Liberec - Jihlava 2:1. Domácí si výhrou zajistili postup do play off

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Hokejisté Liberce porazili v předehrávce 50. kola extraligy Jihlavu 2:1 a definitivně si zajistili účast minimálně v předkole play off. Bílí Tygři navázali na vítězství nad Duklou z pondělní dohrávky 11. kola (4:1) a bodovali s ní naplno i počtvrté v sezoně. Vítěznou branku vstřelil v 50. minutě obránce Martin Ševc.

Jihlava tentokrát nasadila do branky místo Kořenáře dalšího juniorského reprezentanta Škarka, ten však hned po 67 vteřinách kapituloval. Z první střely na branku ho překonal Redenbach a poslal Liberec do vedení.

Odpovědět mohl na druhé straně z dobré pozice střílející Čachotský, Will si však připsal první ostrý zákrok. Poté si Dukla zahrála přesilovku, k ohrožení Willovy branky se ale nedostala. Naopak z protiútoku se až za hostující obranu protáhl Filippi, jeho střelu ale zastavila horní tyč. Také Bílí Tygři dostali možnost početní výhody a druhý gól měl na hokejce Kvapil, Škarek se ale blýskl výborným zákrokem.

Liberec - Jihlava: První gól zápasu, prosadil se Redenbach, 1:0

Hned v úvodu druhé části hráli Severočeši přesilovou hru, Filippiho střelu ale pokryl Škarek. Poté však putoval na trestnou lavici Lakatoš, kterého brzy následoval Pyrochta a Jihlava měla možnost minutu a půl trvající početní výhody pěti proti třem.

Tu sice využít nedokázala, klasickou přesilovku už však zásluhou Hamilla zužitkovala a bylo vyrovnáno. Vedení mohl Liberci vrátit Kvapil, za Škarkem však podruhé v zápase zazvonila horní tyč. Proti Bakošovi pak jihlavský brankář vytáhl parádní zákrok.

Na začátku třetí třetiny mohl strhnout vedení na stranu hostů Jiránek, Will ale svůj tým podržel. Liberečtí poté postupně převzali iniciativu a do šance se dral Redenbach, Škarek byl ale na místě.

V 50. minutě už se Bílí Tygři gólu dočkali. Přesnou ranou od modré čáry poslal domácí do vedení kapitán Ševc. Liberec poté pozorně bránil a Jihlavští se do šancí dostávali velmi těžko. V samém závěru to ještě hosté zkusili bez brankáře, domácí si už ale cennou výhru nenechali vzít.

Ohlasy trenérů:

Filip Pešán (Liberec): „Myslím, že zápas neměl nijak extra velké tempo a byl rozkouskovaný neustálým přerušováním hry. Oba dva týmy se do toho tempa nemohly dostat. Zápas to byl naprosto vyrovnaný. Bylo to o tom, jestli propálíme dobře blokující hostující hráče, nebo ne. Jednou se nám to povedlo a o ten jeden gól jsme byli šťastnější než soupeř.“

Petr Vlk (Jihlava): „Oproti včerejšku to byl z naší strany zlepšený výkon. Bohužel jsme neproměnili ty příležitosti, které jsme si vytvořili. Dá se říci, že jedno nahození na bránu rozhodlo o vítězství domácích. Neproměněné šance nás trápí, to dnes rozhodlo.“

Liberec - Jihlava: Filippi se protlačil až před Škarka a z bezprostřední blízkosti trefil břevno!

Liberec - Jihlava: Gól v přesilovce, prosadil se Hamill, 1:1

Liberec - Jihlava: Prosadil se kapitán, Martin Ševc vstřelil gól na 2:1

Domácí: 01:07. Redenbach, 49:44. Ševc

Hosté: 29:35. Hamill

Domácí: Will (Janus) – Pyrochta, Ševc (C), Kolmann, Šmíd (A), Jánošík, Derner – Jašek, P. Jelínek (A), L. Krenželok – Bulíř, Redenbach, M. Kvapil – Bakoš, Filippi, Lakatoš – J. Stránský, Bližňák, Ordoš.

Hosté: Škarek (Kořenář) – Šidlík, Stříteský, de la Rose, Suchánek, Bryhnisveen, J. Zdráhal – Čachotský (C), Zeman, F. Seman – Straka, Skořepa (A), Jiránek – Rabbit, Hamill, Anděl – Žálčík, R. Hubáček, Diviš (A).