Skvělá zpráva! Palát by rád hrál na MS. Stejně jako jeho parťák z Devils

Video placeholder
Nová éra Zimáku začíná. Kovařčíkův exkluzivní pohled na dynastii Třince, sílu Pardubic a jinou Spartu
Český útočník Ondřej Palát (vpravo) přijímá gratulace ke gólu od krajana Tomáše Noska
Tomáš Nosek v dresu New Jersey
Český útočník Tomáš Nosek z New Jersey v zápase proti New York Islanders
Útočník Devils Tomáš Nosek bojuje o puk u mantinelu
Tomáš Nosek (druhý zleva) se raduje s parťáky z gólu New Jersey
Český útočník Tomáš Nosek z New Jersey padá při střetu s bekem Ottawy Thomasem Chabotem
Útočník Devils Tomáš Nosek ustává souboj se soupeřem u mantinelu
9
Fotogalerie
Vstoupit do diskuse (5)

Dobrá zpráva pro národní tým. Ondřej Palát, hvězda New Jersey Devils, vyjádřil touhu zahrát si na šampionátu v Praze. „Rád pojedu na mistrovství světa. Pokud udělám tým,“ řekl útočník zámořským novinářům v rámci rozhovorů po konci sezony. Mužstvo z Newarku totiž play off mine. Druhý český útočník z Devils, Tomáš Nosek, v souvislosti se šampionátem mluvil konkrétněji. „Je to teď můj cíl. Na mistrovství jsem nikdy nehrál,“ uvedl Nosek s tím, že už se těší, až se rodině a kamarádům předvede v domácím prostředí.

Kouč Radim Rulík zatím o konkrétních jménech z NHL v souvislosti s Prahou nechce mluvit. Generální manažer Petr Nedvěd ale mluvil o tom, že určitě nebude nikdo, kdo by odmítl.

O možnosti hrát v květnu v O2 aréně mluvili sami od sebe Palát a Nosek v rámci tradičního setkání se zámořskými reportéry po sezoně.

Ti se jich totiž na možnost, jestli si v Praze zahrají, přímo zeptali.

Reakce Paláta?

„Pojedu na mistrovství, pokud udělám tým,“ uvedl 33letý útočník, dvojnásobný vítěz Stanley Cupu s Tampa Bay Lightning (2020 a 2021). A doplnil, že by se měl k reprezentaci připojit na konci dubna.

Palát si zatím zahrál na jediném šampionátu, v roce 2019 v Bratislavě. Jinak neměl příležitost, protože válel v play off. Loni se omluvil, protože nebyl zdravotně úplně fit, předešlé tři roky hrál finále Stanley Cupu, takže jeho tělo bylo zdrchané.

Předtím si zahrál i na Světovém poháru a na olympiádě v Soči.

Konkrétněji na otázku ohledně mistrovství odpověděl Nosek. „Je to teď můj cíl. Na šampionátu jsem nikdy nehrál,“ přiznal centr, který v sezoně kvůli zranění odehrál jenom 36 utkání, v nichž posbíral 6 bodů (2+4). Zbytek vynechal kvůli operaci nohy.

Teď už je ale fit. A o vrcholném turnaji v Praze už mluvil jako o hotové věci. „Těším se, až si na něm zahraju. Je to v Praze, takže je to u nás doma velká událost. Hodně to pro mě znamená,“ říkal někdejší pardubický útočník, který v NHL zvládl už 434 zápasů, ve kterých si připsal 107 bodů (44+63).

Je schopný výborně zastat pozici středního útočníka, dokáže pokrýt největší hvězdy soupeře. K tomu je výborný na vhazování a vyniká v oslabení.

„Bude to úžasné. Rodina i známí mě budou moct vidět doma po téměř deseti letech,“ těší se Nosek, který pravidelně v extralize nebo v zámoří hrával play off, proto nebyla příležitost se na šampionátu představit.

Ta se otevírá až teď. A rovnou doma.

Ve čtvrtek hraje národní tým další přípravu, v Českých Budějovicích se od 17.10 hodin utká s Rakouskem.

Online přenos - MS v hokeji 2024

Zprávy ze dne 15. května 2024

15. května 2024 · 18:32

Zápas plný gólů si sparťané v hledišti pražské areny museli užít, čeští hráči si vzkazem na dresu rýpli do dánského kouče Briana Priskeho.

Brian Priske fandí Česku, rýpli si sparťané v O2 areně do svého kouče
Brian Priske fandí Česku, rýpli si sparťané v O2 areně do svého kouče
15. května 2024 · 17:25

Sparťané se na hokeji dobře baví. V průběhu druhé třetiny po trefách Jakuba Fleka a Lukáše Sedláka už měli navrch Češi, Jan Kuchta se oblékl do reprezentačního dresu.

 

Jakub Pešek s Janem Kuchtou na druhou třetinu oblékli český dres
Jakub Pešek s Janem Kuchtou na druhou třetinu oblékli český dres
Mezi sparťany panovala v hledišti O2 areny dobrá nálada
Mezi sparťany panovala v hledišti O2 areny dobrá nálada
15. května 2024 · 17:00

Sparťanští trenéři také nechybí v O2 areně. Brian Priske i jeho asistent Lars Friis se po prvním gólu zápasu a dánském vedení mohli radovat, když Jan Rutta vyrovnal, slavila zase česká část realizačního týmu.

Realizační tým Sparty na utkání Česko - Dánsko, Brian Priske (zcela vpravo) měl po úvodním gólu důvod k úsměvu
Realizační tým Sparty na utkání Česko - Dánsko, Brian Priske (zcela vpravo) měl po úvodním gólu důvod k úsměvu
Po vyrovnávacím českém gólu se radují kustod Luděk Stracený a vedoucí sparťanského týmu Miroslav Baranek
Po vyrovnávacím českém gólu se radují kustod Luděk Stracený a vedoucí sparťanského týmu Miroslav Baranek
Důležitý moment
15. května 2024 · 16:42

Jak trenér Brian Priske avizoval po úterním utkání s Baníkem, fotbalisté Sparty společně vyrazili na zápas českých hokejistů s Dánskem. Stoper Asger Sörensen oblékl dánský dres. Letenští už večer mohou slavit ligový titul, pokud Slavia zaváhá v souboji s Plzní.

 

Fotbalisté Sparty vyrazili na souboj Čechů s Dány na hokejovém MS v Praze
Fotbalisté Sparty vyrazili na souboj Čechů s Dány na hokejovém MS v Praze
Fotbalisté Sparty vyrazili na souboj Čechů s Dány na hokejovém MS v Praze
Fotbalisté Sparty vyrazili na souboj Čechů s Dány na hokejovém MS v Praze
Fotbalisté Sparty vyrazili na souboj Čechů s Dány na hokejovém MS v Praze
Fotbalisté Sparty vyrazili na souboj Čechů s Dány na hokejovém MS v Praze
Česko
15. května 2024 · 15:15

Na Dánsko dorazí i bronzoví para hokejisté

Český bronzový mančaft z mistrovství světa v para hokeji přijel do Prahy. Dnes půjde navštívit zápas reprezentace proti Dánsku. Na šampionátu v Calgary para hokejový národní tým porazil v souboji o třetí místo Čínu, v semifinálovém utkání s USA sahal po vyrovnání a prodloužení. Češi tak zopakovali úspěch z minulého roku. O medailových oslavách ve středu hovořili sami hráči.

Martin Žižlavský:

„Cesta domů byla poklidná, cítili jsme únavu. Oslavy proběhly, ale menší. S týmem jsme odpočívali, snažíme se vyrovnat s jet lagem. Na zápas s Dánskem se těšíme, věříme, že to Češi zvládnou. Náš program tím končí, po zápase se rozprchneme, pojedeme domů. Myslím si, že naše výkony na MS šly nahoru od minulého roku, pořád se zlepšujeme, víme, na čem pracovat, abychom doháněli Kanadu s Amerikou. Co se týče zápasů s nimi, dávají nám obrovské zkušenosti, hodnotím to kladně. Měli jsme v semifinále víc gólovek, snad příští rok. S Fílou (Veselým) nám to hodně sedlo, dobře napadá, plní si povinnosti. Jako lajna jsme šlapali, dařilo se nám. Euforie byla znovu velká, ale mrzelo nás, že jsme nedokázali dotáhnout semifinále. Těší nás, že jsme přivezli placku. Doufáme, že nějaké mistrovství do budoucna bude i tady v Česku, a že tu pak předvedeme nejlepší výkony.“

Filip Veselý:

„Měli jsme oslavnou večeři, teď jdeme na hokej. Bylo nám to oznámeno, když jsme získali medaili, máme velkou radost. Těším se na atmosféru, na hráče. Obhajoba byla těžká, zvládli jsme ji, vyplatilo se, že jsme byli ještě lépe připravení než minule. V Kanadě na nás moc lidí nechodilo.“

Vstoupit do diskuze (5)

Doporučujeme

Všechny příspěvky z Isport.cz máte již zobrazené.
Vyberte si z nabídky nebo pokračujte na další články z jiných titulů.

Články z jiných titulů