Švédsko – Bělorusko 5:0. Obhájci zlata vstoupili do MS výhrou

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Švédové úspěšně vykročili za obhajobou. Na loňském šampionátu oslavili zlaté medaile, dobře vstoupili i do letošního mistrovství světa. V úvodním utkání porazili Bělorusko jasně 5:0. O góly se postaralo pět různých střelců, všichni z NHL – Lias Andersson, Gustav Nyquist, Mattias Janmark, Rickard Rakell a Mika Zibanejad. V druhém zápase se Švédsko utká s Českem (neděle 16:15). Vše o MS v hokeji 2018 ZDE>>>.

Hokejisté Švédska vykročili za obhajobou zlatých medailí na mistrovství světa v Dánsku jednoznačnou výhrou nad Běloruskem 5:0. Gólem a dvěma asistencemi se na ní podílel útočník Rickard Rakell, čisté konto udržel Magnus Hellberg.

Do první gólové šance utkání se dostal Bělorus Platt, brankář Hellberg však předvedl výborný zákrok a jeho spoluhráči poté soupeři v rozmezí 28 sekund v 10. minutě odskočili. Nejprve otevřel skóre Andersson, poté se ideálně trefil Nyquist.

Švédové poté neproměnili řadu šancí, ve 24. minutě ale přidali další branku. Zibanejadovu akci zakončil Janmark. Běloruský gólman Kulbakov předvedl řadu dobrých zákroků, ve 34. minutě jej ale prostřelil Rakell a Kulbanova nahradil v brance Karnauchov.

Karnauchov dlouho držel čisté konto, zlikvidoval několik slibných šancí, ale nakonec i on kapituloval. Překonal jej Zibanejad. Řadu zákroků však nakonec musel předvést také Hellberg, jenž k čistému kontu potřeboval 27 zásahů.

Druhým soupeřem švédského týmu na MS budou v neděli odpoledne čeští hokejisté, které ještě předtím v sobotu večer čeká souboj se Slovenskem.

Mistrovství světa v hokeji v Dánsku - skupina A (Kodaň):

Švédsko - Bělorusko 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Andersson (Kempe, Everberg), 10. Nyquist (Klingberg, Lindholm), 24. Janmark (Rakell, Zibanejad), 34. Rakell, 57. Zibanejad (Janmark, Rakell). Rozhodčí: Kaukokari (Fin.), Wehrli (Švýc.) - Lhotský (ČR), McCrank (Kan.). Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 10.884.

Švédsko: Hellberg - Klingberg, Lindholm, A. Larsson, Ekman-Larsson, Wikstrand, Gustafsson - Janmark, Rakell, Zibanejad - Backlund, Nyquist, Pettersson - J. Larsson, J. de La Rose, Pääjärvi - Kempe, Everberg, Andersson. Trenér: Rikard Gronborg.
Bělorusko: Kulbakov (34. Karnauchov) - Lisovec, Chenkel, Korobov, Falkovskij, Vorobej, Děnisov, Djukov, Ustiněnko - Šarangovič, Linglet, Pavlovič - Platt, Kovyršin, Gavrus - Drozd, Děmkov, Kitarov - Razvadovskij, Matěruchin, Suško. Trenér: Dave Lewis.

Domácí: 09:17. L. Andersson, 09:45. Nyquist, 23:49. Janmark, 33:45. Rakell, 56:11. Zibanejad

Hosté:

Domácí: Hellberg (A. Nilsson) – J. Klingberg (A), H. Lindholm, A. Larsson, Ekman-Larsson (A), Wikstrand, E. Gustafsson – Janmark, Rakell, Zibanejad – Backlund (C), Nyquist, Pettersson – Jo. Larsson, J. de La Rose, Pääjärvi – Kempe, Everberg, L. Andersson.

Hosté: Kulbakov (34. M. Karnauchov) – Lisovec, Chenkel, Korobov (A), Falkovskij, Vorobej, Děnisov, Djukov, Ustiněnko – Šarangovič, Linglet, Pavlovič (C) – Platt, Kovyršin, Gavrus – Drozd, Děmkov, Kitarov (A) – Razvadovskij, Matěruchin, Suško.

Kuakokari (FIN), Wehrli (SWI) – Lhotský (CZE), McCrank (CAN)

Royal Arena, Kodaň, Dánsko (kapacita: 12 500 míst)