MS v hokeji 2019 | Česko - Rakousko: Chytil mimo, v bráně Francouz. A Reichel ukázal, jak pořád umí pálit | iSport.cz
Zdeněk Janda
19. května 2019 • 11:05

Chytil mimo, v bráně Francouz. A Reichel ukázal, jak pořád umí pálit

TOP VIDEA
Čeští fotbalisté v exotice: Němec, Karoch, Caha zkusil Írán
NEJ transparenty z českých fotbalových stadionů: Ostré vzkazy i masivní chorea
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z BRATISLAVY | V akci gólman Pavel Francouz, mimo sestavu tentokrát obránce Michal Moravčík a útočník Filip Chytil. Základní zjištění o odpoledním utkání národního týmu s Rakouskem (od 16:15). A také to, že asistent Robert Reichel toho ve 47 letech moc ze svého umění nezapomněl, z deseti puků z kruhu jich při rozbruslení deset poslal golfovými údery nekompromisně do brány. Z toho ty poslední přímo do růžku. „To byla taková zkouška,“ pousmál se.Byl to moment, který upoutal. Už se blížil konec rozbruslení, když si Reichel, někdejší skvělý útočník, postavil na kruhy deset puků. V kulichu se desetkrát napřáhl a desetkrát se krásně trefil. Z toho se několikrát puk otřel o tyčku. Jenom to zadunělo.

Hlavní kouč Miloš Říha, který trénink sledoval v civilu ze střídačky, hned začal aplaudovat. Stejně jako generální manažer Petr Nedvěd. Reichel za nimi přijel a slyšel chválu. Když dostal od novinářů otázku, jestli ho těší, v jaké je pořád formě, pousmál se: „Tak já to vím!“

„Byla to jenom taková zkouška. Potřeboval jsem si protáhnout záda. A prošel jsem,“ smál se bývalý centr, trojnásobný mistr světa a olympijský šampion z Nagana. A na otázku, na jaké místo sám sebe zařadí, v žertu pokračoval: „Leda do nějaký starý gardy….“

Pak už vážněji mluvil o odpoledním utkání s Rakušany. Ti zatím na turnaji nezískali ani bod, skóre mají 6:28. „Ale bude to daleko těžší než s Itálií, známe je hlavně z přípravy. Bruslí, snaží se dohrávat, jsou agresivní. Sice nemají ani bod, ale jejich výkon nebyl tak špatný,“ upozorňuje Reichel. Národní tým se s Rakušany utkal dvakrát v přípravě na šampionát. Češi sice dvakrát vyhráli, ale inkasovali pět gólů ve dvou utkáních,

Chytat bude Francouz, v záloze bude nachystaný Patrik Bartošák. „Máme plán, podle kterého jedeme. Mám to připravené dopředu,“ řekl k tomu Zdeněk Orct, trenér gólmanů.

Do sestavy se nevejde 19letý útočník Filip Chytil, který se mezi hrající členy nevejde i přesto, že odehrál celou sezonu v New York Rangers.

Konkrétní sestavu kouč Reichel neprozradil. Pouze to, že se do hry dostane třináct útočníků. Takže níže uvedená sestava je odhadem, jak by to mohlo vypadat i na základě včerejšího tréninku.

Pravděpodobná sestava: Francouz - Hronek, D. Musil, Gudas, Kolář, Zámorský, D. Sklenička, Rutta - J. Voráček, Simon, Frolík - J. Vrána, Faksa, Jaškin - Gulaš, Jan Kovář, D. Kubalík - Řepík, T. Zohorna, Palát - H. Zohorna.

Rychlobruslařky Nikola Zdráhalová a Martina Sáblíková fandily na mistrovství světa v hokeji českému týmu proti Itálii
Rychlobruslařky Nikola Zdráhalová a Martina Sáblíková fandily na mistrovství světa v hokeji českému týmu proti Itálii

Skupina B

Z V VP PP P Skóre B
1. Rusko 7 7 0 0 0 36:7 21
2. Česko 7 6 0 0 1 39:14 18
3. Švédsko 7 5 0 0 2 41:21 15
4. Švýcarsko 7 4 0 0 3 27:14 12
5. Lotyšsko 7 3 0 0 4 21:20 9
6. Norsko 7 2 0 0 5 19:33 6
7. Itálie 7 0 1 0 6 5:48 2
8. Rakousko 7 0 0 1 6 9:40 1

 

MS v hokeji 2020 zrušeno

Mistrovství světa v hokeji se mělo konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Kvůli šíření koronoviru však IIHF šampionát 21. března zrušila. Český tým měl odehrát základní skupinu A v Lausanne, kde by se postupně střetl se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem. Příští MS v hokeji proběhne od 7. května 2021 v Minsku a Rize.

Euro Hockey Tour

Švédské hokejové hry Channel One Cup Karjala Cup

Tipsport Extraliga

Play off zrušeno, letošní ročník bez mistra Přestupy ONLINE

Skupina B
Články odjinud