SESTŘIH: Boleslav - Třinec 1:2. Oceláři za tři body, Hrdinka má premiérový gól

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Hokejisté Mladé Boleslavi prohráli v dohrávce 31. kola v přímém souboji o čtvrté místo s Třincem 1:2 a neuspěli poprvé po čtyřech výhrách za sebou. Gólem a asistencí se podílel na třetím vítězství Ocelářů v řadě obránce David Musil. V dresu vítězů bodoval i v šestém utkání v české extralize kanadský útočník s polskými kořeny Wojtek Wolski, který sice poprvé neskóroval, ale asistencí vylepšil svou bilanci na 12 bodů (8+4).

Středočeši, kteří se museli obejít bez nemocných Bernada, Dlapy, Klepiše a Radima Zohorny, hráli už ve třetí minutě přesilovku. První větší šanci si ale vypracovali až po jejím skončení, Lunter v ní však Štěpánka překonat nedokázal.

V polovině deváté minuty šli do vedení Oceláři, když po Wolského akci zakončené nebezpečnou střelou uklidil puk po Krošeljově zákroku do branky obránce Musil a oslavil první gól v sezoně. Ve 14. minutě byl blízko vyrovnání Zbořil, s jeho zakončením zblízka si poradil Štěpánek.

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Třinec 1:2. Třetí výhra v řadě! Za oceláře pálil Musil s Hrňou

Hostujícího gólmana pak prověřil nebezpečným bekhendovým pokusem ve vlastním oslabení Lunter, jenže pak musel k Pláňkovi na trestnou lavici Hrdinka a Třinec měl k dispozici 46 sekund přesilovku pět na tři. Absolutně nic při ní ale hosté nevymysleli.

Ve druhém dějství zakončil tísněný Najman těsně vedle odkryté branky, Kousal vzápětí bombou sestřelil Štěpánka. Chvilku po polovině zápasu zvýšil Hrňa, který pokusem z otočky zaskočil Krošelje. Středočechy ale ještě do druhé pauzy vrátil zpátky do hry Hrdinka, jehož rána od modré čáry prošla až za Štěpánkova záda.

Wojciech Wolski (vlevo) se snaží tečovat kotouč před brankářem Bruslařů Gašperem Krošeljem (vpravo)

Wolski mohl ve 49. minutě vrátit obhájcům titulu dvoubrankový náskok, jenže Krošelj byl proti. V 53. minutě se před domácími otevřela jedinečná příležitost, poté co Gernát fauloval vysokou holí a musel pykat na 2+2 minuty. Domácí hned zpočátku sevřeli Oceláře, ale vyrovnat nedokázali. Přes dvě minuty zkusili v závěru i power play, rovněž bez úspěchu.

Ohlasy trenérů:

Pavel Patera (Mladá Boleslav): „Myslím, že jsme hráli velmi dobře proti velmi silnému soupeři. Akorát ta produktivita nás dnes trošku trápila a nedotlačili jsme tam ten druhý gól, i když si myslím, že bychom si to vyrovnání zasloužili. Kluci dřeli až do poslední vteřiny. Nám se ten výkon líbil, tedy až na tu produktivitu."

Václav Varaďa (Třinec): „Já bych chtěl klukům poděkovat za odmakaný zápas. Spíš než o hokejové kráse to dnes bylo odbojované. Jsme samozřejmě rádi za tři body, které se nerodily lehce. Od půlky zápasu nás Boleslav mačkala, měla spoustu šancí, ale Kuba Štěpánek v brance byl skvělý. Ve třetí třetině to vygradovalo tím, že jsme měli několik vyloučení, která nás stála spoustu sil, ale kluci to odmakali a za to bereme tři body."

Růžička vnímá Wolského formu, navzájem si vyhovují, říká Varaďa

Patera po těsné prohře: Hráče musíme pochválit, někteří vylezli z postele na zápas

Domácí: 36:38. Hrdinka

Hosté: 08:31. D. Musil, 32:33. Hrňa

Domácí: Krošelj (Peters) – Hrbas, Ševc (C), Hrdinka, Pláněk (A), Klikorka, Fillman, Kurka – Skalický, Zbořil, Grim – Pabiška, Jeglič, Šťastný – Lunter, Bičevskis, J. Stránský – Flynn, Najman, P. Kousal.

Hosté: Štěpánek (L. Daneček) – Zahradníček, M. Doudera, Galvinš, D. Musil, Gernát, Roth – Wolski, P. Vrána, Martin Růžička – Hrehorčák, Marcinko, M. Stránský – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Adamský, Polanský, Dravecký – Hrňa.

10. Tomáš Mertl 16 24 40 48 -4 42 114

Mladá Boleslav - Třinec: První gól v extralize! Hrdinka bombou překonal Štěpánka, 1:2

Mladá Boleslav - Třinec: Musil po přihávce od Wolského poslal hosty do vedení, 0:1