Nedvěd o nové roli v nároďáku: Pešán bude muset být lepší. Priorita jsou ZOH | iSport.cz
Miroslav Horák
23. června 2021 • 04:40

Nedvěd o nové roli v nároďáku: Pešán bude muset být lepší. Priorita jsou ZOH

Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
Fantazie! Češi mají druhé zlato, z tokijských peřejí ho vylovil kajakář Prskavec
Sport Magazín +PLUS k sezoně fotbalové FORTUNA:LIGY: Souhrn všech novinek, přestupů a soupisky všech klubů
VŠECHNA VIDEA ZDE

Posvěceno hokejovou vládou. Petr Nedvěd zůstává generálním manažerem národního týmu, ovšem s robustním ziskem kompetencí. Nově to bude on, kdo na úkor Filipa Pešána převezme plnou odpovědnost za výsledky reprezentace. V příští sezoně jsou hned dva významné podniky: únorová olympiáda v Pekingu a jarní šampionát ve Finsku. „Jdu s kůží na trh,“ říká 49letý GM v rozhovoru pro iSport Premium.Jinými slovy: výkonný výbor ČSLH schválil kanadskou cestu, kdy GM ční nad všemi v týmu. Tedy i nad hlavním koučem. Sestava realizačního týmu a nominace mužstva půjde za Petrem Nedvědem . Ten si pro další sezonu Pešána ponechal, pokračují i asistenti Martin Straka , Jaroslav Špaček a Zdeněk Orct. Všem za rok na jaře vyprší kontrakty. „Klíčová bude olympiáda,“ tvrdí nový šéf.

Jak se nové rozvrstvení sil zrodilo?
„Po šampionátu v Rize jsme měli společný výstup s trenéry, ze kterého vznikl určitý návrh. Na výkonném výboru byl diskutován a schválen. To je v podstatě a v kostce všechno.“

Zní to jednoduše, nicméně tak trochu ze závětří jdete do první linie, vaše odpovědnost je najednou úplně jiná. Nejvyšší. Je to obrovská změna, nebo ne?
„Vím, že jdu s vlastní kůží na trh. Moje role se diametrálně změnila. Není to o tom, že jen naházím na soupisku dvacet jmen s tím, že přes to nejede vlak. To ne. Mým stěžejním cílem bude určovat realizační tým, za který budu zodpovědný. Plus odpovědnost za nominaci, za seskládání výběru.

Dočtěte si celý článek a získejte neomezený přístup k obsahu na iSport.cz!

S iSport PREMIUM budete mít exkluzivní videa, zákulisní informace i analýzy. První měsíc jen za 49 Kč.

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
1

Mistrovství světa v hokeji 2021

Mistrovství světa v hokeji 2021 se koná od 21. května do 6. června v Rize. Český tým skončil v základní skupině A třetí a ve čtvrtfinále se utkal s Finsko. Po prohře 0:1 Češi skončili na konečném 7. místě. Turnaj ovládli po výhře 3:2 po prodloužení ve finále Kanaďané.
Výsledky Pavouk Play off Kanadské bodování Statistiky brankářů Soupiska Stadiony Hokej v TV

Euro Hockey Tour

České hokejové hry Švédské hokejové hry Channel One Cup Karjala Cup

Hokej dnes * Hokejové vybavení * Reprezentační hokejové dresy * Hokejové brusle na Heureka.cz

Skupina A
Články odjinud


Články odjinud