačce, unavená česká defenzíva si tak může odpočinout. Komerční přestávka.
26:46'
Češi jsou kompletní, stále se však musí bránit švédskému náporu. Rittich musel dvakrát zasahovat, Švédové pokračují s kotoučem v útočném pásmu.
25:55'
Hráči ve žlutých dresech se velice rychle vrátili do blízkosti Rittichovy branky, pokus Janmarka ale českého brankáře nepřekvapil.
25:17'
Švédové se rychle vrátili do útočné třetiny. Norman z levé strany posílal centr do předbrankového prostoru, nikdo ze švédských hráčů ale kotouč nedokázal usměrnit. Češi se osvobodili.
24:32'
Zibanejad neuspěl v předbrankovém prostoru, do protiakce tak mohl jít Chytil, který si nabruslil do útočného pásma, poté ale přestřelil.
24:07'
Výběr Tre Kronor si nicméně svou aktivitou vybojoval početní výhodu. Na trestnou lavici usedl Matěj Stránský, který si v souboji pomohl držením.
23:54'
Švédové i nadále kombinují v útočném pásmu. Backlund z rohu kluziště přesně našel na modré stojícího Ekmana-Larssona, ten ale střelou ze zápěstí napálil jen Rittichův beton.
23:30'
Švédský výběr nicméně pokračoval v aktivní hře v útočném pásmu, Mattias Janmark-Nylén se po objetí třetiny dostal ke střele. Puk ale poslal jen do Rittichovy lapačky.
22:56'
Kotouč získali Švédové, po rychlém přechodu středního pásma se ale ke střele nedostali. Andersson neobešel bránícího Jordána.
22:26'
Zadina ve švédské třetině vybojoval kotouč pro Pláňka, který od modré vyslal prudkou střelu. Nilsson vyrazil puk do rohu kluziště.
21:47'
Pääjärvi-Svensson u Rittichovy branky získal volný kotouč, z pravé strany ale švédský útočník trefil jen boční síť české branky.
21:27'
Švédové jsou zatím aktivnějším týmem, další akce třem korunkám ale nevyšla. Pilut se řítil do útočné třetiny, nevšiml si ale ofsajdového postavení de La Roseho.
20:59'
Stránský neuspěl s přechodem středního pásma, na druhé straně pak Jacoba Nilssona zastavil pozorný Moravčík.
20:22'
Úvodní buly druhé třetiny pro Švédy. Do akce se okamžitě vydali Janmark-Nylén s Zibanejadem, první jmenovaný dostal přihrávku do předbrankového prostoru, z bezprostřední blízkosti ale švédský útočník poslal kotouč jen do Rittichovy lapačky.
20:01'
Střely na branku v první třetině: 7:13.
Úvodní dvacetiminutovka souboje mezi Čechy a Švédskem je u konec, do kabiny jdou s jednobrankovým vedením hráči Tre kronor. Ti sice do utkání nevstoupili nejlépe a český národní tým se rychlou přesilovkou dostal do tempa, brankář Nilsson však žádný kotouč za svá záda nepustil. Švédové se do hry dostali v úvodu dvanácté minuty, svou početní výhodu ale nevyužili. Radovali se tak až v minutě šestnácté. Jacob Nilsson dostal nabito mezi kruhy, svou střelu z voleje pak neomylně poslal do horního růžku Rittichovy branky.

