Autor: iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

SOUHRN 26. KOLA | EXKLUZIVNÍ SESTŘIHY | Ve šlágru kola porazila Sparta domácí Pardubice 5:3, dařilo se i Plzni, která si poradila s Hradcem Králové 2:0. Čisté konto udržel i zlínský Horčička, jehož Zlín porazil Liberec 4:0. Marně čekali diváci na gól v Litvínově, o vítězství domácích rozhodly až samostatné nájezdy. Podívejte se na sestřihy všech zápasů 26. kola.

Jen první třetina Třinci nestačila

Po první třetině vedl domácí Třinec ve slezském derby nad Vítkovicemi 2:0, hosté však vyhráli stejným poměrem druhou část a vyrovnali skóre utkání. Ve třetí třetině trefil rozhodující gól tři minuty před koncem hostující Pastor.

Hosté: 22:09. Svačina, 25:20. Vandas, 57:57. Pastor, 59:30. Svačina

Domácí: Hrubec (Hamerlík) – Galvas, Hrabal, Linhart, Roth, Kania, Krejčí, Foltýn, Lojek – Varaďa, Bonk, Martin Růžička – Adamský, Polanský, Orsava – Rákos, Peterek, Květoň – Rufer, Zagrapan, Marek Růžička. Trenér: Jiří Kalous.

Hosté: Dolejš (Málek) – Kovář, Sloboda, Pastor, Stehlík, Barinka, Hruška, Bail – Svačina, Roman, Huna – Húževka, Němec, Strapáč – Szturc, Burger, Vandas – Kolouch, Valčák, Kucsera. Trenér: Peter Oremus.

Čech, Hradil – Hlavatý, Tošenovjan

Werk Arena, Třinec (kapacita: 5200 míst)

4426 diváků

Bod navíc pro Kometu trefil Žižka

Hostující Tomáš Žižka byl hlavní postavou utkání v Karlových Varech. Brněnský hokejista se postaral o vítězství Komety, když se trefil v první minutě prodloužení. V normální hrací době skončil zápas nerozhodně 2:2.

SESTŘIH: 26. kolo hokejové extraligy, Karlovy Vary - Kometa Brno 2:3 v prodloužení

Hosté: 41:42. Burian, 49:35. Hruška, 60:54. Hruška

Domácí: Závorka (Habal) – Bičánek, Rýgl, Drtina J., Schusser, Gulaši, Dresler, Dvořák – Zaťovič, Balán, Pohl – Kytnár, Vlach, Hovorka – Dlouhý, Hruška, Zucker – Koblasa, Vachovec, Micka – Tomeček.

Hosté: Čiliak (Trvaj) – Hanzlík, Nosek, Kempný, Kováčik, Žižka, Kuboš, Dlapa – Hruška, Čermák, Brendl – Káňa J., Němec, Svoboda – Burian, Koreis, Dočekal – Křivohlávek, Zohorna, Jenyš.

Šindler, Hodek – Brejcha, Suchánek.

KV Arena, Karlovy Vary

3326 diváků

Machovský a Duda zničili Hradec

Potřetí v sezoně udržel čisté konto plzeňský gólman Machovský. Doplatili na to hokejisté Hradce Králové, kteří s úřadujícími mistři prohráli 0:2. Na obě branky nahrával Radek Duda.

Hosté:

Domácí: Machovský (Mensator) – Seman, Hanzlík, Jeřábek, Slovák, Boháč, Mozík, Marcel – Vlasák, Kašpařík, Duda – Pletka, Lev, Kratěna – Hollweg, T. Sýkora, Dvořák – J. Sýkora, Pitule, Indrák

Hosté: Kantor (Kacetl) – Vydarený, Harant, Mikuš, Pláněk, Frühauf, Ptáček, Plášil – Šimánek, Mertl, Červený – Květoň, Marha, Dej – Podlešák, Langhammer, Škoda – Rousek, Knotek, Švihálek

Pešina, Lacina – Jelínek, Pešek

ČEZ Aréna Plzeň

4896 diváků

Holík třemi asistencemi zničil Liberec

Tři asistence Petra Holíka a druhé čisté konto v sezoně v podání Luboše Horčičky rozhodly o vítězství Zlína nad Libercem 4:0. Zlínští si tak po vítězství nad Spartou připsali další tři body.

