SESTŘIH: 19. kolo extraligy, Liberec - Olomouc 2:3

Olomouc nakonec zvládla napínavý závěr lépe a odváží si tak z Liberce tři body. Liberci nepomohla ani rychlá branka Tomáše Urbana ze 3. minuty. Hosté rovněž odskakují domácím na tři body v tabulce.
Nejlepšími hráči jsou vyhlášeni Tomáš Vošvrda (OLO) a Tomáš Filippi (LIB).
60:00
59:26
Oddechový čas pro domácí.
59:26
Liberec právě vstřelil branku!
Tak ještě je tu pro Liberec naděje! Valský proti přesile protihráčů udržel puk, který pak nabídl TOMÁŠI FILIPPIMU a liberecký forvard prostřelil Vošvrdu rychlým pokusem zápěstím.
ASISTENCE: Jakub Valský
57:37
Vampola se s kotoučem rozjel velice rychle a nakonec i napřáhl ke střele, tu zblokoval na poslední chvíli Skrbek.
57:01
Liberec vyhazuje na zakázané uvolnění.
55:38
Domácí obrana se pokusila dopředu vysunout Urbana. Ten na puk sice nedosáhl, díky pravidlu o hybridním icingu ale mohl v akci pokračovat. Liberecký útočník však nechal puk za sebou.
54:26
Filippi se nakonec prosadil přes bránícího protihráče, ten jej však dokázal vychýlit natolik, že domácí forvard v podstatě ani nezakončil.
52:53
52:22
Filippi vyrazil dopředu společně s Valským, situaci ale nakonec vyřešil střelou přímo do Vošvrdova plastronu.
51:24
Cibák prostrkával puk na Ráce, ten byl však dobře pokrytý libereckou obranou.
50:53
Bakoš (LIB) je vyloučen za vysokou hůl.
50:22
Herman jednoduše obral Kolmanna o kotouč, který následně naservíroval Zuzinovi. Ten měl mezi kruhy sice skvělou pozici, ale po jeho pokusu se Lašák natáhl a dokázal jej vyrazit.
49:20
Icing domácích.
48:13
Vyrůbalík si sjel na přihrávku od Ráce a okamžitě ji proměnil ve střelecký pokus, který Lašák vyrazil do rohu.
47:21
Filippi vystihl váhavou rozehrávku hostů a vydal se směrem na Vošvrdu. Jeho pokus z pravého kruhu si olomoucký brankář pohlídal.
46:42
Valský (LIB) si odpyká dvě minuty za vysokou hůl.
46:40
Ulrych dostal puk na modrou a pořádně se do něj opřel, naštěstí pro Vošvrdu šel mimo.
45:22
Olomouc právě vstřelila branku!
Hosté jdou do vedení o dvě branky! Liberec odehrál přesilovku velmi bídně, což potvrzuje i inkasovaný gól. Domácí obraně ujel Jakub Herman s MARKEM LAŠEM a druhý jmenovaný zakončil rychlý kontr střelou pod víko Lašákovy branky.
ASISTENCE: Jakub Herman
44:50
Vampola si pohrával s pukem, ale byl odzbrojen, Olomouc se osvobozuje.
44:10
Teď se Tygři dokonce provinili zakázaným uvolněním.
43:02
Liberec dlouhou přesilovku nezačal vůbec dobře, hosté již poněkolikáté vyhazují.
41:48
Ondrušek (OLO) dostává menší trest za podražení a druhý trest za sekání.
41:31
Dnešní utkání sleduje v Home Credit areně 3272 diváků.
40:32
Olomouci byl odpískán pro změnu ofsajd.
40:19
Hosté načínají třetí dějství icingem.
40:01
Hráči jsou již postaveni na úvodním buly třetí třetiny.
Hokejisté obou týmů ve druhé periodě o poznání polevili. Výsledkem byla hra bez branek a také takřka bez šancí. Jestli se ve třetí třetině něco změní, uvidíme přibližně v 19:43.
40:00
38:50
Po dlouhé době se osmělil také Liberec. Valský pláchl olomouckému obránci a poté přivezl kotouč až před bránu, kde byl první Kica. Vošvrda však včas sklapl mezírku mezi betony.
36:09
Cibák vystartoval z obranné třetiny a už už prchal sám na Lašáka, hrozící nebezpečí přeťal domácí zadák Šimek.
35:04
Pokus Marka Laše přizvedl do ochranné sítě Voráček, vhazovat se bude před Lašákem.
34:18
Hra je teď plná nepřesností.
32:29
Radek Dlouhý dostal od domácích obránců po buly chvíli času, ten využil a prověřil pozornost strážce liberecké svatyně.
31:41
Olomouc se usadila v pásmu Liberce, ten raději vyhazuje na zakázané uvolnění.
31:20
Hosty zastavil v cestě vpřed ofsajd.
30:57
Marosz nahodil puk na Lašáka, ten přerušuje hru.
30:20
Kolmann vlétl do útočné třetiny jako uragán a okamžitě posílal puk na bránu, Vošvrda byl pozorný.
29:35
Domácí se s rozehrávkou unáhlili a puk míří na zakázané uvolnění.
29:26
Ulrych po zásahu pukem ležel na ledě, ale už se zvedá. Vhazovat se bude před Lašákem.
28:37
Urban z velkého úhlu prověřil Vošvrdu, ten ale proti střele od levého mantinelu vytrčil svoje rameno.
27:01
Liberecká kombinace vázne, domácí mají velký problém s přechodem do útočného pásma.
26:11
Knotek (OLO) zasáhl protihráče svoji holí a odsedí si dvě minuty.
25:28
Liberečtí přenesli hru na pravou stranu, kde číhal na přihrávku Martin Bakoš. Slovenský reprezentant s ničím neotálel a vystřelil, bohužel pro Liberec nepřesně.
24:01
Výtisk vyslal pořádně tvrdou střelu od modré, Vošvrda ale jeho projektil viděl a dobře zasáhl.
23:40
Rác (OLO) je vyloučen za podražení.
23:10
Marosz hledal před bránou Ráce. Našel pouze hůl Výtiska.
22:01
Nahození domácích si Vošvrda musel stáhnout ze vzduchu. Se situací si poradil na jedničku.
20:48
Staněk ostře vypálil od modré, jeho střela však byla nepřesná. Odražený puk pak odklidila s potížemi liberecká defenziva.
20:30
Radivojeviče zastavil v cestě vpřed hvizd rozhodčího, je pískán ofsajd.
20:01
Liberec měl dobrý vstup do utkání. Zásluhou Tomáše Urbana šel i do vedení, to mu ovšem nevydrželo dlouho. Hosty inkasovaná branka nakopla. V přesilové hře nejprve srovnal Peter Zuzin a chvíli nato poslal Olomouc do vedení Ondrušek. Domácí si tak odnášejí do kabin jednogólové manko. Další třetina začne přibližně v 18:52.
20:00
19:24
Buc se zjevil zcela sám před Lašákem, jeho zakončení ale postrádalo razanci. Skóre zůstává neměnné.
18:14
Jelínek vlétl do pásma a prověřil Vošvrdu, ten vyrazil puk jen k Bakošovi, ale ani ten si na olomouckého gólmana nepřišel.
17:11
Střela Radka Dlouhého šla mimo domácí klec.
15:39
Domácí předvedli rychlou kombinaci, na jejímž konci stál Radivojevič. Vošvrda se však stihl přesunout a zvládl zasáhnout.
14:22
Liberečtí hrají tuto přesilovku mizerně. Hosté se v pohodě brání.
13:43
Menší trest za hákování si odpyká Robin Staněk (OLO).
13:03
Olomoučtí se usadili v útočné třetině, domácí ale osvobodil Vitásek.
12:22
Filippi se ve sprintu za kotoučem dostal před Majeského, rozhodčí však Liberci odpískal icing, čímž domácího forvarda patřičně rozezlil.
10:26
Rác jednoduše přešel přes Ulrycha a po jeho následné střele zvonila tyč Lašákovy brány.
09:38
Vampola kotouč nestihl, sudí tak píská icing.
08:14
Olomouc přichází s dalším úderem! JIŘÍ ONDRUŠEK zastavil na modré čáře nedůsledné vyhození domácích, nijak se nerozpakoval a poslal puk směrem na bránu. Lašák už na jeho dělovku nedosáhl.
ASISTENCE: bez asistence
07:00
Hosté to teď sehráli skvěle! Herman vyjel zpoza brány a vystřelil. Před Lašákem si puk našel PETER ZUZIN, pro kterého už následná dorážka nebyla žádným problémem.
06:35
Vitásek (LIB) si odsedí menší trest za nedovolené bránění.
06:22
Patera se u pravého mantinelu obtočil kolem bránícího hráče a okamžitě pálil. Lašák vyráží.
