SESTŘIH: Vítkovice - Pardubice 4:1. Čtvrté místo vystřelil Lev

Autor: iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Po svém oloupení Piráty si spravili chuť. Vítkovičtí hokejisté si v předehrávce 40. Tipsport extraligy s klidem poradili s posledními Pardubicemi a vyhráli 4:1. Výběr kouče Jakuba Petra tak před vlastními fanoušky napravil porážku 2:4 s předposledním Chomutovem v minulém utkání. Dynamo sice dokázalo prostřelit vítkovickou jedničku Patrika Bartošáka, ale pouze jednou. O zisku tří bodů, které poslaly Ostravany zpět na čtvrté místo tabulky, rozhodl v přesilovce útočník Jakub Lev. Vítkovice navíc s Pardubicemi odehrály poslední zápas základní části. Všechny čtyři byly pro ně vítězné.

Prohrami bičované Dynamo začalo i v Ostravě nejhůře, jak se dalo. Inkasovalo z první vítkovické akce už ve 20. sekundě, když po Oleszově přihrávce před branku pomohla puku za Kacetla teč pardubického Hovorky.

Hosty ale smolný úvod nepoložil. Také oni udeřili z prvního vážnějšího útoku, když se v páté minutě od modré čáry příklepem trefil Marosz. Pardubický střelec ale záhy musel na trestnou lavici a v přesilové hře vrátil domácím vedení v 11. minutě bombou od modré čáry Lev. Vítkovice pak měly více ze hry i další šance, ale Zdráhal, Lev ani Květoň proti Kacetlovi neuspěli.

Druhým dějstvím se po nevyužitých možnostech domácí spíše protrápili a stav tak byl dlouho na vážkách. Pardubice v polovině zápasu nevyužily přesilovku, po jejímž skončení navíc přišly o puk na obranné modré čáře a Květoň z přečíslení už při hře pět na pět vsítil třetí branku.

Ačkoli Kacetl proti jeho ráně neměl nárok, hosté místo něj poslali do brány Hamerlíka, ale ani gólmanská rošáda už tým nenakopla k odporu. Zápletku mohl ještě v 39. minutě oživit Hovorka, ale Bartošák jeho dorážku do prázdné branky vytlačil na tyč.

Východočeši v závěrečné třetině už nedostali soupeře do úzkých. Vítkovice měly režii utkání pevně v rukou a poslední zbytky nadějí vzal hostům čtvrtý gól Stránského, který deset minut před koncem překonal Hamerlíka parádní trefou zpoza obránce.

Ohlasy trenérů

Jakub Petr (Vítkovice): "Tyhle zápasy jsou náročné. Nabádali jsme hráče, aby k tomu přistoupili s pokorou a respektem, což se stalo, ale byla tam na našich hokejkách vidět nervozita. Výkon měl ale vzestupnou tendenci. Co jsme se snažili v průběhu změnit, se dařilo, a čtvrtý gól nás uklidnil. Tam ten úsek byl, jak jsme si to představovali. Ale průběh rozhodně nebyl jednoznačný a dneska jsme více než s výkonem spokojeni se třemi body. Olesz musel jít po druhé třetině na vyšetření, protože dostal ránu a objevila se mu krev v moči."

Ladislav Lubina (Pardubice): "Samozřejmě, špatně jsme do utkání vstoupili. Stejně jako v Plzni jsme chybovali v prvním střídání a obdržet gól ve dvacáté sekundě je voda na mlýn soupeře a rána do hlavy pro nás. Přesto si myslím, že ve druhé třetině jsme hru vyrovnali a možná jsme byli o chloupek lepší. Ale projevila se větší taktická vyzrálost soupeře a jeho větší důraz v koncovce."

SESTŘIH: Vítkovice - Pardubice 4:1. Favorit překvapení nedovolil, Dynamo zůstává s odstupem poslední

Domácí: 00:20. Olesz, 10:46. Lev, 33:25. D. Květoň, 49:38. Š. Stránský

Hosté: 04:24. Marosz

Domácí: Bartošák (Dolejš) – Výtisk (A), D. Krenželok, Šidlík, Gregorc, Mrázek, Baranka, Černý – Olesz (C), Lev (A), Dej – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Kucsera, Baláž, Poletín – Schleiss, Š. Stránský, P. Zdráhal.

Hosté: Kacetl (34. Hamerlík) – Eklund, Budík, Mikuš, Holland, Hrabal, Trončinský, Děrvuk – Machala, Ihnačák, Hovorka – Kusý, Poulíček (A), Mandát – Voženílek, Marosz (A), P. Sýkora (C) – Perret, Dušek, Koffer.