13. listopadu 2022 • 21:50

Hokejová repre hlásí zpoždění! Odlet po Karjale zkomplikoval stav letadla

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Derby? Bez penalty na Haraslína, Tanko ve Zlíně na hraně, říká KR
Slavia na Letné? Trochu jako v Barceloně, říkají Saňák a Dostálek. Zaparkoval Trpišovský autobus?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejová reprezentace se vrátí z turnaje Karjala s výrazným zpožděním oproti plánu. Odlet z finského Turku, kde hrál národní tým po čtvrtečním domácím vystoupení se Švédy v Českých Budějovicích zbývající dva duely prvního turnaje Euro Hockey Tour, zkomplikovaly technické potíže letadla. Náhradním strojem by měla výprava dorazit do Prahy po 23:00 SEČ.Výběr kouče Kariho Jalonena se po dnešní porážce se Švýcary 2:3 v prodloužení přesunul rovnou z haly Gatorade Center, domovského stánku klubu TPS Turku, na nedaleké letiště. Kolem 16:30 SEČ, kdy měl tým odlétat, nastoupila výprava na palubu letadla, ale nedlouho poté, co hráči dosedli do sedaček, zazněl pokyn kapitána k návratu do letištní haly.

Porouchaný stroj byl po chvílích nejistoty, které už výprava trávila v letištním terminálu, nakonec odstaven kvůli problému s hydraulikou zajišťující vysunutí a zasunutí podvozku. Začalo čekání na přílet náhradního stroje z Rigy, ,který pak z Turku odletěl po 21:00 SEČ.

Hráči, členové realizačního týmu i několik hokejistek reprezentačního družstva, které se účastnilo ve Finsku Turnaje pěti zemí a mělo cestovat stejným letadlem, se během čekání vypravili zpět do města na večeři.

Problémy s leteckou dopravou měli v poslední době i hokejisté Sparty, jimž byl zkraje října dokonce kontumován důležitý zápas Ligy mistrů proti domácímu Jukuritu. Pražané kvůli poruše letadla vůbec neodletěli do Finska, kde měli nastoupit k boji o postup ze skupiny ve městě Mikkeli.

Potíže měli rovněž fotbalisté Slovácka, když se 24. srpna chystali na cestu k odvetě Konferenční ligy do Stockholmu. Měli odletět dopoledne, nakonec však letěli ve stejný den až večer.

Rovněž při cestě na sever Evropy měla o pět měsíců dříve potíže i fotbalová reprezentace. Národní tým měl 22. března odpoledne odletět do Stockholmu k utkání semifinále play off kvalifikace mistrovství světa. Kvůli technické závadě na stroji ale museli čeští fotbalisté změnit plány, přenocovali ještě v Praze a odletěli následující den dopoledne.

Vstoupit do diskuse
0

MS hokej 2024 ONLINE - Mistrovství světa v ledním hokeji

Program Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v ledním hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.

Hokej dnes * Spengler Cup * Hokejové brusle na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud