1. dubna 2022 • 15:55

Změny v nominaci: na Rakušany se čtvrtfinalisty, Jašek mimo i pro MS

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Sasínek Mäki a její cesta za snem: Už měsíc po porodu jsem běhala
Tom Cruise požádal o setkání, žasla Krejčíková. Co návrat k Siniakové?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Příprava české hokejové reprezentace na mistrovství světa 2022 pokračuje kempem ve Znojmě a Linci, jehož součástí budou i dva přípravné zápasy proti Rakousku. Generální manažer Petr Nedvěd s hlavním trenérem Kari Jalonenem rozšířili soupisku národního týmu o obránce Jakuba Krejčíka z Dinama Minsk a tři útočníky, kteří vypadli ve čtvrtfinále play off - Davida Ciencialu s Matějem Blümelem z Pardubic a libereckého čahouna Adama Klapku. Ze zdravotních důvodů naopak do přípravy ani případně do šampionátu nezasáhne forvard Lukáš Jašek.Vedle Jaška jako třetího nejproduktivnějšího hráče finské nejvyšší soutěže, o kterého měl realizační tým zájem, nebude s národním týmem nadále pokračovat také útočník Komety Luboš Horký, který se během přípravy zranil. Jinak se ve Znojmě před dvojzápasem s Rakouskem sejde kompletní tým, jenž absolvoval první fázi přípravy v Plzni. Aktuálně jsou na reprezentační soupisce tři gólmani, devět obránců a 14 útočníků.

„Jsem spokojen s tím, jak všichni hráči k prvnímu přípravnému kempu přistoupili. Na všechny tréninky se stoprocentně soustředili a všechna cvičení se jela v plném nasazení. Je dobře, že během kempu ve Znojmě a Linci už odehrajeme první přípravné zápasy, protože jedině tak si o hráčích a jejich hře budeme moct udělat ucelený obrázek,“ řekl trenér Kari Jalonen před startem další fáze přípravy.

K českému týmu se nově připojuje trojice vyřazených čtvrtfinalistů Cienciala - Blümel (oba Pardubice) - Klapka (Liberec). Od Bílých Tygrů zamíří k reprezentaci také brankář Petr Kváča, který ale po vyřazení ve čtvrtfinále se Spartou dostal týden volna. Z běloruského Minsku byl rovněž povolán zkušený zadák Jakub Krejčík. GM Petr Nedvěd a Jalonen také postupně zjišťují stav českých hráčů v Evropě, kterým skončila sezona. Velký zájem měli o dvojici z finského Lahti Lukáš Jašek - Jiří Smejkal . Druhý zmíněný posílí národní tým hned po doléčení zranění.

Přípravný kemp ve Znojmě začne v neděli 3. dubna. Český výběr pod vedením Jalonena s asistenty Liborem Zábranským a Martinem Eratem se tam o tři dny později střetne s Rakouskem. Odveta je naplánovaná na pátek 8. dubna.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud