12. listopadu 2014 • 20:41

SESTŘIHY: Pardubice rozdrtily Zlín 6:2, Plzeň přejela Třinec

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Po reprezentančí přestávce pokračovala hokejová extraligy 19. kolem. Plzeň nastoupila pod novým hlavním trenérem Michalem Strakou a dokázala porazit Třinec 5:2. V totožné pozici byl na vítkovické střídačce Ladislav Svozil, jehož tým porazil Slavii 3:2. Litvínov si poradil s Hradcem Králové 4:1, Olomouc s Libercem 3:2, Pardubice smetly Zlín 6:2 a Karlovy Vary zdolaly Boleslav v prodloužení 3:2.

Slávisty sestřelil bývalý spoluhráč Svoboda

Vítkovice v premiéře pod novým hlavním koučem Ladislavem Svozilem porazily Slavii 3:2 a ukončily třináctizápasovou sérii bez vítězství v normální době. Novému trenérovi pomohl gólem a asistencí bývalý slavistický útočník Tomáš Svoboda. Ostravané slavili plný bodový zisk poprvé od 21. září.

SESTŘIH: 19.kolo, Vítkovice - Slavia Praha 3:2

HC Vítkovice Steel - HC Slavia Praha 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 9. T. Svoboda (Burger, Čerešňák), 11. Roman, 40. E. Němec (T. Svoboda) - 38. J. Doležal (Stránský, Vas), 60. Vlasák (Krejčí). Rozhodčí: Homola, Polák - Jindra, Zíka. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 4340.

Vítkovice: Šindelář - Stehlík, Kovář, Čerešňák, Klok, Zíb, Malec, Štencel - Vandas, Húževka, Szturc - Huna, Roman, Svačina - T. Svoboda, Burger, E. Němec - J. Káňa, Kolouch, Kucsera. Trenéři: Svozil a Petr.
Slavia: Furch - Kolařík, Krejčí, Novák, Valach, Knot, Štich, Barák - Bednář, Vlasák, Tomica - Stránský, Vas, J. Doležal - T. Doležal, Školiak, Sklenář - Poletín, J. Veselý. Trenéři: Lubina a J. Beránek.

Hosté: 37:37. Doležal, 59:01. Vlasák

Domácí: Šindelář (Dolejš) – Klok, Čerešňák, Malec, Zíb, L. Kovář, Stehlík, Pastor, Štencel – Němec, Burger, T. Svoboda – Svačina, Roman, Huna – Szturc, Húževka, Vandas – Kucsera, Kolouch, J. Káňa

Hosté: Furch (Svoboda) – Krejčí, Kolařík, Knot, Valach, Štich, Novák, Barák – Tomica, Vlasák, Bednář – J. Doležal, Vas, Stránský – Sklenář, Školiak, T. Doležal – Poletín, Veselý

Homola, Polák – Jindra, Zíka

Čez aréna Ostrava

4 340 diváků

ONLINE: Vítkovice - Slavia (17:00)

Litvínov otočil duel s Hradcem Králové a je první

Litvínov porazil v 19. kole extraligy Hradec Králové 4:1 a dostal se do čela tabulky o tři body před Třinec. Verva sice prohrávala od osmé minuty po trefě Tomáše Mertla, ale ještě v první třetině stav otočila. Na šestém vítězství Litvínova z posledních sedmi zápasů se podíleli brankami Martin Ručinský, Peter Jánský, Kamil Piroš a Jiří Šlégr. Mountfield prohrál teprve třetí z posledních deseti duelů.

SESTŘIH: 19. kolo, Litvínov - Hradec Králové 4:1

HC Verva Litvínov - Mountfield Hradec Králové 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Ručinský (Gerhát), 15. Jánský (Lukeš, Hübl), 27. Piroš (Trávníček), 56. Šlégr (Pavlík, Trávníček) - 8. Mertl (Šimánek, Slovák). Rozhodčí: Hodek, Smitka - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1. Diváci: 4987.

