Pekelná smůla! Hrubcovi spadla helma a dostal bombu do hlavy

Autor: rou
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

AKTUALIZOVÁNO | Po dramatickém a rekordním předkole se hokejové play off rozjíždí na plné obrátky a hned první třetina prvního duelu série mezi Třincem a Spartou nabídla hodně divokou situaci. Gólman Ocelářů Šimon Hrubec totiž inkasoval bombu pukem přímo do hlavy - a nešťastnou shodou okolností právě v momentě, kdy mu spadla helma. Led opouštěl zjevně otřesený a do branky už se nevrátil, zásah odnesl zlomeninou očnice a dalších obličejových kůstek.

Úvodní třetina zápasu se pomalu blížila ke konci a domácí vedli 1:0, když dva sparťané ujeli do brejku. Zakončujícího Petra Tona stačil ještě zahákovat David Květoň, za což rozhodčí posléze nařídil trestné střílení.

Jenže bezprostředně poté se událo ještě několik věcí: jeden z obránců shodil Jaroslava Hlinku přímo na gólmana Hrubce, který přišel o svou helmu.

V tu chvíli se k odraženému puku dostává Dominik Pacovský a posílá z velkého úhlu dělovku na branku Třince, kde se Hrubec snaží zvednout z ledu.

Puk z Pacovského hokejky trefil brankáře Ocelářů těsně pod oko, a ten se - zasažen gumovým projektilem - opět poroučel k zemi. Evidentně otřesený pak po notné době opouštěl kluziště pevně opřený o lékařku a parťáka Květoně.

Sparťan Jaroslav Hlinka padá přes brankáře Třince Šimona Hrubce, který přišel o helmu a dostal pukem mezi oči

Zatímco Hrubec mířil do kabiny, sparťan Pacovský za odehrání puku po odpískání vyfasoval osobní desetiminutový trest. A Petr Ton se chystal na trestné střílení. To mu ale náhradník Peter Hamerlík nachystaným betonem zneškodnil.

Sparta tak neproměnila v první třetině už druhý samostatný nájezd a nakonec prohrála v Třinci jasně 0:4. Druhý zápas je na programu v sobotu. V tom určitě Šimon Hrubec chytat nebude.

Po Pacovského bombě má zlomenou očnici a nosní kůstky.