15. dubna 2014 • 04:20

Autor: tej
0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Sedmé semifinálové utkání mezi Spartou a Brnem bylo mnohem méně agresivní, než tomu bylo u předchozích zápasů. Hráči se snažili být co nejméně vylučováni a celkem se to dařilo. Bez pěstního souboje se to však stejně neobešlo. Na začátku třetí třetiny se do sebe pustili Ondřej Dlapa a Miroslav Forman.

Hosté: 06:37. Čermák, 15:03. Žižka, 22:43. Němec, 25:43. Pivko, 29:28. Hruška

Domácí: Pöpperle (Málek) – Piskáček, Krejčík, Sičák, Polášek, Philipp, Kubát, Pilař (A) – Ton, Hlinka (A), Klimek – Kumstát, Pech, Rolinek (C) – Forman, Přibyl, Buchtele – Simon, Divíšek, I. Rachůnek – Procházka. Trenér: Josef Jandač.

Hosté: Čiliak (2. Trvaj) – Hanzlík, Žižka (A), Kováčik, Kempný, Kuboš, Dlapa, Dujsík – Zohorna, Čermák (C), Pivko – T. Svoboda, Němec, Káňa – J. Svoboda, Raška, Hruška (A) – Vondráček, Koreis, Burian – Mrázek. Trenér: Vladimír Kýhos.

Hribik, Pešina – Blümel, Pouzar

Tipsport arena - Praha, Holešovice

11 928 diváků

Zápas o všechno. Semifinálová série mezi Spartou a Kometou se rozhodla až v posledním možném utkání a štěstí se přiklonilo k Brnu. Přestože Sparta po 89 vteřinách vedla 2:0 a vyhnala z brány do té doby jasnou jedničku Marka Čiliaka, nedokázala ze svého vedení vytěžit maximum.

Během úvodních 15 minut padlo v utkání pět gólů, Sparta vedla o jeden zásah. Jenže tím to pro ně také skončilo. Brňané dokázali skórovat celkem pětkrát, a přestože se Poláškovi podařilo ještě ve 43. minutě snížit na 4:5, vyrovnat se už nikomu v rudém nepodařilo.

7. semifinále mezi Kometou a Spartou okořenil pěstní souboj Formana s Dlapou

Favorizovaná Sparta tvrdě narazila na precizní brněnskou obranu v čele s brankáři Čiliakem a Trvajem a zejména na svou nemohoucnost proměnit vyložené šance. Kvůli nim přišla s Kometou o nejeden zápas.

Zoufalství pak vyvrcholilo v pěstní souboj ve 43. minutě mezi Ondřejem Dlapou a Miroslavem Formanem. Rozhodčí je nechali se vybít celkem dlouho, když však Forman uhodil svého soka pěstí zezadu do hlavy, přeci jen potyčku ukončili a hříšníkům napařili dvouminutové tresty.

Sparta z toho sice těžila, v přesilové hře (s Formanem a Dlapou byl současně vyloučen i Hruška za hákování) skóroval již zmíněný Adam Polášek. Jenže Sparta se do finále znovu nepodívá. Se Zlínem o Masarykův pohár si zahraje brněnská Kometa.

SESTŘIH: Semifinále hokejové extraligy, Sparta - Kometa Brno 4:5

Tomáš Rolinek Spartu do extraligového finále nedotáhl, nad síly nejlepšího týmu základní části byla brněnská Kometa