05:27
Po Bucově nahození Lašák raději přikryl puk.
04:48
04:02
Olomoučtí vyhazují až k Lašákovi.
03:13
Bulík se dostal ke střele, z levého kruhu však mířil mimo hostující klec.
02:48
Cibák (OLO) dostává dvě minuty za podražení.
02:26
Liberec předvedl bleskový přechod do útočného pásma. Dlouhý ve středním pásmu přenechal puk TOMÁŠI URBANOVI, který si s kotoučem nabruslil mezi kruhy a vystřelil. Vošvrda na jeho pokus nedosáhl a Liberec tak vede.
ASISTENCE: Adam Dlouhý
01:03
Vampola teď s Bartekem promarnili přečíslení 2 na 1. Střela druhého jmenovaného šla jen těsně vedle!
00:14
První útočný výpad zápasu měl na svědomí Radivojevič, jeho nahození, však nedojel nikdo z Tygrů.
00:01
Hráči obou celků již krouží na ledové ploše. Vše se schyluje k začátku dnešního duelu.

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Schwarz) – Šimek, Výtisk, Kolmann, Vitásek, Ulrych, Voráček – Bakoš, Jelínek, Radivojevič – Bartek, Vampola, Bulík – Valský, Filippi, Kica – Dlouhý A., Urban, Víšek

HC Olomouc: Vošvrda (Trvaj) – Vyrůbalík, Majeský, Skrbek, Staněk, Ondrušek, Rašner, Škůrek – Cibák, Marosz, Rác – Buc, Patera, Jergl – Laš, Herman, Zuzin – Dlouhý R., Knotek, Kucharczyk

Rozhodčí: Hribik, Souček – Frodl, Charvát.
Úvodní střetnutí Kohoutů s Tygry skončilo ve prospěch klubu z moravské metropole, který na domácím ledě především díky povedené úvodní třetině zvítězil 4:3. Za Liberec skórovali Valský s Bartekem, za Moru poté Marosz, Cibák, Škůrek a Majeský.
Bílí Tygři zakotvili po dobu reprezentační přestávky na 8. místě, tedy těsně za svým dnešním soupeřem. Oba rivalové na svém kontě mají prozatím 24 bodů.
Ve městě pod Ještědem ale začíná svítat na lepší časy, Tygři totiž v posledních dvou zápasech vybojovali pět bodů, a to i přesto, že byl jedním z oponentů dosavadní lídr tabulky – Třinec. Produktivitě Bílých Tygrů stále velí zkušená dvojice Petr Vampola, Martin Bartek, zdatně jim sekunduje i mladík Martin Bakoš, který v šestnácti odehraných zápasech vstřelil sedm branek a v šesti případech asistoval. Tabulkami statistik libereckého klub se do horních pater probíjí i nejnovější posila Branko Radivojevič, který v zápase se Zlínem vsítil své úvodní trefy v tygřím dresu a na další tři v předchozích duelech dokázal přihrát. Útočný dojem mužstva však kazí přesilové hry. Liberečtí z 91 příležitostí vstřelili gól pouze v 7 a s celkovou úspěšností 7,69 % jsou v této dovednosti nejhorším celkem soutěže. Jestli šelmy natrénovaly v období reprezentační přestávky tuto herní dovednost, se dozvíme již brzy.
Hanáci se prezentují velice nevyrovnanými výkony. V posledním zápase před pauzou porazili Pardubice 4:2, předtím však nestačili na brněnskou Kometu, které podlehli stejným poměrem. Ofenzivu Olomouce táhlo především trio Rác – Marosz – Hrňa, poslední jmenovaný však celek z Hané v pondělí opustil, u Kohoutů totiž působil jen dočasně a jeho kmenový klub Oceláři Třinec neměl vinou rozsáhlé marodky jinou možnost, než povolat tohoto rychlonohého útočníka zpět do svých řad. Kohouti mohou spoléhat na vyrovnanou brankářskou dvojici, dokazuje to i skutečnost, že jak Jiří Trvaj, tak Tomáš Vošvrda mají skoro stejný počet odchytaných utkání a i velice podobné statistiky, exliberecký gólman ale přeci jen dostával prozatím přednost, odchytal totiž o dvě utkání navíc. Na to, jestli však nastoupí i dnes, si budeme muset ještě počkat.
V rámci prvního extraligového kola po reprezentační přestávce do liberecké Home Credit Areny přicestují olomoučtí Kohouti.