24. ledna 2019 • 19:55

SESTŘIH: Chomutov - Třinec 0:4. Oceláři jsou zpátky v čele tabulky

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Hokejisté vedoucího Třince zvítězili v předehrávce 38. kola extraligy na ledě předposledního Chomutova 4:0 a unikli druhému Liberci na rozdíl tří bodů. Oceláři zabrali po dvou prohrách a dvěma góly se na tom podílel útočník Jiří Polanský. Gólman Šimon Hrubec udržel počtvrté v sezoně čisté konto. Třinec přišel v úvodu třetí třetiny o kapitána Lukáše Krajíčka, který opustil led na nosítkách.

Třinec do utkání v Chomutově vletěl zhurta a už po 24 vteřinách se ujal vedení. Piráti neudrželi útočné pásmo, hosté se dostali do přečíslení tří na jednoho a po přihrávce Martina Růžičky překonal Peterse zblízka Dravecký. Domácí gólman pak svůj celek podržel při šancích Hrni a Galvinše.

V šesté minutě se ale už Oceláři znovu radovali. Odražený puk se dostal k Polanskému , který si ho přikopl bruslí a překonal bezmocného Peterse. Odpovědět mohl Duda , jehož pokus ale proletěl brankovištěm a zamířil mimo. V dalším průběhu první třetiny měl opět šance lídr. Svačina neuspěl v úniku a neprosadil se ani Ondřej Kovařčík.

V úvodu druhé třetiny Vantuch vybídl Dudu, jenž však přestřelil. Následně se do úniků dostali Ondřej Kovařčík a na druhé straně Jank, ani jeden z nich ale neskóroval. Z tlaku si Chomutov vybojoval přesilovku, v níž však žádnou z mnoha střel nenamířil přesně. Poslední a největší šanci druhé třetiny měl v 39. minutě domácí obránce Buchtela, který nastřelil tyčku.

V prvních momentech závěrečného dějství se obránce Krajíček bez cizího přičinění skácel na led a byl odvezen na nosítkách. Ve čtyřech na obou stranách chtěl využít prostoru Knot, jenž však v jasných příležitostech selhal.

V 47. minutě Dravecký v nabídnuté přesilovce zvýšil na rozdíl tří branek. Minutu a sedm vteřin v pěti proti třem Piráti nevyužili, a tak bylo o vítězi definitivně rozhodnuto. Finální podobu dal výsledku v početní výhodě Hrňa.

Vladimír Růžička starší (Chomutov): "Měli jsme hodně špatný vstup do utkání, jelikož jsme hned dostali gól. První třetina byla z naší strany odehraná hodně špatně, Peters chytil strašně moc šancí soupeře a držel nás ve hře o body. Ve druhé třetině se naše hra hodně zlepšila, ale bohužel jsme byli hluší v koncovce. Když padla třetí branka, Třinec si výsledek pohlídal."

Václav Varaďa (Třinec): "Chtěl bych klukům nejdříve poděkovat, protože to byl od nás velmi dobrý zápas. V první třetině jsme si vytvořili spoustu příležitostí, ale neodskočili jsme soupeři o více branek. Hráli jsme velmi dobře po těžkém zápase v Liberci, kde nám první třetina utekla. Ve druhé části se hra vyrovnala, domácí vytvořili velmi dobré šance, které nedali. Zvonila i tyčka, což jsme ustáli a nedovolili jsme domácím kontaktní branku. Ve třetí třetině jsme si utkání zkušeně hlídali i přes některé možnosti Chomutovských. Definitivně utkání zlomila třetí branka. Kluci se semkli a jsou to pro nás cenné body. Bude se nám dobře vracet domů."

SESTŘIH: Chomutov - Třinec 0:4. Za hosty se dvakrát trefil Polanský, Hrubec udržel čisté konto

Domácí:

Hosté: 00:24. Dravecký, 05:17. Polanský, 46:22. Polanský, 58:23. Hrňa

Domácí: Peters (Stezka) – Trefný, Knot, Dietz, Valach, Jank, Buchtela, Blaha – Marjamäki, V. Růžička, T. Svoboda – Sklenář, Huml, J. Stránský – Chrpa, Vantuch, Duda – Koblasa, Raška, J. Havel.

Hosté: Hrubec (L. Daneček) – M. Doudera, Krajíček, Roth, D. Musil, Matyáš, Galvinš – Martin Růžička, Marcinko, Dravecký – Hrňa, Polanský, Svačina – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – Adámek, Cienciala.

Chomutov - Třinec: Na gól se dlouho nečekalo, trefil se Dravecký, 0:1

Chomutov - Třinec: Polanský si perfektně zpracoval puk a poslal ho za Peterse, 0:2

Chomutov - Třinec: Piráti bez šance na body, Hrňa přidal další gól, 0:4

Chomutov - Třinec: Krásnou akci hostů zakončil Polanský, 0:3