Litvínov: Francouz - Chaloupka, Kubát, Pavlík, Šlégr, T. Pavelka, Zeman, M. Baránek - Jánský, Hübl, Lukeš - Martynek, Gerhát, Ručinský - Majdan, Piroš, Trávníček - Písařík, Šrámek, Jurčík. Trenéři: Rulík a M. Hořava st.
Hradec Králové: Kantor - Slovák, Vydarený, Frühauf, P. Mikuš, Pláněk, Jank, Vašíček - Kudrna, Mertl, Šimánek - Skokan, Kukumberg, Dej - Švagrovský, Tvrdík, Nedvídek - P. Beránek, Kopta, Valcourt. Trenéři: Draisaitl a Kučera.

Hosté: 07:48. Mert

Domácí: Francouz – Kubát, Chaloupka, Šlégr, Pavlík, Zeman, Pavelka, Baranek – Jánský, Hübl, Lukeš – Martynek, Gerhát, Ručinský – Majdan, Piroš, Trávníček – Písařík, Šrámek, Jurčík

Hosté: Kantor – Slovák, Vydarený, Frühauf, Mikuš, Pláněk, Jank, Kovářů, Vašíček – Kudrna, Mertl, Šimánek – Skokan, Kukumberg, Dej – Švagrovský, Tvrdík, Nedvídek – Beránek, Kopta, Valcourt

Hodek, Smitka – Brejcha, Suchánek

ZS Ivana Hlinky

4987 diváků

ONLINE: Litvínov - Hradec Králové (17:30)

Mistrovský Zlín podlehl Pardubicím 2:6

Pardubice vyhrály v 19. kole extraligy nad posledním Zlínem 6:2 a posunuly se na třetí místo tabulky. Trápící se mistr sice na východě Čech dvakrát vyrovnal, ale domácí rozhodli třemi góly mezi 29. a 38. minutou. Dvěma góly se na výhře Pardubic podílel útočník Tomáš Zohorna. Zlín prohrál pátý z posledních šesti zápasů.

SESTŘIH: 19. kolo, Pardubice - Zlín 6:2

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - PSG Zlín 6:2 (2:1, 3:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. T. Zohorna, 15. Tybor (P. Sýkora, Benák), 29. Starý (Marcinko), 35. Cetkovský (Píša), 38. T. Zohorna (P. Sýkora), 52. Nahodil (Tybor, Radil) - 12. Ondráček, 24. Říčka. Rozhodčí: Hradil, Úlehla - Bláha, Ondráček. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 7680.

Pardubice: Kristan - Píša, Čáslava, Havlík, Benák, Gregorc, Korím, Ščotka - P. Sýkora, T. Zohorna, Cetkovský - Radil, Nahodil, Tybor - Kolář, Marcinko, Starý - Voženílek, Kaut, Semorád. Trenéři: Venera a M. Říha ml.
Zlín: Kašík - Marušák, O. Horák, Kotvan, Urbanec, Žižka, Valenta - Okál, Leška, Köhler - Holík, Roman Vlach, Říčka - J. Svoboda, Čajánek, O. Veselý - F. Čech, Kubiš, Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

PSG Zlín

Domácí: 03:58. Zohorna, 14:13. Tybor, 28:32. Starý, 34:36. Cetkovský, 37:15. Zohorna, 51:56. Nahodil

Hosté: 11:16. Ondráček, 23:43. Říčka

Domácí: Kristan (Halász) – Píša, Čáslava, Benák, Havlík, Korím, Gregorc, Ščotka – Sýkora, Zohorna, Cetkovský – Radil, Nahodil, Tybor – Kolář, Marcinko, Starý – Voženílek, Kaut, Semorád – Půhoný

Hosté: Kašík (Haloda) – Marušák, Horák, Kotvan, Urbanec, Žižka, Valenta – Okál, Leška, Köhler – Holík, Vlach, Říčka – Svoboda, Čajánek, Veselý – Kubiš, Ondráček, Čech

Hradil, Úlehla – Bláha, Ondráček

ČEZ Arena Pardubice.

