Prodlouží Říha? Ne, Pešán potvrzený. Víme, s kým by mohl trénovat | iSport.cz
23. března 2020 • 05:00

Prodlouží Říha? Ne, Pešán potvrzený. Víme, s kým by mohl trénovat

TOP VIDEA
Kadlec ve velkém rozhovoru o koronaviru, pohodě na Slovácku, ale i Spartě. Jak žije bez fotbalu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je to pro něj bolestivý konec reprezentační éry. Kouč Miloš Říha se druhého hokejového šampionátu nedočká, akci ve Švýcarsku stopnul koronavirus. „Jedno z největších zklamání v kariéře,“ tvrdí jednašedesátiletý trenérský bard. Prodloužení smlouvy u národního týmu by se nebránil, ovšem nestane se tak. Přichází tedy čas pro Filipa Pešána. Jaké legendy by se mohly objevit na střídačce po jeho boku? I o tom se dočtete uvnitř článku v rámci iSport Premium.V hlavě už si Miloš Říha spřádal plány, jak ještě zlepšit výsledek na posledním mistrovství, na němž český tým bavil, skončil čtvrtý. Dumal, jak urvat medaili a utnout období sucha. Vždyť na placku z velké akce čeká český hokej už od roku 2012. „Plánovali jsme velké věci,“ přiznal kouč.

Minulý čas je na místě. Osud byl proti. Zasáhla vyšší moc. I když sám Říha by se prodloužení mandátu nebránil, tohle téma už není na místě. Svaz dopředu avizoval, že po vypršení dvouleté smlouvy přijde čas Filipa Pešána, současného šéftrenéra a muže, jenž se podílel na obrodě libereckého hokeje.

Na této představě nic nemění ani nečekaný zásah pandemie koronaviru. „Náš plán zůstává stejný,“ potvrdil v neděli v krátké SMS Tomáš Král, prezident Českého hokeje. Tento směr už naznačil v tiskové zprávě, v níž se ke zrušenému šampionátu vyjádřil a současnému realizačnímu týmu poděkoval.

„Pro týmy, hráče a fanoušky je zrušení mistrovství světa určitě zklamáním, vývoj ovšem k takovému rozhodnutí směřoval. Výjimečná situace vyžaduje výjimečné kroky a světový hokej není výjimkou. Česká reprezentace se na šampionát dlouhodobě připravovala a v průběhu sezony předváděla výkony, za které bych chtěl hráčům, trenérům i členům realizačního týmu poděkovat,“ uvedl Král.

Pro Říhu i jeho asistenty (Roberta Reichla, Karla Mlejnka a Miloše Říhu mladšího) to tedy znamená konečnou. Byť kouč veřejně prohlašoval,

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium

MS v hokeji 2020 zrušeno

Mistrovství světa v hokeji se mělo konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Kvůli šíření koronoviru však IIHF šampionát 21. března zrušila. Český tým měl odehrát základní skupinu A v Lausanne, kde by se postupně střetl se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem. Příští MS v hokeji proběhne od 7. května 2021 v Minsku a Rize.

Euro Hockey Tour

Švédské hokejové hry Channel One Cup Karjala Cup

Tipsport Extraliga

Play off zrušeno, letošní ročník bez mistra Přestupy ONLINE

Hokejové vybavení * Reprezentační hokejové dresy * Hokejové brusla na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud