3. června 2017 • 12:40

Alarm pro slovenský hokej! Brzy nás Maďaři na MS porazí, říká otec talentu

Autor:
TOP VIDEA
Vítková slavila medaili v Českém domě. Kdo ji nejvíc dojal? Vítková slavila medaili v Českém domě. Kdo ji nejvíc dojal?
Milan Antoš a Jiří Lípa hodnotí prohru s Ruskem: Zlomem byly nevyužité přesilovky Milan Antoš a Jiří Lípa hodnotí prohru s Ruskem: Zlomem byly nevyužité přesilovky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na letošním mistrovství světa slovenský hokejový tým vybouchl a se štěstím se zachránil v elitní skupině. Podle otce kapitána národního týmu do 18 let Maria Fehérváryho nenastane do budoucna zlepšení, ale naopak to bude ještě horší.Fehárváryho syn Martin je nadějí pro slovenský hokej. Když ale jeho otec popisuje, jak v jejich zemi funguje výchova mládeže, tak je to hodně smutné.

„Před lety jsem přivedl staršího syna do Slovanu Bratislava. Místo profesionálního přístupu to spíš vypadalo jako sportovní kroužek. Výchova mládeže je ve většině slovenských klubů špatná. Nesnaží se vychovat vlastní hráče, ale kupují staré legionáře,“ zlobil se na webu Pravda.sk Fehérváry a upozornil, že slovenskému hokeji ujel vlak a dohání je ostatní státy včetně Maďarska nebo dokonce Bulharska a Rumunska.

„Byli jsme na turnaji v Maďarsku a postavili tam nové haly. Do hokeje investovali miliony eur a přizvali si odborníky z Kanady nebo Švédska. Za chvíli nás budou Maďaři porážet na šampionátech. Ve výchově mládeže jsme na úrovni Bulharska a Rumunska,“ povzdechl si Fehérváry.

 

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze