19. května 2022 • 21:52

Pastrňákovy momenty: exhibiční souhra, sebevědomí i zarputilost

Autor: ok
Vstoupit do diskuse
0
 • David Pastrňák se prosadil hned v prvním zápase na MSDavid Pastrňák se prosadil hned v prvním zápase na MSFOTO: Pavel Mazáč / Sport

  Očekávaná posila z NHL splnila přání českých fanoušků. David Pastrňák zapadl rovnou do prvního útoku českého týmu a k demolici Lotyšska 5:1 přispěl asistencí a gólem po nádherné souhře. Co hvězdný kanonýr ve čtvrtek večer předvedl?

 • První střídání

  Podle očekávání rovnou zapadl do první formace vedle nejlepšího kamaráda a osvědčeného parťáka Davida Krejčího. Na druhém křídle poměrně překvapivě setrval Roman Červenka. Trio bylo na ledě i při zahajovacím buly. Všechny české oči čekaly, copak David Pastrňák na ledě vykouzlí. A on se okamžitě dostal do superšance. Uběhlo patnáct vteřin, když si prohodil puk kolem obránce a ocitl se tváří v tvář gólmanu Merzlikinsovi. Napoprvé neuspěl.

  David Pastrňák se do české sestavy zařadil po bok bývalého parťáka z Bostonu Davida KrejčíhoFoto Pavel Mazáč / Sport

 • Geniální přihrávka

  Běžela pátá minuta utkání, Češi dostali první přesilovku zápasu. Už o chvíli dřív Pasta ukázal něco, co do té doby národnímu týmu scházelo. Sebedůvěru, přechod jeden na jednoho přes soupeře. Když si řekne, že udělá kužely ze tří soupeřů, tak to udělá. V početní výhodě našel úžasným křížným pasem úplně volného Romana Červenku, který ranou z první rozvlnil síť a zvýšil skóre duelu kvapem na 2:0. Týmu dodal další injekcí klidu.

 • Otevření gólového účtu

  Sledovat Pastrňáka s Krejčím, ale taky Červenkou při práci? Fanouškům na tribunách Nokia Areny, ale jistě taky divákům u televize, musely cukat koutky blaženým úsměvem. Nevěřícně jste kroutili hlavou. Bylo jasné, že dříve nebo později se proti Lotyšsku Pasta trefí. V pořadí třetí rána na kasu už byla úspěšná. I když to vlastně žádná rána nebyla. Neuvěřitelnou, až exhibiční souhru s Krejčím zakončil Pastrňák kulečníkovým šťouchem do prázdné branky.

 • Nemůžeš? Přidej

  Běžela druhá třetina. Tempo šlo po bombastické první části lehce dolů. I tak ale Češi dál pokračovali v mlýnku, kterým mleli psychicky rozloženého soupeře. Přehrávali ho, deptali ho přetrvávající bojovností. Obrovskou zarputilost ukázal taky právě Pastrňák. Po minutovém střídání v útočném pásmu se neváhal vrátit do obrany. Soupeře trefil tělem, získal puk. Pro někoho možná drobnost, v kontextu týmu ale důležitá věc. Hvězda dřela, nic nevypustila.

  David Pastrňák střílí během souboje s LotyšskemFoto Pavel Mazáč / Sport

 • Úsměvy, úleva a hymna

  Gong odšpuntoval českou radost. Ze střídačky se všichni vysypali na led, aby se sjeli k brankáři Karlu Vejmelkovi. Kamery však hledaly Davida Pastrňáka. Zvedl si přilbu z čela, otřel si pot. Hlavou si pochvalně ťuknul s gólmanem. Zatleskal dvojčeti Krejčímu k ceně pro hráče večera, pak sňal přilbu a zazpíval si hymnu. Rovnou na ledě stihl rozhovor, aby se vydal mezi novináře. Televize, rádia, tisk. Všichni čekali na něj. Tohle byl Pastův večer!

  David Pastrňák se dočkal velké pozornosti divákůFoto Pavel Mazáč / Sport

Vstoupit do diskuse
0

MS v hokeji ONLINE - Mistrovství světa v hokeji v Praze a Ostravě

Program a skupiny MS v hokeji 2024 Nominace Vstupenky Výsledky MS v hokeji 2023 MS v hokeji žen MS v hokeji U20 MS v hokeji U18

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.

Spengler Cup * Hokejové dresy reprezentace ČR * Vlajky ČR

Play off
Články odjinud


Články odjinud