Ondřej Kuchař
5. června 2022 • 04:50

Dostál o tajemném zranění i gólu v AHL: Očekávání? Chci být nejlepší!

Autor: Ondřej Kuchař, inf
Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
53 otázek s Gudasem: komu dal největší nakládačku, proč nosí plnovous
REVIEW Bohemians: Propad klokanů? Lazaret Ďolíček, letní flopy a starý kádr
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zůstat zdravý, mohl to být on, kdo dotáhne český tým k medaili. Lukáše Dostála (21) ale na MS v Tampere zradilo zdraví. Už v polovině zahajovacího utkání šampionátu s Velkou Británií si gólman vážně zranil koleno. „Pod maskou jsem občas zařval bolestí,“ říká. Zápas ale stejně dochytal. V rozhovoru pro deník Sport a web iSport.cz mluví o kouzlu bronzového mančaftu, své sezoně i plánech na tu další, v níž chce urvat místo v NHL.Rodiče do něj odmala cpali ctnostné vlastnosti. Slušnost, pokoru. Gólman Lukáš Dostál se je snaží vhodně mixovat se sebevědomím. Očekávání od sebe má nejvyšší. „Zdravou sebedůvěru by měl mít každý. Věřit si, nepochybovat o sobě. Můj cíl pro další ročník? Chci urvat místo v prvním týmu Anaheimu,“ má jasno talentovaný brankář, který si v Tampere na MS odbyl reprezentační premiéru.

Jak jste si užil bronzové oslavy?
„Bylo to skvělé. Hned po zápase jsme poseděli s rodinami v hotelu. Když jsme přiletěli do Prahy, den jsme ještě slavili. Nebylo to ale nic divokého, já alkohol nepiju. I tak jsem si to ale parádně užil.“

Opravdu jste si nedal ani pivo?
„Nedal, alkohol fakt nepiju.“

Jak k tomu jedenadvacetiletý mladík dospěje?
„Neleze mi to. K zábavě alkohol nepotřebuju, užiju si to i bez něj. Nevidím jediný důvod, proč bych měl pít. Chci si ty oslavy pamatovat, mít v hlavě každý detail. Prostě nepiju.“ (usmívá se)

Byť vás na šampionátu ze hry vyřadilo zranění, užil jste si ho alespoň v rámci možností? Byla to vaše první seniorská akce.
„Určitě jo, byla to nádhera. Pro mě skvělá zkušenost a nezapomenutelný zážitek. Poznal jsem úžasné kluky. Byla tam skvělá parta, skvělý realizační tým. Všechno šlapalo, jak mělo. Já jsem se bohužel hned v půlce prvního zápasu zranil. Byl jsem ale rád, že jsem alespoň do toho jednoho utkání mohl nastoupit, odbýt si premiéru v repre a očuchat si to. Dál jsem zůstal s týmem, byl jsem denně v kabině. Užil jsem si to.“

O vašem zranění trenéři celou dobu mlčeli. Nechtěli říct nejen co, ale ani kdy se vám to stalo. Můžete to tedy přiblížit?
„Bylo to asi v polovině zápasu s Británií. Natáhl jsem se při zákroku a prosedl

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
0

MS 2024 v hokeji - Mistrovství světa v hokeji v Praze a Ostravě

Program MS v hokeji Pavouk play off Tabulky Kanadské bodování Statistiky brankářů Nominace Vstupenky Výsledky MS v hokeji 2023 MS v hokeji žen MS v hokeji U20 MS v hokeji U18

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině A se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.

Spengler Cup * Hokejové dresy reprezentace ČR * Vlajky ČR

Play off
Články odjinud


Články odjinud