31. října 2017 • 20:20

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Hokejisté Jihlavy zvítězili v dohrávaném utkání 18. kola extraligy ve Zlíně 2:1 po samostatných nájezdech. Hosté otevřeli skóre ve 49. minutě, kdy se trefil Tomáš Čachotský, ale vedli jen 61 vteřin, než vyrovnal v přesilovce David Šťastný. Nájezdy pak rozhodl útočník Tomáš Kubalík, jediný úspěšný z deseti exekutorů. Dukla se tak dotáhla k dvacetibodovému triu na konci tabulky, poskočila díky skóre až na jedenáctou příčku a na dno poslala místo sebe vicemistra Liberec.

"Před zápasem bychom určitě brali dva body, přeci jenom jsme venku ještě nevyhráli. V průběhu zápasu jsme měli navrch, takže jsme klidně mohli mít i body tři, ale jak říkám - dva byly před zápasem pro nás super, toho se také držíme," řekl kapitán vítězného týmu Tomáš Čachotský.

Berani do utkání naskočili i s kapitánem Veselým, kterému skončil třízápasový trest, v úvodní třetině to ale nijak patrné nebylo. Dukla měla jasnou převahu, prvních dvacet minut vyhrála na střely mezi tyče jasně 19:5, větší šance však k vidění nebyly a skóre zůstalo bezbrankové.

Zlínští se dostali do tempa až v úvodu prostředního dějství při vyloučení Suchánka, Škarka ale překonat nedokázali. Diváci zpozorněli snad jen ve 33. minutě, kdy Roberts Bukarts při rychlém přechodu do útočného hledal před brankou volného Šťastného, tomu ale soupeř zablokoval hůl.

Ve třetí části mohla jít Dukla do vedení v početní výhodě, Zeman ale poskakující puk na brankovišti do sítě nedoklepl. V té samé přesilovce soupeře naopak málem skóroval i Zlín, ovšem ne vlastní zásluhou, rozehrávka Jihlavy totiž málem z hole Zdráhala zamířila do sítě.

Šanci měli Berani po akci Robertse Bukartse, jehož rána se od horní tyčky odrazila až ke stropu Zimního stadionu Luďka Čajky. Góly začaly padat až v polovině třetiny. Nejprve hosty poslal do vedení kapitán Čachotský, za minutu už ale bylo vyrovnáno poté, co při početní výhodě ránu Robertse Bukartse doklepl do sítě Šťastný.

Následně byli domácí o trochu aktivněji, Bukarts však podruhé trefil tyč, a tak se šlo do prodloužení. V tom začínala Dukla v přesilovce, i tak ale duel dospěl až do nájezdů.

V nich byl jediným úspěšným exekutorem Tomáš Kubalík, gólman Škarek ani jednou neinkasoval. Jihlava tak poprvé v sezóně venku vyhrála. "Vezeme si ze Zlína dva body, což je dobré. Kluci bojovali, hráli to, co jsme chtěli. Po zásluze jsme vyhráli," uvedl po utkání asistent hostujícího trenéra František Zeman.

"Až ve třetí třetině jsme se dostali do tempa, Dukla měla dobré osobní souboje. První třetinu nás jasně přehrála, v tomto ohledu jsme nemuseli mít ani bod, takže jsme rádi alespoň za něco. Jinak ale víme, že to nebyl vůbec dobrý zápas. Jihlava zaslouženě vyhrála," přiznal asistent zlínského kouč Martin Hamrlík.

Martin Hamrlík (Zlín): "Až ve třetí třetině jsme se dostali do tempa, Dukla měla dobré osobní souboje. První třetinu nás jasně přehrála, v tomto ohledu jsme nemuseli mít ani bod, takže jsme rádi alespoň za něco. Jinak ale víme, že to nebyl vůbec dobrý zápas. Jihlava zaslouženě vyhrála. Rihards Bukarts nehrál, protože se nevešel do sestavy. Je tady na góly a na ofenzivu, což od něj jakožto od posily nepřichází."

František Zeman (Jihlava): "Vezeme si ze Zlína dva body, což je dobré. Kluci bojovali, hráli to, co jsme chtěli. Po zásluze jsme vyhráli."

Zlín - Jihlava: Tomáš Kubalík úřadoval, jako jediný proměnil nájezd, 1:2

Zlín - Jihlava: Hostům vedení dlouho nevydrželo, na 1:1 vyrovnal Šťastný

Zlín - Jihlava: Přeci jen se fanoušci dočkali. Gól na 0:1 vstřelil Čachotský

Domácí: 49:04. Šťastný

Hosté: 48:03. Čachotský, 65:00. T. Kubalík

Domácí: Kašík (Štůrala) – Freibergs, Ferenc, Valenta, Matějíček, Žižka, Petran, Řezníček – Roberts Bukarts, Honejsek, Šťastný – O. Veselý, Fořt, Okál – Kubiš, P. Sedláček, J. Ondráček – Klhůfek, Fryšara, Popelka.

Hosté: Škarek (Volden) – de la Rose, Suchánek, Šidlík, Ulrych, Bryhnisveen, J. Zdráhal, Váňa – T. Kubalík, Skořepa, Jiránek – Čachotský, F. Seman, Zeman – Žálčík, M. Hlinka, Anděl – Diviš, R. Hubáček, Rys.

1. Plzeň 52 28 7 9 8 172:123 107
2. Mountfield 52 26 7 7 12 146:101 99
3. Třinec 52 24 6 8 14 143:122 92
4. Vítkovice 52 26 4 6 16 157:119 92
5. Brno 52 23 6 9 14 148:121 90
6. Pardubice 52 20 5 6 21 128:139 76
7. Liberec 52 18 9 4 21 132:138 76
8. Olomouc 52 16 10 7 19 129:136 75