Květoslav Šimek
9. ledna 2019 • 21:05

Strach o Olesze. Po hrazdě měl krev v moči a musel do nemocnice

Slovan proti Olomouci otestoval nový stadion v Bratislavě. Nádhera a skvělá práce, shodli se všichni Slovan proti Olomouci otestoval nový stadion v Bratislavě. Nádhera a skvělá práce, shodli se všichni
UFC v Praze: Rozsápe Pudilová americkou soupeřku? Viděli jsme její trénink! UFC v Praze: Rozsápe Pudilová americkou soupeřku? Viděli jsme její trénink!

O co šťastněji zápas pro vítkovického kapitána Rostislava Olesze začal, o to nepříjemněji končil. V předehrávce 40. kola s Pardubicemi (4:1) si Olesz připsal už po 20 vteřinách gól, když si jeho nahození srazil pardubický útočník Marek Hovorka do vlastní brány. Olesz ovšem zápas nakonec nedohrál. V poslední třetině už se na ledě neobjevil, musel do nemocnice.

„Dostal hrazdu a těsně před nástupem do třetí třetiny se mu v moči objevila krev,“ informoval vítkovický trenér a generální manažer Jakub Petr. „Šel hned na vyšetření do nemocnice.“

Vítkovický kapitán se zranil při jednom z řady střetů. Pardubičtí se sice herně trápí, ale v Ostravě bojovali. Napadali, měli rychlost i důraz. Bitvu okořenila řada soubojů a srážek. Při jedné z nich dostal Olesz ke konci druhé třetiny hokejkou do zad. Do poslední části už nenastoupil.

„Stáhli jsme to na tři lajny, Rosťa šel na vyšetření,“ vysvětloval Petr. „Spíkr sice říkal, že to bylo povinné vítězství, ale to byl trochu disrespekt, protože tam mají spoustu kvalitních hráčů. Brali jsme to s pokorou, s respektem, ale byla vidět nervozita. Byl to těžký zápas pro všechny. Víc než z výkonu máme radost ze tří bodů.“

Ostravané věří, že Olesz bude v pořádku. Na led se vrátil teprve nedávno po operaci ramene.

SESTŘIH: Vítkovice - Pardubice 4:1. Favorit překvapení nedovolil, Dynamo zůstává s odstupem poslední
720p 360p

Vítkovice - Pardubice: Nešťastná teč hostujícího Hovorky rozvlnila vlastní síť hned po dvaceti vteřinách, 1:0
720p

Domácí: 00:20. Olesz, 10:46. Lev, 33:25. D. Květoň, 49:38. Š. Stránský

Hosté: 04:24. Marosz

Domácí: Bartošák (Dolejš) – Výtisk (A), D. Krenželok, Šidlík, Gregorc, Mrázek, Baranka, Černý – Olesz (C), Lev (A), Dej – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Kucsera, Baláž, Poletín – Schleiss, Š. Stránský, P. Zdráhal.

Hosté: Kacetl (34. Hamerlík) – Eklund, Budík, Mikuš, Holland, Hrabal, Trončinský, Děrvuk – Machala, Ihnačák, Hovorka – Kusý, Poulíček (A), Mandát – Voženílek, Marosz (A), P. Sýkora (C) – Perret, Dušek, Koffer.

TIPSPORT extraliga – nejvyšší hokejová liga 2018/2019

Aktuální kolo Kompletní rozpis zápasů Tabulka Kanadské bodování hráčů Statistiky brankářů Program v TV Nová pravidla a tresty Přestupy ONLINE Sazka Fantasy extraliga

Nejvyšší domácí hokejová soutěž Tipsport extraliga startuje v pátek 14. září. Na fanoušky čeká celkem 52 kol plus play off, skupina o udržení a baráž o extraligu. Nově Tipsport extraligu vysílá vedle ČT sport i program O2 TV Sport. Program extraligy v TV sledujte zde >> Současně se v hokejové extralize zavádí nová pravidla, jejich přehled najdete zde >>