Bílí Tygři z Liberce si zahrají proti Bostonu

Boston s Davidem Krejčím si zahraje proti Liberci
Boston s Davidem Krejčím si zahraje proti LiberciZdroj: ČTK/AP
ČTK
Ročník 09/10
Začít diskusi (0)

Hokejisté Liberce odehrají 5. října exhibiční utkání se zámořským celkem Boston Bruins. Pro americký klub z NHL, v jehož dresu by se na severu Čech měli objevit i čeští útočníci David Krejčí a Vladimír Sobotka, bude utkání přípravou na dva zápasy v pražské O2 Areně s Phoenixem Coyotes. Těmi Boston 9. a 10. října zahájí novou sezonu zámořské soutěže.

Dohodu o uspořádání přípravného utkání podepsali zástupci libereckého klubu s NHL a společností Česká sportovní, která podruhé organizuje zápasy zámořských celků v Praze, na konci minulého týdne.

"Liberec nebyl jediným klubem, který měl o zápas zájem. Byli ale v jednání velmi rychlí a navíc hraje ve prospěch Bílých Tygrů moderní hokej i stadion a také dobrá dostupnost z Prahy," řekl dnes ČTK ředitel České sportovní Vladimír Šafařík.

Jediné, o čem zatím nebylo rozhodnuto, je čas utkání. "O tom se bude jednat v nejbližších týdnech," doplnil viceprezident hokejového klubu Lukáš Přinda.

Vstupenky půjdou do prodeje 1. června a jejich cena se bude pohybovat od 450 do 1000 korun. "Navíc chceme zvýhodnit držitele permanentních vstupenek a členy fanklubu," dodal Přinda.

Boston je historicky druhým zámořským klubem, který se na území Česka nebo Československa představí a utká se s domácím "výběrem". V září 1989 hrálo v Praze Calgary Flames, tehdejší úřadující vítěz Stanleyova poháru dvakrát nastoupil proti reprezentaci.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Všechny příspěvky z Isport.cz máte již zobrazené.
Vyberte si z nabídky nebo pokračujte na další články z jiných titulů.

Články z jiných titulů