Největší skandály v extralize: Lubina v hlavní roli, bodové odpočty i Duda | iSport.cz
31. ledna 2019 • 17:30

Největší skandály v extralize: Lubina v hlavní roli, bodové odpočty i Duda

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
 • Hokej je hra pro tvrdé chlapy! A i když by se neměly stávat, dějí se při něm i nejrůznější průšvihy. Nejčerstvější situace ze sobotního derby mezi Mountfieldem HK a Pardubicemi, kdy dva domácí příznivci napadli hostujícího trenéra Ladislava Lubinu, navázala na další skandály, které se v extralize staly v minulosti. Za jedním z nich stojí i současný pardubický kouč, známý bouřlivák Radek Duda či rozporuplná kauza s odpočty bodů. Podívejte se na výběr pěti největších přešlapů v historii české extraligy.

 • Lubina napadl maséra

  duben 1994

  Premiérový ročník samostatné české extraligy okořenil v semifinálové bitvě play off mezi Pardubicemi a Spartou inzultací soupeřova člena realizačního týmu Ladislav Lubina. Tehdy 27letý útočník Dynama napadl maséra Pražanů Tomáše Bartoně kvůli tomu, že prý se nahlas radoval ze zranění jiného hráče Pardubic. Lubina dostal trest zastavení činnosti na půl roku. „Dnes už bych to neřešil fyzicky, zůstal bych u jadrných slov. To mi jde dobře,“ řekl o několik let později.

  5 největších skandálů v extralize: Lubina dokonce dvakrát, Duda si došel pro Čakajíka

  Lubina se vrátil ke smrtelné bouračce i rvačce. Do smrti to v sobě ponesu, říká

 • Duda si došel do šatny pro Čakajíka

  leden 2003

  Jeden z mnoha incidentů vyhlášeného bouřliváka Radka Dudy, při kterém výrazně přestřelil. V zápase mezi Libercem a Slavií byl po hromadné potyčce vyloučen do konce utkání. Společně s ním do sprch putoval i domácí obránce Martin Čakajík. Duda se za ním poté vypravil do šatny, kde si cosi vysvětlovali. Rozepři zakončil ranou pěstí do obličeje slovenského beka. Událost dlouho popíral, usvědčily ho až kamerové záznamy. „Myslel jsem, že to zůstane mezi námi,“ řekl pak. Od klubu dostal pokutu 50 tisíc korun.

  Videozáznam usvědčil Dudu ze lži. Prokázal, že Radek Duda navštívil libereckou šatnu, kde byl Martin Čakajík

 • Bodové odpočty

  listopad 2010

  Zřejmě nejrozporuplnější kauza v historii českého hokeje. Kvůli chybě při registraci nově příchozích hráčů byly třem klubům odečteny body. Mladé Boleslavi jich ubylo 22, Plzni 19 a Kladno přišlo o 6 bodů. Variantou také bylo, že by se kluby obrátily na civilní soud, v tom případě by se extraliga nemusela vůbec dohrát. K takové věci nakonec nedošlo. „Některé kluby mají asi jinou váhu,“ zuřil tehdy plzeňský majitel a kapitán Martin Straka . Narážel při tom na dřívější problém Sparty se starty brankáře Petra Přikryla.

  Za odpočty bodů v sezoně 2010/11 stál tehdejší ředitel extraligy Stanislav Šulc, který se hned stal terčem obrovské kritikyZa odpočty bodů v sezoně 2010/11 stál tehdejší ředitel extraligy Stanislav Šulc, který se hned stal terčem obrovské kritikyFoto Pavel Mazáč (Sport)

 • Masér napadl hráče Komety

  listopad 2015

  Chomutovský masér František Moščic napadl po zápase Davida Ostřížka a Jakuba Koreise, dva hráče Komety. Jako zbraň mu sloužila hokejka. Důvod? Měla to být odveta za Ostřížkův faul před koncem zápasu na Romana Červenku . „On se má starat, aby byly nabroušené brusle. Hráči mu měli dát do držky,“ zuřil tehdy brněnský trenér Alois Hadamczik . Maséra potrestala disciplinární komise pokutou 75 tisíc, stejnou dostal i od klubu plus podmínku, že jestli udělá další přešlap, končí.

  EXTRAliga: Ostřížek a Koreis promluvili o řádění šíleného maséra

 • Napadení trenéra Lubiny

  leden 2019

  Nejčerstvější událost. Při třaskavém derby hradeckého Mountfieldu s Pardubicemi vyskočili na trenéra Dynama Ladislava Lubinu dva domácí příznivci a napadli ho. Bývalý vynikající ligový hráč, který po kariéře ještě pár kilogramů nabral, se ubránil se ctí. Oba rabiáty stihl zpacifikovat dřív, než zasáhla ochranka. „Může se to stát jen tady v Hradci,“ kroutil po zápase hlavou kouč. Incident odstartoval vlnu rozhovorů, prohlášení a omluv. Trest zatím nepadl.

  Mountfield HK - Pardubice: Nevídané! Domácí fanoušek napadl trenéra Lubinu
  Video patří k placenému obsahu iSportu
  Vybrat předplatné

Vstoupit do diskuse
0
52. kolo
Články odjinud


Články odjinud