Druhá třetina začne přibližně v 19:47.
20:00'
19:25'
Obrovské šance na obou stranách! Ritticha nejprve z bezprostřední blízkosti nedokázal překonat Zibanejad, na druhé straně si pak na Nilssonovi vylámal zuby Chytil! Aby toho nebylo málo, tak Zadina pak svou dorážkou netrefil odkrytou branku!
18:54'
Kubalík dostal kotouč k útočné modré čáře, plzeňský odchovanec se ale do útočného pásma nedostal.
18:16'
Češi se nemohou s kotoučem na holi dostat dál, než k červené čáře. Gólman Nilsson teď má poněkud klidnější období.
17:30'
Švédové ještě chvíli drželi kotouč v útočném pásmu, po českém osvobození se ale návrat Švédska do útočné třetiny zastavil ofsajd.
17:21'
Další akce Švédů už byla nebezpečnější, Rittich musel zasahovat proti Zackrissonově střele. Český brankář vyrazil kotouč do rohu kluziště.
16:36'
Faksa vybojoval kotouč v útočném pásmu, poté ale poslal nepřesný pas na najíždějícího Červenku. Nijak daleko se ale nedostalo ani Švédsko, které se zastavilo u červené čáry.
15:47'
Švédové po vstřelené brance viditelně ožili, Ritticha dvakrát ohrožoval Brännström. Český brankář drží puk v lapačce.
15:19'
Švédové vyřešili vhazování ve vlastním pásmu skvěle a po rychlé protiakci se ujímají vedení! Erik Bränström dlouhým pasem na útočnou modrou do akce vyslal Mikaela Backlunda, ten se nijak neukvapil, počkal si na z druhé vlny najíždějícího JACOBA NILSSONA, který tvrdou a přesnou ranou nedal Rittichovi žádnou šanci! Asistence: Mikael Backlund, Erik Brännström.
14:48'
Češi pokračovali v aktivní hře v útočném pásmu, Nilsson musel likvidovat dvě Červenkovy střely. Švédsko se brání jen za cenu zakázaného uvolnění.
14:24'
Chytil u vlastní modré čáry zachytil švédskou rozehrávku, do akce se ale vydal sám, neboť jeho spoluhráči šli střídat. Chytil i tak Nilssona donutil z zákroku.
13:31'
Adam Larsson si sjel z modré čáry do hloubi útočné třetiny, jeho následnou přihrávku do předbrankového prostoru ale Everberg nedokázal usměrnit. Na druhé straně pak Zadina nepřesným pasem zhatil přečíslení tří proti jednomu.
13:16'
Češi jsou kompletní. V závěru početní výhody ještě Ritticha ohrožoval Johan Larsson, český brankář drží puk v lapačce. Komerční přestávka.
12:53'
Výborný David Rittich! Český brankář v rychlém sledu za sebou předvedl dva těžké zákroky, výběr Tre kronor byl teď velice blízko ke vstřelení branky! Rittich se ale vždy dokázal skvěle přesunout a zlikvidovat pokusy švédského celku!
12:07'
Zibanejad se u červené čáry dostal do potíží, z čehož mohl těžit Stránský. Ten sice dokázal vybojovat kotouč, vítkovický útočník si jej pak ale přikopl příliš daleko. Hraje Švédsko.
11:42'
Červenka v obranném pásmu vybojoval kotouč pro Faksu, ten jej dovezl až za Nilssonovu branku. Švédové se ale velice rychle dostali zpět do útočné třetiny, pokus Ekmana-Larssona ale Ritticha nepřekvapil.
11:10'
České tečované vyhození skončilo mezi diváky, vhazovat se bude v neutrální zóně.
11:03'
Lias Andersson pokračoval v aktivní hře a pro své barvy vybojoval početní výhodu. Nedovoleně si v souboji o kotouč počínal David Sklenička.
10:51'
Další ohrožení české branky měl na svědomí Lias Andersson, ten ale v dobré pozici na levé straně minul branku. Oba týmy hrají v plném počtu.
10:14'
Švédi vyhráli buly ve vlastním pásmu, velice rychle se dostali do útočné třetiny, Erik Brännström ale svou skrytou střelou Ritticha nepřekonal.
09:57'
Snažení českého výběru nakonec skončilo pokusem Řepíka, Nilsson si věděl rady.
09:41'
Češi jsou při hře čtyř proti čtyřem aktivnějším týmem, zatím se ale nemohou dostat do útočné třetiny.
08:51'
Po odpískání se za Nilssonovou brankou do sebe pustili Matěj Stránský a Oliver Ekman-Larsson. Oba si v příštích dvou minutách odpočinou na trestné lavici, oba obdrželi dvouminutový trest za hrubost. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.
08:48'
Češi jsou znovu v útočném pásmu. Od modré dvakrát nahazoval Moravčík, v obou případech ale kotouč netrefil branku.
08:07'
Faksa s Červenkou nedokázali proniknout do útočného pásma, na druhé straně pak za Rittichovou brankou marný souboj o kotouč svedl Johan Larsson.
07:19'
Chytil se Zadinou drželi kotouč v útočném pásmu, čeští mladíci se ale nakonec k zakončení nedostali. Další akci českého celku zastavuje hra vysokou holí, vhazování ve středovém kruhu.
06:55'
Švédové se nepřesnou rozehrávkou dostali pod menší tlak, Nilsson proto raději ukryl kotouč před dotírajícím Řepíkem. Vhazovat se bude po krátké reklamní pauze po levé ruce švédského brankáře.
06:29'
Češi zvládli nepříjemnou situaci u vlastní branky, po Červenkově průniku po pravé straně pak z mezikruží mohl pálit Frk. Ten ale netrefil branku.
05:26'
Švédové jsou znovu v útočném pásmu. Johan Larsson poslal kotouč na modrou čáru, odkud nahazoval Brännström. Před Rittichem ještě dobře clonil de La Rose, právě on ale srazil střelu do strany. Švédsko poté zastavil ofsajd.
04:48'
Po další akci švédského celku si už Rittich připsal úspěšný zákrok, Češi se brání pomocí vyhození do středního pásma.
04:03'
Švédové se po delší době podívali před Rittichovu branku, Janmark-Nylén se Zibanejadem se postarali o rozruch. První jmenovaný zpoza české branky adresoval kotouč do předbrankového prostoru, Zibanejad ale pouze promáchl.
03:02'
Čtvrtá formace národního výběru držela Švédy pod tlakem, kromě Skleničkovy tečované střely, která doplachtila až do ochranné sítě, ale brankáře Nilssona Češi nijak neohrozili. Buly ve středním pásmu.
02:32'
Švédsko je kompletní. Andersson se hned z trestné lavice pustil do útočné třetiny, prudkou a především dlouho přihrávku ale nedostihl. Icing Švédů.
02:09'
Češi znovu drží kotouč v útočném pásmu. Dvěma střelami švédského brankáře ohrozil Frk, v obou případech ale byl úspěšnější Nilsson.
01:29'
Další Kubalíkův pokus, další zákrok švédského gólmana. Výběr tří korunek se osvobodil.
01:08'
Na modrou čáru dostal nabito Dominik Kubalík, proti jeho dělovce se ale předvedl Nilsson
00:55'
Češi drží kotouč v útočném pásmu, ke střele se ale zatím nedostali.
00:27'
Utkání začíná pěkně zostra. Češi se sice po úvodním vhazování dostali pod menší tlak, vysoká hůl Liase Anderssona ale národnímu týmu dává výhodu přesilové hry.
00:01'
Hráči obou celků již jsou na ledové ploše, před úvodním vhazováním ještě proběhne slavnostní ceremoniál a zazní obě státní hymny.
V Södertälje právě skončilo rozbruslení před dnešním duelem, úvodní buly zápasu padne za necelých čtyřiadvacet minut.

