Slavia znovu na vítězné vlně | iSport.cz

Slavia znovu na vítězné vlně

Slavia dává gól
Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Hrubec představí Saves Help Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Hrubec představí Saves Help
TOP 10 českých dresů. EURO 96, Boby z Lužánek i liberecká rarita TOP 10 českých dresů. EURO 96, Boby z Lužánek i liberecká rarita

AKTUALIZOVÁNO - S drtivou silou pancéřové pěsti prorazili hokejisté Slavie bránu do nového roku. Na svém ledě porazili Třinec 5:3 a připsali si třetí vítězství v řadě.

Po slávistické krizi už nejsou ani památky. Hráči úřadujícího mistra znovu válí a nabírají v tabulce výšku, kterou ve svém bodově chudém období ztratili. Z prvního místa spadli na osmé, nyní jsou čtvrtí.

Souhrn 37. kola hokejové extraligy >>>
Slávista Bednář: Prošli jsme si peklem >>>

HLASY TRENÉRŮ
Jiří Kalous (Slavia Praha):
"Jedním z hlavních momentů zápasu bylo to, že jsme přežili v úvodní části dlouhé oslabení. Další vidím v tom, že ve druhé třetině, kdy měl Třinec nejméně půlku části navrch a podařilo se mu vstřelit branku, jsme dokázali kontrovat. I z minima šancí jsme vytěžili maximum a získali náskok. Pak už jsme si vedení pohlídali a myslím si, že dnes jsme po dlouhé době zaslouženě zvítězili."

Antonín Stavjaňa (Třinec):
"Utkání udala ráz první třetina, kdy jsme dostali dva góly a na druhou stranu jsme tam měli tři přesilovky, dvě minuty pět na tři. A nedokázali jsme z toho nic vytěžit. Ve druhé třetině jsme zlepšili přístup, snížili jsme na 2:1 a měli nějaké šance. Vstup do utkání to ale poznamenal a v momentě, kdy domácí vedli 4:1, tak bylo vidět, že nehrají naplno, ale na půl plynu. Pak už došlo jen ke korekci skóre. Teď nás čeká další zápas venku, a pokud bychom hráli jako dnes, tak si můžeme o nějakém bodovém zisku nechat jen zdá

Vzestup formy Růžičkových svěřenců pocítil i Třinec. Řídící páky u útočného brankostroje v bíločervených dresech se chopili mladíci Doležal se Sklenářem. Prvnímu jmenovanému je 23, druhému teprve 20. Ale oba střílejí s klidem protřelých pistolníků.

V duelu se Slezany vsítili oba po dvou gólech. Oba jednou bleskově doráželi puk za dezorientovaného gólmana Slezanů Čechmánka a jednou strážce svatyně Ocelářů pokořili parádně mířenou ranou.

Naopak Třinec byl v útoku dlouho bezradný. V extralize nenajdete mužstvo s produktivnější ofenzívou. Jenže obrana Slavie byla pevná jako žula. V první třetině přežila i dvouminutové oslabení 3 proti 5.

Svého soupeře nechali Slávisté třikrát jen snížit. Pražané dvakrát znovu odskočili na bezpečný rozdíl a potřetí již ani nemuseli smutnit.

3435 diváků bylo ve třetí třetině svědkem ostrého hitu obránce hostí Jana Výtiska. Ten si počkal na rozjetého Jelínka a čistě ho srazil k ledu. Slávistický útočník se jen těžko zdvihal, ale nakonec do kabiny odklopítal po svých.

Výsledek devět sekund před koncem jen kosmeticky upravil Květoň. Pražané si připsali výhru 5:3 a mohli si užít děkovačku se svými fanoušky. Třinečtí naopak odjížděli smutní. Z deváté příčky se zvednout nedokázali.

Slavia Praha - Oceláři Třinec 5:3
(2:0, 2:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 2. Bednář (Červenka), 9. Doležal (T. Svoboda, Sloboda), 37. Doležal (Bednář, Červenka), 39. Sklenář (Červenka), 46. Sklenář (Bednář) - 24. Martynek (Peterek), 42. Balej (V. Polák, Polanský), 60. D. Květoň (Peterek, Martynek).
Rozhodčí: Fraňo - D. Jelínek, Pešek.
Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0.
Diváci: 3435.

Slavia Praha:
Neruda - Kadlec, Špelda, Žižka, Drtina, Sloboda, Kolařík, J. Novák - D. Hruška, Beránek, Vondrka - Bednář, Červenka, Sklenář - Micka, P. Jelínek, Tomica - T. Svoboda, Kraft, Doležal. Trenéři: V. Růžička st. a Kalous.

Třinec: Čechmánek - Vosátko, Výtisk, Sekeráš, Gureň, Rangl, Malec, Kania - Kanko, D. Moravec, Lušňák - Balej, Polanský, V. Polák - D. Květoň, Peterek, Martynek - Zeliska, Hampl, Potoček. Trenér: Stavjaňa a Juřík.

TIPSPORT extraliga – česká hokejová liga 2019/2020

Tabulka a rozpis zápasů Kanadské bodování Statistiky brankářů VIDEO: momenty a sestřihy Přestupy ONLINE Dresy týmů Sazka Fantasy

Tipsport extraliga nabízí 52 kol základní části, následuje play off, nově z extraligy sestupuje poslední tým základní části. Ten nahradí vítěz play-off Chance ligy. Po 5 letech se do extraligy vrací Rytíři Kladno s Jaromírem Jágrem. Vítězství obhajují HC Oceláři Třinec. Ti ve finále Generali play-off porazili vítěze základní částí z Liberce 4:2 na zápasy.

MS v hokeji 2020 (Švýcarsko)

Program MS 2020 Vstupenky Lausanne a Curych - stadiony

Další hokejové soutěže

NHL 2019/2020 Hokejová liga mistrů Chance liga - 1. česká hokejová liga Karjala Cup 2019