Mezi novináře přišel zklamaný, odpovídal tiše a zdálo se, že se hodně těší, až bude moct zmizet. Trenér hokejové Sparty Josef Jandač měl dotáhnout favorizovaný tým k titulu, stopku ale vystavila odhodlaně hrající Kometa Brno. Sedmý zápas získala na ledě vítěze základní části v poměru 5:4, i když už po 89 vteřinách prohrávala 0:2. "Možná nám to naše rychlé vedení ublížilo," vysvětloval trenér Josef Jandač.
Sparta byla velkým favoritem, ale končí ještě před finále. Je to velké zklamání
"Není to nějaká životní tragédie, ale mrzí nás to hodně. Jsme hrozně zklamaní. Nic moc teď necítím."
Co utkání rozhodlo? Byla to druhá třetina, nebo spíše začátek utkání, kde Sparta nedokázala udržet brzké vedení?
"Těžko říct. Kdybych se do toho měl pouštět víc, důležitá byla určitě druhá třetina, kterou jsme prohráli 0:3. Možná že nám ublížilo i to rychlé vedení, protože soupeř potom změnil hru a hodně po nás šel."

Ve třetí třetině nehrál Petr Ton, bylo to kvůli jeho aktuální formě?
"Ke konci utkání jsme chtěli tu hru už nějakým způsobem dotáhnout a dali jsme tam hráče, kterým se dle našeho názoru v tu chvíli nejvíc dařilo."
V poslední části hry jste na střídačce hodně používal tabuli a kreslil schémata. Jak těžké pro vás bylo odkoučovat takhle složitý zápas?
"Na tenhle zápas jsme nevymýšleli nic nového, ale soupeř byl hodně zatažený ve středním pásmu, a tak jsme rychle potřebovali tu hru otáčet. Udělovali jsme tedy drobné pokyny našim hráčům, aby byli na těch místech, kde je potřebujeme mít. V sedmém zápase už těžko něco vymýšlet, soupeři se znají už hodně dobře. Kometa měla neskutečný nástup do prostřední části a ta druhá třetina... ta nás stála sezonu."
Kam byste ve vaší trenérské kariéře zařadil zklamání z dnešní prohry?
"Nechci tu porážku nikam řadit, každá prohra v play off bolí. Co se týče proher se Spartou, tak tahle asi bolí nejvíc."
