Sparta dravcem. Jak poskládá hvězdy do sestavy? Co Neuvirth a Polášek? | iSport.cz
Ondřej Kuchař
6. července 2019 • 04:40

Sparta dravcem. Jak poskládá hvězdy do sestavy? Co Neuvirth a Polášek?

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Dávid Hancko: NEJ stoper ligy? Připomeňte si jeho TOP3 momenty
iSport podcast: Přijdou posily do Bohemians? Je zájem o Vodháněla a co Pulkrab?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jedna zvučná posila. Pak další. A další! Takhle vzrušující léto fanoušci Sparty už dlouho nezažili. Z klubu, do něhož se top hráči v posledních letech zrovna nehrnuli, se nyní stal predátor. Pořádně natřískaný je hlavně útok. „Teď chceme ještě elitního obránce,“ říká sportovní ředitel Petr Ton. Přijde Adam Polášek? Co Michal Neuvirth? A s jakou sestavou by Pražané mohli vlétnout do sezony?Rýsuje se jí pořádně silné komando. Konečně. Ve Spartě touží utnout dvanáctileté čekání na titul, proto po minulé další bídné sezoně proběhl velký třesk. Nový majitel, kompletně nové vedení. Skládání týmu dostali na starost dvě z největších klubových legend: někdejší útočníci Petr Ton a Jaroslav Hlinka.

Své úlohy se chopili s gustem. Změnili cestu, ale bylo by nespravedlivé, aby světlo jejich práce v podobě přivádění zvučných posil vrhlo stín na předchozího manažera Michala Broše. Během svého působení udělal několik chyb, neměl však k dispozici tolik peněz jako jeho nástupci. Sparta má zase plnou pokladnu a může si leckoho dovolit angažovat.

Příchody Michala Řepíka a Marka Kvapila toho budiž důkazem. „Podařilo se nám získat hráče, u kterých jsme si jistí, že nám pomohou dosáhnout vytyčených cílů. Jsme spokojení. V klubu, jako je Sparta, ale zbrojení nikdy nekončí. Kádr je potřeba průběžně posilovat a ladit. Uvidíme, kteří zajímaví hráči se v sezoně objeví na trhu,“ říká nová generální manažerka Barbora Snopková Haberová.

Vystudovaná právnička a manažerka má v současné Spartě hlavní slovo. „Nesu zodpovědnost za kompletní chod, a především rozvoj klubu. Samozřejmě jde vždy o dialog s celým managementem a trenérem Kruppem. Finální rozhodnutí jsou ale vždy na mně. S tímto jsem do klubu vstupovala,“ dodává.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0
52. kolo
Články odjinud


Články odjinud