Hosté: 15:00. Čech, 21:29. Zámorský, 29:00. Honejsek, 42:16. Horák

Domácí: Melicherčík (Schwarz) – Derner, Kolmann, Výtisk, Šimek, Voráček, Vitásek, Čakajík – Vampola, Nedvěd (C), Urban – Víšek, Bulík, Bartek – J. Vlach, Zacha, Valský – Bulíř, Filippi, Pospíšil.

Hosté: Horčička (Svoboda) – Horák, Marušák, Řezníček, Zámorský, Urbanec, Tesařík, Matějíček – Veselý, Leška, Balaštík – Čech, Holík, Kubiš – Köhler, Čajánek (C), Honejsek – Sedláček, Melenovský, Fořt.

Turčan, Wagner – Blümel, Lučan

Tipsport Arena

3745 diváků

V Litvínově padl gól až v nájezdech

Až samostatné nájezdy rozhodly zápas mezi domácím Litvínovem a Slavií. Vítězný gól si připsal Viktor Hübl, domácí chemici vyhráli páté utkání v řadě, Slavia naopak šestý zápas za sebou prohrála.

Hosté:

Domácí: Francouz – Zeman, Stříteský, Chaloupka, Gula, Kousalík, Posmyk – Ručinský, Hübl, Jánský – Trávníček, Hanzl, Martynek – J. Černý, Piroš, Majdan – R. Pšurný, Jurčík, Písařík

Hosté: Furch – Štich, Kadlec, Holub, Kolařík, Wharton, Valach, Knot – Krenželok, Žejdl, Bednář – Tomica, V. Růžička, Skokan – J. Doležal, Vrdlovec, Stránský – T. Doležal, Klhůfek, Tomek

Horák, Pavlovič – Podrazil, Zavřel

ZS Ivana Hlinky

4088 diváků

Kladno nestačilo na poslední Chomutov

Hostující David Hruška se postaral o výhru posledního Chomutova na hřišti Kladna, když zařídil obě branky Pirátů. Hosté vyhráli teprve druhý z posledních třinácti zápasů.

Hosté: 13:51. Hruška, 46:09. Hruška

Domácí: Chábera (Cikánek) – Černošek, D. Růžička, P. Hořava, Jankovič, Procházka, Doudera, Kolařík – Kuchler, Patera, M. Hořava – Machač, Dragoun, Rudovský – Hlaváč, Dalecký, Bajaruns – Šilhavý, Lukáč, Strnad.

Hosté: M. Růžička (Hanuljak) – Pulpán, Novák, Mrázek, Krstev, Trefný, Rutta, Šulák – Hřebejk, Bartečko, Hruška – Kubinčák, J. Straka, Bombersback – Šagát, Divíšek, Sikora – Račuk, Kämpf, Hlava.

Fraňo, Kalivoda – Bláha, Kostka

ČEZ Stadion, Kladno

2528 diváků

Finiš Pardubic přišel pozdě, slaví Sparta

Hokejisté Pardubic prohráli na svém ledě se Spartou 3:5, když v průběhu utkání prohrávali již 0:4. Perníkáři snižili ve třetí třetině na rozdíl jediné branky, na více to však nestačilo. Poslední gól dal do prázdné branky Petr Ton.

Hosté: 04:31. Hrbas, 18:29. Rolinek, 21:32. Pech, 26:22. Ton, 58:31. Ton

Domácí: Hudáček (Salfický) – Píša, Kočí "C", Benák, Zdráhal, Gregorc, Ďaloga – Sýkora P. "A", Cetkovský, Zohorna – Radil, Kousal, Nosek – Tybor, Somík "A", Endál – Rys, Moučka, Semorád. Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha ml.

Hosté: Pöpperle (Král) – Pilař "A", Hrbas, Švrček, Krejčík, Gřegořek, Philipp – Žovinec – Ton, Hlinka "A", Rolinek "C" – Kumstát, Pech, Buchtele – Klimek, Rachůnek I., Rachůnek T. – Bahenský, Simon, Forman – Procházka. Trenéři: Josef Jandač a Zdeněk Moták.