Mstil brankáře, ale dostal trest. Tak agresivní jsem nebyl, řekl Polášek

Autor: vrb
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Konec základní části se blíží a nedělní extraligové utkání mezi Spartou a Pardubice (2:1) už připomínalo play off. Mělo náboj a nechyběly mu ani ostřejší souboje. Po střetu pardubického hráče s brankářem Filipem Novotným důrazněji zakročil sparťanský bek Adam Polášek, ale vyfasoval dvě minuty za hrubost.

Hosté: 09:34. Marcinko

Domácí: Novotný (Janus) – Piskáček, Polášek, Ďaloga, Mikuš, Eminger, Barinka, – Forman, Hlinka (A), Klimek – Sabolič, Přibyl, Buchtele – Kumstát, Pech (A), Rolinek (C) – Volek, Cingel, Dvořáček – Černoch. Trenér: Josef Jandač.

Hosté: Kristan (Halász) – Gregorc, Čáslava (C), Benák, Havlík, Píša, Ščotka, Čutta, Korím – Semorád, Marcinko, Zohorna – Radil (A), Nahodil, Tybor – Poulíček, Špaček, Starý – Gašparovič, Kaut, Voženílek. Trenér: Miloš Říha.

Hradil, Šír – Jelínek, Pešek

Tipsport arena, Praha

6602 diváků

Polášek si od trenéra nevyslechl ani kritiku za vyloučení, nebo pochvalu za obranu gólmana. „Neřekl mi nic. Já jsem ani pořádně nevěděl, co se tam stalo,“ popsal Polášek.

Dvě trestné minuty ho ale hodně mrzely, i když Sparta oslabení ubránila. „Přitom se tam nic nestalo. Nijak agresivně jsem do toho nešel, ale rozhodčí to pískl, tak asi měl pravdu,“ přiznal nejproduktivnější sparťanský obránce.

Polášek mstil atak na svého brankáře a dostal trest na dvě minuty

V utkání ale byly další souboje, které připomněly blížící se vyřazovací boje. „Pardubicím jde o hodně, bojují o šestku a do zápasů dávají všechno jako v play off,“ připomněl Polášek.

I Sparta však má cíl – třetí místo, kterému se díky těsné výhře a zaváhání Brna přiblížila na rozdíl jednoho bodu.

„Chtěli bychom na třetí příčku, ale jde nám také o to, abychom zbývající zápasy odehráli dobře a byli rozjetí do play off,“ pravil sparťanský obránce.

SESTŘIH: 49. kolo extraligy, Sparta - Pardubice 2:1