ONLINE: Pardubice - Zlín (18:00)

Karlovy Vary zdolaly Boleslav v prodloužení

Hokejisté Karlových Varů zdolali v 19. kole extraligy Mladou Boleslav 3:2 v prodloužení, přestože ještě ve 49. minutě prohrávali po dvou trefách Michala Bárty 0:2. Prodloužení ale zařídil dvěma brankami kapitán Energie Radek Duda a v čase 61:38 rozhodl Vojtěch Tomeček. Karlovarští doma vyhráli sedmý z posledních osmi duelů, Mladá Boleslav počtvrté za sebou prohrála.

SESTŘIH: 19. kolo, Karlovy Vary - Mladá Boleslav PP 3:2

HC Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav 3:2 v prodloužení (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 49. Duda (J. Kverka ml., Bičánek), 54. Duda (D. Hruška, Harant), 62. V. Tomeček (Šmach) - 15. Bárta (Vrbata, Trška)‚ 37. Bárta (M. Hruška, D. Výborný). Rozhodčí: Turčan, R. Svoboda - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 2747.

Karlovy Vary: Závorka - Sičák, Harant, Redlihs, Deyl, Bičánek, Šmach, J. Tomeček - Duda, J. Kverka ml., Vachovec - D. Hruška, Skuhravý, Gorčík - V. Tomeček, Balán, R. Pšurný - Koblasa, R. Hruška, Štals. Trenéři: Mlejnek, J. Kverka st. a Kněžický.
Mladá Boleslav: Rittich - Stříteský, Vidmar, M. Hruška, Ovčačík, Robar, Trška, R. Čermák - Klimenta, Broš, Mikulík - Bárta, D. Výborný, Hyka - Pacovský, Vrbata, L. Pabiška - M. Látal, Lenc, Rys. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

HC Energie Karlovy Vary
3:2
ONLINE
18:00
BK Mladá Boleslav

Domácí: 48:30. Duda, 53:51. Duda, 61:38. Tomeček V.

Hosté: 14:02. Bárta, 36:17. Bárta

Domácí: Závorka (Habal) – Sičák, Harant – Redlihs, Deyl – Bičánek, Šmach – Tomeček J. – Vachovec, Kverka, Duda – Gorčík, Skuhravý, Hruška D. – Pšurný, Bálan, Tomeček V. – Štals, Hruška R., Koblasa

Hosté: Rittich (Málek) – Stříteský, Vidmar – Hruška, Ovčačík – Mitja, Trška – Čermák – Mikulík, Broš, Klimenta – Hyka, Výborný, Bárta – Pacovský, Vrbata, Pabiška – Látal, Renc, Rys

Turčan, Svoboda – Pešek, Jelínek

ONLINE: Karlovy Vary - Mladá Boleslav (18:00)

Liberec doma padl s nováčkem z Olomouce

Hokejisté Olomouce vyhráli v 19. kole extraligy na ledě Liberce 3:2 a po šesté výhře z posledních sedmi zápasů se nováček soutěže posunul už na šesté místo. Na rychlé vedení domácích po trefě Tomáše Urbana odpověděli v první třetině Peter Zuzin a Jiří Ondrušek, ve 34. minutě zvýšil ve vlastním oslabení Marek Laš a výsledek 35 sekund před koncem korigoval Tomáš Filippi.

SESTŘIH: 19. kolo, Liberec - Olomouc 2:3

Bílí Tygři Liberec - HC Olomouc 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 3. T. Urban (A. Dlouhý), 60. Filippi (Valský, Radivojevič) - 7. Zuzin (Herman), 9. Ondrušek, 46. Laš (Herman). Rozhodčí: Hribik, Souček - Frodl, Charvát. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3272.

