29. listopadu 2016 • 20:50

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Hokejisté mistrovského Liberce vyhráli v dohrávce 18. kola Tipsport extraligy doma nad Chomutovem 2:0 a dostali se do čela tabulky o tři body před Třinec. Stejné manko má na nového lídra i třetí Kometa Brno, která podlehla v pražské O2 areně před nejvyšší návštěvou této sezony 12.025 diváků Spartě 2:3.

Liberec si poradil s Chomutovem a vyhoupl se do čela tabulky

Hokejisté mistrovského Liberce porazili v dohrávce 18. kola extraligy Chomutov 2:0 a vyhráli třináctý z posledních čtrnácti zápasů. O branky se postarali na začátku třetí třetiny obránce Ondřej Vitásek a útočník Michal Bulíř. Brankář Bílých Tygrů Roman Will vychytal popáté v sezoně čisté konto.

Bílí Tygři Liberec - Piráti Chomutov 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 42. Vitásek (Bulíř), 44. Bulíř (P. Jelínek, Šimek). Rozhodčí: Hribik, Pražák - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 3730.

Liberec: Will - Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Jánošík, Vitásek, od 41. navíc Pyrochta - Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Svačina, Bulíř, Radivojevič - Bartovič, Vantuch, J. Stránský - D. Špaček, Mikyska, Hrabík. Trenéři: Pešán a Mlejnek.
Chomutov: Laco - Flemming, Kudělka, Valach, Skinner, J. Mrázek, Dlapa, Buchtela, Chalupa - Vondrka, Huml, Tomica - Skokan, Kämpf, Sklenář - Lauko, Chlouba, Poletín - Koblasa, Šťovíček, Chrpa. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

Liberec - Chomutov: Domácí využili přesilovku! Trefil se Michal Bulíř, 2:0

Ve vyhroceném zápase byla úspěšnější Sparta, porazila Kometu

Sparta porazila v dohrávce 22. kola extraligy Brno 3:2. Pražané před nejvyšší návštěvou sezony 12.025 diváků vedli po první třetině už 2:0, ale po druhé části bylo srovnáno. O páté výhře Sparty v řadě rozhodl v 55. minutě útočník Dominik Uher. Kometa prohrála popáté z posledních sedmi utkání.

HC Sparta Praha - HC Kometa Brno 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 9. A. Kudrna (J. Hlinka), 15. J. Mikuš (P. Vrána), 55. Uher (Cingel, A. Kudrna) - 27. Kováčik (Štencel), 32. V. Němec. Rozhodčí: Hradil, Šír - Frodl, Zavřel. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Diváci: 12.025.

Sparta: Pöpperle - Piskáček, J. Mikuš, Švrček, Barinka, Gernát, Nedomlel - Klimek, P. Vrána, J. Hlinka - Uher, Cingel, A. Kudrna - Forman, Pech, Kumstát - M. Procházka, Černoch, O. Procházka. Trenéři: Kalous a Moták.
Brno: Vejmelka - Kováčik, Gulaši, F. Král, Štencel, Trška, Malec, L. Zábranský ml. - H. Zohorna, V. Němec, Zaťovič - Miklík, Vincour, M. Kvapil - Dočekal, L. Čermák, J. Káňa II - Dostálek, Nečas, F. Dvořák - Dymáček. Trenéři: L. Zábranský st., Pešout, Pokorný a Haken.

Sparta - Kometa Brno: Vítězný gól! Dominik Uher vstřelil třetí gól domácích, 3:2