Česká ostuda ve světě! Idioti jsou všude, reagovali Američané na rasismus v Chomutově | iSport.cz
30. října 2012 • 15:06

Česká ostuda ve světě! Idioti jsou všude, reagovali Američané na rasismus v Chomutově

Autor: mto
Zase jedna česká ostuda. V USA zaznamenali rasistické chování chomutovských fanoušků.
TOP VIDEA
Baník - Sparta: Kangova střela pořádně protáhla Laštůvku Baník - Sparta: Kangova střela pořádně protáhla Laštůvku
Liberec - Karviná: Chyba karvinské obrany! Breite se dostal před Hrdličku sám, 3:0 Liberec - Karviná: Chyba karvinské obrany! Breite se dostal před Hrdličku sám, 3:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tohle není ten typ publicity, o který by Chomutov stál. Nebo si ho zasloužil. Nováček, jenž sympaticky vlétl do hokejové extraligy a nebojácně se pere o umístění v desítce na sebe upoutal pozornost i v zámoří. A to kvůli partičce nedisciplinovaných fanoušků, kteří pokřikovali rasistická hesla na libereckého útočníka černé pleti Waynea Simmondse. A situace neunikla ani zámořskému serveru TSN.Ten popsal svým čtenářům celou událost a sympaticky si nechal přeložit celý omluvný dopis, který vedení Chomutova poslalo na adresu Liberece, kde Simmonds hraje.

Diskuze se rozběhly i ve fanouškovských fórech a rozhodně nelepší pohled na českou ligu ani na rasismus, který se na sportovištích v evropských zemích občas vyskytuje.


"Je smutné sledovat, jak barva pleti nebo třeba sexuální orientace stále mohou ve 21. století negativně ovlivňovat lidské vnímání," napsal například na serveru hfboards.com uživatel Zartonk z Montrealu.

Simmondse bránil i uživatel s přezdívkou Hurt. "Idioti jsou všude na světě, snad se Wayne nenechá odradit pár blbečkama, protože on je fakt dobrý hráč a především pro ty opravdové fandy v české lize by byla škoda takového hráče ztratit."

Čtyřiadvacetiletý útočník Philadelphie se na ledě opravdu přehlédnout nedal, ať už pro svou hru do těla nebo šikovné ruce. Ty předvedl například proti Českým Budějovicím, když skóroval z trestného střílení.


Do diskuze se ale zapojovali i fanoušci z Evropy, a ti sami z rasismu na stadionech nebyli nadšení. "Vítej ve střední Evropě, kde je rasimsus běžný... A mně je z toho na zvracení," napsal například uživatel Beville z Anglie.

Pro kanadského útočníka to nebylo první setkání s rasistickou reakcí. V přípravném zápase ve městě London v kanadském Ontariu na něj z hlediště přiletěl banán.

"Když jste černoch a děláte sport, který hrají především běloši, musíte očekávat, že se něco takového může stát," vyprávěl po loňském incidentu Simmonds deníku Philadelphia Daily News. "Naučil jsem se s tím během svého života vycházet, nemyslím na to a nenechávám se takovými věcmi rozházet.

 

TIPSPORT extraliga – česká hokejová liga 2019/2020

Tabulka a rozpis zápasů Kanadské bodování Statistiky brankářů VIDEO: momenty a sestřihy Přestupy ONLINE Dresy týmů Sazka Fantasy

Tipsport extraliga nabízí 52 kol základní části, následuje play off, nově z extraligy sestupuje poslední tým základní části. Ten nahradí vítěz play-off Chance ligy. Po 5 letech se do extraligy vrací Rytíři Kladno s Jaromírem Jágrem. Vítězství obhajují HC Oceláři Třinec. Ti ve finále Generali play-off porazili vítěze základní částí z Liberce 4:2 na zápasy.

MS v hokeji do 20 let (26. prosince 2019 - 5. ledna 2020, Ostrava a Třinec)

Kompletní informace Program Vstupenky

MS v hokeji 2020 (Švýcarsko)

Program MS 2020 Vstupenky Lausanne a Curych - stadiony

Další hokejové soutěže

NHL 2019/2020 Hokejová liga mistrů Chance liga - 1. česká hokejová liga Channel One Cup 2019

26. kolo
Články odjinud


Články odjinud