30. října 2012 • 23:00

Rasisticky ho uráželi, teď Simmonds ukázal sílu: Užívám si to, říká

Autor: iSport.cz, ČTK, pan
iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat
Sparta - Litvínov: Na začátku třetí třetiny vrací hostům vedení Hübl, 3:4 Sparta - Litvínov: Na začátku třetí třetiny vrací hostům vedení Hübl, 3:4

Kanadský útočník Wayne Simmonds se stal hlavní hvězdou hokejistů Liberce při úterní výhře nad Kometou Brno. Čtyřiadvacetiletá posila pro výluku v NHL z Philadelphie přispěla k obratu Bílých Tygrů ze stavu 0:2 na 3:2 dvěma góly. Na čtvrtý pokus tak poznal Simmonds se svými novými spoluhráči poprvé chuť vítězství v extralize.

"Je to skvělý pocit. V kabině je skvělá nálada. Musíme na to teď navázat v pátek (proti Plzni)," řekl Simmonds, který přišel do Liberce spolu s krajanem Chrisem Stewartem z druholigového německého Crimmitschau.

"Česká extraliga je velice dobrá. Hodně hráčů z NHL se vrátilo domů, je to kvalitní soutěž a já si to tu užívám."

Při první trefě Simmonds ve 22. minutě ukázal své kvality v předbrankovém prostoru po střele Davida Havíře. Potvrdil tak slova bývalého spoluhráče z Flyers Jaromíra Jágra, který jej označil v této činnosti za nejlepšího hráče v NHL.

"Byla tam dobrá střela od obránce a já se snažil puk dostat do branky," prohlásil Simmonds.

Vítězný gól, kdy tečoval ze vzduchu ránu Ladislava Šmída, byl potvrzen až po dlouhém zkoumání videa.

"Myslel jsme si, že gól bude platit. Neměl jsem pocit, že moje hokejka byla vysoko," podotkl hráč černé pleti, který v nedělním utkání v Chomutově čelil rasistickému chování fanoušků.

Plzeňští hokejisté se radují z druhé branky

TIPSPORT extraliga – česká hokejová liga 2019/2020

Tabulka a rozpis zápasů Kanadské bodování Statistiky brankářů VIDEO: momenty a sestřihy Přestupy ONLINE Dresy týmů Sazka Fantasy

Tipsport extraliga nabízí 52 kol základní části, následuje play off, nově z extraligy sestupuje poslední tým základní části. Ten nahradí vítěz play-off Chance ligy. Po 5 letech se do extraligy vrací Rytíři Kladno s Jaromírem Jágrem. Vítězství obhajují HC Oceláři Třinec. Ti ve finále Generali play-off porazili vítěze základní částí z Liberce 4:2 na zápasy.