Česko: Rittich (Furch) – Jordán, F. Pavlík, Moravčík, D. Sklenička, Hrbas, Pyrochta, Pláněk – Červenka (C), Faksa, Frk – Stránský, R. Hanzl, Nestrašil – D. Kubalík, Horák, Řepík (A) – Chytil, Chlapík, Zadina.

Švédsko: A. Nilsson (Hellberg) – E. Gustafsson, J. Klingberg (A), Ekman-Larsson (A), A. Larsson, Wikstrand, Pilut, Brännström – Janmark, Zibanejad, L. Andersson – C. Klingberg, Backlund (C), Nilsson – Pääjärvi, Jo. Larsson, J. de La Rose – Everberg, Zackrisson, Norman – Jonsson Fjällby.

Rozhodčí: Anssi Salonen, Jari-Pekka Pajula (oba FIN) – Daniel Persson, Emil Wernström (oba SWE).
Novinky z národního týmu

Do Stockholmu odletěla výprava jednatřiceti hráčů, trenéři přitom do turnaje mohou zapsat pouze třicet hokejistů. Mimo hru zřejmě zůstane Adam Polášek, kterého trápí zdravotní problémy. Po středečním tréninku koučové reprezentace rozhodli, že českou branku bude proti domácím Švédům hájit David Rittich. S týmem do Stockholmu neodcestovali Vojtěch Mozík, Ondřej Vitásek, David Kaše a Martin Nečas, všichni zmínění nejsou zdravotně fit. Poslední zmíněný se ale k týmu může připojit ještě v průběhu turnaje.
Švédsko

Výběr Tre Krönor začínal přípravu na mistrovství světa dvojzápasem se Slovenskem. Švédové byli v obou duelech lepším týmem a dokráčeli ke dvěma jasným výhrám. V dalším průběhu Euro Hockey Challenge se tým hlavního kouče Rikarda Grönborga dvakrát utkali s Dánském, Švédsko opět zvítězilo v obou kláních. Poté ale přišel pardubický turnaj, který přinesl pro výběr Tří korunek první dvě prohry. Švédi si nejprve sice poradili s Rusy, poté ale nestačili na Čechy a v závěrečném utkání turnaje, z důvodu velice nevydařené třetí třetiny, prohráli také s Finskem.
Český národní tým

Družina hlavního trenéra Josefa Jandače si zatím v přípravě na závěrečný turnaj letošní sezony počíná velmi dobře. Češi v přípravě zatím absolvovali sedm duelů, ani v jednom případě hokejisté národního výběru neodcházeli jako poražení. Po úvodních dvou vítězstvích nad Švýcarskem se Čechům dvakrát povedlo otočit zápasy ve Francii. Poté přišel domácí turnaj Carlson Hockey Games. Reprezentace zvítězila ve všech třech duelech, navíc se Češi dostali do průběžného vedení tabulky Euro Hockey Tour.
Hezký den ze Södertälje! Euro Hockey Tour svým posledním turnajem završí letošní sezónu, zároveň se jedná o závěrečný test před nadcházejícím světovým šampionátem v Dánsku. Česká hokejová reprezentace započne tento turnaj soubojem z domácím výběrem Švédska, duel uvidí aréna Scaniarinken s kapacitou 6 200 diváků. Utkání startuje v 19 hodin, k jeho sledování jste srdečně zváni!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.