Liberec: Lašák - Výtisk, Šimek, Vitásek, Kolmann, Voráček, Ulrych - Bakoš, P. Jelínek, Radivojevič - Bartek, Vampola, Bulík - Kica, Filippi, Valský - Víšek, T. Urban, A. Dlouhý. Trenéři: Čada a M. Černý.
Olomouc: Vošvrda - Majeský, Vyrůbalík, Skrbek, Staněk, Rašner, Ondrušek, Škůrek - Rác, Marosz, Cibák - Jergl, Patera, Buc - Zuzin, Herman, Laš - Kucharczyk, J. Knotek, R. Dlouhý. Trenéři: Fiala a Dopita.

Hosté: 07:00. Zuzin, 08:14. Ondrušek, 45:22. Laš

Domácí: Lašák (Schwarz) – Šimek, Výtisk, Kolmann, Vitásek, Ulrych, Voráček – Bakoš, Jelínek, Radivojevič – Bartek, Vampola, Bulík – Valský, Filippi, Kica – Dlouhý A., Urban, Víšek

Hosté: Vošvrda (Trvaj) – Vyrůbalík, Majeský, Skrbek, Staněk, Ondrušek, Rašner, Škůrek – Cibák, Marosz, Rác – Buc, Patera, Jergl – Laš, Herman, Zuzin – Dlouhý R., Knotek, Kucharczyk

Hribik, Souček – Frodl, Charvát

ONLINE: Liberec - Olomouc (18:00)

Plzeň s novým koučem Strakou zaskočila Třinec

Michal Straka prožil v 19. extraligovém kole na plzeňské střídačce úspěšnou premiéru v pozici hlavního kouče. Západočeši porazili Třinec 5:2 a sesadili Oceláře z čela tabulky, kde je vystřídal Litvínov. K výhře Indiánů přispěl čtyřmi kanadskými body za tři góly a asistenci útočník Ján Sýkora. Hosté v utkání stále jen dotahovali, na jeho čistý hattrick ve třetí části už ale odpovědět nedokázali.

SESTŘIH: 19. kolo, Plzeň - Třinec 5:2

HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 10. Kratěna (Mozík, Kadlec), 32. Kašpařík (Lev, J. Sýkora), 50. J. Sýkora, 52. J. Sýkora (Lev), 60. J. Sýkora - 20. Irgl (Adamský, Trončinský), 44. Plíhal (Hrňa). Rozhodčí: Fraňo, T. Horák - Blümel, Kis. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. Diváci: 4026.

Plzeň: Machovský - Kadlec, J. Jeřábek, Mozík, Pulpán, Kubka, Moravčík - Johnson, Kratěna, Pletka - J. Sýkora, Kašpařík, Lev - Kubalík, Simon, Schleiss - Balej, Přikryl, Hollweg. Trenéři: Michal Straka, J. Špaček a Čihák.
Třinec: Hamerlík - Roth, M. Doudera, Nosek, Trončinský, Galvas, Linhart, Matyáš, L. Doudera - Hrňa, Plíhal, Dravecký - Irgl, Polanský, Adamský - Rákos, M. Růžička, Orsava - Jašek, Kindl, Rufer. Trenéři: Kalous a Varaďa.

12. 11. • 18:20
HC Škoda Plzeň
5:2
ONLINE
18:20
HC Oceláři Třinec

Domácí: 09:40. Kratěna, 31:04. Kašpařík, 49:40. J. Sýkora, 51:41. J. Sýkora, 59:21. J. Sýkora

Hosté: 19:17. Irgl, 43:24. Plíhal

Domácí: Machovský (Mensator) – Jeřábek (A), Kadlec (A), Pulpán, Mozík, Moravčík, Kubka, Boháč – Pletka, Kratěna (C), Johnson – Lev, Kašpařík. J. Sýkora – Schleiss, Simon, Kubalík – Hollweg, Přikryl, Balej – Beran

Hosté: Hamerlík (Hrubec) – M. Doudera, Roth, Trončinský, Nosek, Linhart, Galvas (A), L. Doudera, Matyáš – Dravecký, Plíhal, Hrňa – Adamský, Polanský (C), Irgl – Orsava, Růžička, Rákos – Rufer, Kindl, Jašek