MS v hokeji 2019 | Britové nominovali na MS: dva hráči mimo Ostrovy i bratr útočníka Chicaga | iSport.cz
Adam Lacek
23. dubna 2019 • 16:11

Britové nominovali na MS: dva hráči mimo Ostrovy i bratr útočníka Chicaga

TOP VIDEA
Svobodu vzal na MS do Rigy, teď Hadamczik vzpomínal: Adam žil pro kolektiv. Jako trenér měl co nabídnout Svobodu vzal na MS do Rigy, teď Hadamczik vzpomínal: Adam žil pro kolektiv. Jako trenér měl co nabídnout
Volá pan Křetínský. Podívejte se na Vrbovu scénku po výhře Plzně Volá pan Křetínský. Podívejte se na Vrbovu scénku po výhře Plzně
VŠECHNA VIDEA ZDE

Blíží se velká sláva! Velká Británie se v květnu po 25 letech představí mezi hokejovou elitou na mistrovství světa. Hlavní kouč Pete Russell jako první zveřejnil konečnou nominaci pro turnaj na Slovensku. Z 25 hráčů jen dva působí mimo britskou ligu. Mezi nejzajímavější hráče patří 39letý Skot Colin Shields, bratr chicagského útočníka Brendana Perliniho Brett či talentovaný Liam Kirk, který byl loni draftován Arizonou a aktuálně působí v kanadské juniorské soutěži OHL.Loňský šokující postup Britů byl jako z pohádky. V závěrečném utkání proti domácímu Maďarsku vyrovnal útočník Robert Farmer pouhých 15 vteřin před koncem třetí třetiny na 2:2. Zarmoutil tím nejen domácí, ale i Kazachy, oba by v případě maďarského vítězství postoupily ze čtveřice devítibodových týmů.

Nakonec se radovali Britové společně s Italy. Senzace byla na světě! Velká Británie postoupila mezi hokejovou elitu po dlouhých 25 letech, naposledy se proti nejlepším představila v roce 1994. Ve skupině A se v Košicích střetne s Kanadou, USA, Finskem, Německem, domácím Slovenskem, Dánskem a Francií.

VIDEO | Šokující postup Velké Británie do elitní divize MS

Konečnou nominaci mohli Britové zveřejnit jako první, protože všichni hráči už mají po sezoně. „Jako trenéři jsme museli učinit nějaká velká rozhodnutí. Udělali jsme vše, co je v našich silách,“ svěřil se hlavní kouč Pete Russell pro Ice Hockey UK.

„Chápu, že kluci, kteří vypadli, jsou naprosto zklamaní. I já bych byl. Celá skupina si každý den v přípravném kempu dala do těla a vytvořila zdravou konkurenci,“ uvedl Russell. „Toto úsilí a postoj učinily náš tým konkurenceschopnější. Někdo nemusí být mezi 25 nominovanými, ale stále je součástí týmu.“

Hned 21 z 25 nominovaných hráčů se minulý rok postaralo o překvapivý návrat Britů do elitní divize MS. Obránce Evan Mosey loni v Maďarsku chyběl kvůli zranění, nováčky na šampionátu budou Tim Billingsley, Ben Lake a Joey Lewis. „Pár kluků bylo nešťastných, že byli zranění a nedostali pořádnou příležitost, ale příští rok se vrátí,“ dodal Russell k hráčům, kteří v přípravě z týmu vypadli. Jako náhradník se s týmem bude připravovat ještě Josh Batch.

Jen dva z 25 hráčů v nominaci Velké Británie působí mimo Ostrovy, Joey Lewis hraje druhou německou ligu a talentovaný Liam Kirk zkouší prorazit v kanadské juniorské soutěži OHL
Jen dva z 25 hráčů v nominaci Velké Británie působí mimo Ostrovy, Joey Lewis hraje druhou německou ligu a talentovaný Liam Kirk zkouší prorazit v kanadské juniorské soutěži OHL

Pouze dva hráči z nominace nastupují mimo britskou nejvyšší soutěž EIHL. Útočník Joey Lewis hraje druhou německou ligu za Kaufbeuren. Zřejmě největší talent britského hokeje posledních let, teprve 19letý forvard Liam Kirk, pak první sezonou oslňoval kanadskou juniorskou soutěž OHL. V 68 zápasech za Peterborough si připsal solidních 48 bodů (26+22).

Kromě Kirka, který byl v roce 2018 draftován Arizonou na 189. místě, by mezi největší tahouny týmu měli patřit brankář Ben Bowns, obránce Ben O´Connor, skotská legenda Colin Shields či Brett Perlini, bratr útočníka Chicaga Brendana. Největší zastoupení má v nominaci Nottingham (6 hráčů), po pěti pak Cardiff a Sheffield.

Britský tým se v úterý znovu sejde v Coventry, v sobotu (v Nottinghamu) a v neděli (v Sheffieldu) sehraje přípravná utkání proti týmu z KHL Torpedu Nižnij Novgorod.

Nominace Velké Británie na MS 2019:
Brankáři: Ben Bowns, Thomas Murdy (oba Cardiff), Jackson Whistle (Sheffield),
Obránci: Tim Billingsley (Nottingham), Dallas Ehrhardt (Manchester), Steve Lee (Nottingham), Evan Mosey (Cardiff), Ben O´Connor, David Phillips (oba Sheffield), Mark Richardson (Cardiff), Paul Swindlehurst (Belfast),
Útočníci: Ollie Betteridge (Nottingham), Ben Davies (Guildford), Robert Dowd (Sheffield), Robert Farmer (Nottingham), Luke Ferrara (Coventry), Mike Hammond (Manchester), Liam Kirk (Peterborough/OHL), Robert Lachowicz (Nottingham), Ben Lake (Coventry), Joey Lewis (Kaufbeuren/DEL2), Matthew Myers (Cardiff), Brett Perlini (Nottingham), Jonathan Phillips (Sheffield), Colin Shields (Belfast).

 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Vstupenky Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi narazí ve skupině B postupně na Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko. Favority skupiny A jsou Kanada, USA a Finsko.

Hokejová extraliga 2018/2019Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Aktuální zápasy
Články odjinud