16. května 2022 • 11:55

Pastrňák je ve hvězdách. Sestavili jsme varianty útoků s ním i bez něj

Autor: ryp, ok
Vstoupit do diskuse
3
 • Video se připravuje ...

  Otázka za milion, tak nazval potenciální příjezd největší současné hvězdy českého hokeje Davida Pastrňáka na šampionát ve Finsku GM Petr Nedvěd. Vedení národního týmu čeká na výstupní prohlídku, která rozhodne, zda kanonýr Bostonu bude moct Jalonenův výběr posílit. Ve hře je také jeho parťák z kádru Bruins Tomáš Nosek a David Kämpf, jehož Toronto nepřešlo přes Tampu. Deník Sport nabízí varianty, jak by mohl finský stratég přeskládat útočné formace vzhledem k příjezdům posil ze zámoří.

 • Pastrňák bude fit

  Potkají se Davidové Pastrňák s Krejčím opět v reprezentačním dresu? Potkají se Davidové Pastrňák s Krejčím opět v reprezentačním dresu?Foto Michal Beránek (Sport)

  Pastrňák-Krejčí-Červenka

  Vrána-Hertl-Simon

  Blümel-Špaček-Smejkal

  Černoch-Kämpf/Nosek-Flek

  Nejlákavější varianta. Co se tady stane, když přijede bostonský střelec David Pastrňák? Začne se tým stavět od něj, Matěj Blümel promine. Možná naposledy v kariéře by si tak zahrál vedle Davida Krejčího. Dál pak zůstane jedno místo v sestavě. Blümel má formu, s Michaelem Špačkem chvíli hrál v přípravě, mělo by logiku ho k němu nasadit do třetí formace. Matěj Stránský by potřeboval chytit střeleckou formu, aby své místo udržel. Jedno volné místo by zaplnil jeden z dvojice z NHL David Kämpf – Tomáš Nosek. Oba jsou silní bulaři, výborně pracují v defenzivě, nabízí se dalšího útočníka umístit do karlovarské pracovní čety.

 • Bez Pastrňáka I.

  Český útočník David Kämpf v dresu Toronta oslavuje gól v duelu s Bostonem Český útočník David Kämpf v dresu Toronta oslavuje gól v duelu s BostonemFoto profimedia.cz

  Blümel-Krejčí-Červenka

  Vrána-Hertl-Simon

  Kämpf-Špaček-Smejkal

  Černoch-Nosek-Flek

  Na rovinu, je to asi nejpravděpodobnější varianta. David Pastrňák je poklad Bostonu, ale aby klub riskoval, že se nenachystá dobře na další ročník a že by se mohl jeho zdravotní problém na mistrovství světa zhoršit? Odpovíte si sami. V tu chvíli zůstává Matěj Blümel vedle Davida Krejčího, může se stát objevem šampionátu.

  Jezdí mu to, má dobrou střelu. V tu chvíli by se objevil prostor pro Davida Kämpfa i Tomáše Noska. Oba jsou velmi dobří na buly, čehož by šlo využít při oslabení. Ale úplně rozbít čtvrtou formaci, která si umí vyhovět a vytvořit defenzivní superkomando? Spíš ne. Moc velký risk.

 • Bez Pastrňáka II.

  Tomáš Nosek válí v NHL v barvách Vegas Golden Knights Tomáš Nosek válí v NHL v barvách Vegas Golden KnightsFoto Profimedia.cz

  Blümel-Krejčí-Červenka

  Vrána-Hertl-Simon

  Smejkal-Kämpf-Nosek

  Zohorna-Černoch-Flek

  Příjezd hráčů po prvním kole Stanley Cupu by se dal čekat přinejlepším ve středu, možná i o něco později. Co z toho plyne? Že není pak moc velký prostor pilovat souhru. Variantou by i mohlo být, že Tomáše Noska s Davidem Kämpfem umístíte do jedné formace. Nedat ani jednoho doprostřed? To by byl hřích. Dát jednoho do druhé formace, jednoho do třetí, aby se rozbila i čtvrtá?

  Taky moc zbytečného pohybu. Proto by se i pro zápasy play off na MS mohla hodit varianta je spojit a ještě k nim přihodit důrazného bojovníka Jiřího Smejkala, který ale umí i střílet góly. Defenzivně by Česko získalo silný třetí útok, který umí kousnout.

  Pozn.: Tučně jsou vyznačeny případné další posily z NHL. V noci na dnešek se do boje o volné místo mohli přihlásit ještě Radek Faksa (Dallas) a Filip Chytil (NY Rangers).

Vstoupit do diskuse
3

MS v hokeji 2022 ONLINE - Mistrovství světa ve Finsku

Program MS v hokeji 2022 Pavouk play off Kanadské bodování Statistiky brankářů Tabulky skupin A a B Nominace Vstupenky MS v hokeji 2023

Mistrovství světa v hokeji 2022 se koná od 13. do 29. května ve Finsku. Zápasy elitní skupiny MS hostí Helsinky a Tampere, kde se odehraje i vyřazovací část turnaje. Česká hokejová reprezentace si ve skupině B po výhrách nad Velkou Británií, Lotyšskem, Norskem a USA zajistila ze 3.místa postup do čtvrtfinále, ve kterém porazila Německo 4:1 a výběr Kariho Jalonena čekají v Tampere boje o medaile.

Základní výbava fanouška MS v hokejiHokejové dresy reprezentace ČR * Vlajky ČR

Play off
Články odjinud


Články odjinud