Dvojnásobná zloba. Vítězný gól Sparty neměl platit, řekli Boleslavi | iSport.cz
18. února 2019 • 16:10

Dvojnásobná zloba. Vítězný gól Sparty neměl platit, řekli Boleslavi

Autor: mir
TOP VIDEA
Nejpodceňovanější hráči extraligy? Flek, Lenc, ale i Jelínek nebo Krošelj
TOP 5 náročných sportů: Kde se potí krev? Specifika fotbalu či MMA
VŠECHNA VIDEA ZDE

V pátek z toho bylo velké haló, hokejisté Mladé Boleslavi, bojující o elitní šestku, v čase 59:14 inkasovali gól od Sparty, po němž prohráli celý zápas 0:1. V pondělí se z oficiálních míst dozvěděli, že vítězná trefa Pražanů neměla platit, neboť padla v rozporu s pravidly – postavení útočícího hráče v brankovišti. Funkcionářům BK to potvrdil Vladimír Šindler, šéf komise extraligových rozhodčích.Boleslavská zloba byla v pátek dvojnásobná, neboť domácím sudí Šír s Horákem neuznali gól ze 48. minuty, kdy puk po střele Martina Látala možná překročil brankovou čáru. Konzultace arbitrů s videorozhodčím dopadla vítězně pro hosty, byť to z vrchního pohledu kamery vypadá spíš na regulérní branku. Na druhou stranu (a bohužel), záběr z kamery u stropu haly může zkreslovat, neboť technika není umístěna přímo nad horní tyčí.

Mladá Boleslav - Sparta: Gól neplatí! Pražanům se ulevilo
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné

Sudí v reálu rozpažili, následně v přerušené hře si vyžádali pohled videorozhodčího. A jelikož neměli stoprocentní jistotu, že je puk celým objemem za čárou, skóre se nepohnulo. Jinak to mohlo dopadnout v případě, kdyby muži v pruhovaném na ledě odsouhlasili gól a pak se dostavili ke konzultaci s videorozhodčím. Ten by verdikt z ledu nemohl vyvrátit a gól by tím pádem nejspíš platil...

Takhle zůstal stav 0:0 a v závěru Sparta díky Jiřímu Smejkalovi obstarala vítězný gól. Dnes už je i oficiálně jasné, že neregulérně. 

Boleslavští se ihned po utkání rozhodli vetovat sudího Robina Šíra, neboť to pro klub nebyla první negativní zkušenost s tímto sudím. Ten si tím pádem zápasy BK v této sezoně nezapíská.

Mladá Boleslav - Sparta: Hosté se radují! Smejkal dostal puk za Růžičku, 0:1

Z těžkého domácího trojboje proti Kometě, Spartě a Liberci v jednom týdnu Bruslaři pobrali dva body z devíti. Čekali víc. Nula proti Spartě tým štve a mrzí ještě teď. „Se Spartou když dostanete gól v poslední minutě, tak to mrzí… Věděli jsme, že nás čeká těžký trojboj, chtěli jsme z něj vydolovat co nejvíc bodů. Máme jednu zaslouženou výhru nad Kometou, ale proti Spartě jsme to měli zremizovat. Jdeme dál,“ pronesl po nedělní porážce s Tygry trenér BK Pavel Patera.

Boleslav ze sedmého místa ztrácí na šesté Vítkovice čtyři body.

Jiří Smejkal vstřelil jediný gól zápasu.
Jiří Smejkal vstřelil jediný gól zápasu.

 
52. kolo
Články odjinud


Články odjinud